Skocz do zawartości

Zna ktoś piosenkę składającą się z samych wysokich tonów?


Tomek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do "sklejenia" głośnika plazmowego i zastanawia mnie czy istnieje jakaś piosenka którą mógłbym w całości na nim usłyszeć.

 

Odtwarza on tylko wysokie tony dlatego zależy mi na piosence która cała albo w większości składa się z wysokich tonów.

 

Jeśli ktoś zna takie cudo - proszę o wpisanie tytułu do tematu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomek8888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie robi się takiej muzyki. W ogóle jaki byłby sens? Impreza dla nietoperzy?

 

Zawsze możesz sobie wygenerować sygnał jakiego potrzebujesz. Albo używając syntezatora programowego (jest ich cała masa dostępna np. jako wtyczki VST), albo po prostu przepuszczając zwykły kawałek przez EQ, gdzie uciąłbyś wszystko poniżej określonej częstotliwości.

 

Zresztą kolejny raz się pytam, jaki jest sens? Przecież skoro głośnik plazmowy odtwarza tylko wysokie tony, to czego byś mu nie podał to przeniesie tylko górę pasma. Co to w ogóle jest ten głośnik i po co się tak kombinuje? On się w czymś sprawdza?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś była strona z nagraniami (winyl->flac) muzyki awangardowej, jedno z nich to była muzyka pewnego japończyka grana tylko na "kryształowych dzwonkach" (czyli różne szklane instrumenty)

 

była to "najwyższa" muzyka jaką słyszałem i o jakiej słyszałem, a nawet to nie jest żadne "10kHz i więcej" jeśli i to chodzi... nie istnieje muzyka (poza jakąś super-specyficzną albo nagraną specjalnie w tym celu) która może być odtworzona "tylko na tweeterach"

 

jak chcesz słuchać popiskiwania to mogę zaproponować kontakt z biologami z ujotu zajmującego się słuchaniem nagrań popiskiwania nietoperzy - będą zachwyceni :)

 

On się w czymś sprawdza?

 

jako tweeter, jako trzeci (wysokotonowy) kanał kolumn... przynajmniej teoretycznie bo w praktyce chyba nie bardzo :)

 

wszelkie info tutaj: http://www.otostrona.pl/moje.laboratorium/index.php?p=1_16_G-o-nik-Plazmowy

 

[dopisek] słuchając nagrań jak to działa na YT muszę powiedzieć że to "daje radę"... w zasadzie gra jak każdy piszczący głośniczek w komórce

 

myślałem że to faktycznie ma zastosowanie tylko w badaniu nietoperzy a tu się okazuje że na dobrą sprawę brakuje tylko basu ;]

 

[dopisek2] strona już nie istnieje: http://www.avantgardeproject.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności