Skocz do zawartości

Rock grany przez orkiestrę


beastofmisery

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam klasycznego, psychodelicznego, blues rocka [od biedy mogą też być inne gatunki, nie tylko rock ale i metal] zagranych przez orkiestrę lub niewielkie składy. Zanalazłem już wydawnictwa Vitamin String Quartet, np. LINK lub Nigel Kennedy & Prague Symphony Orchestra [2000] - The Doors Concert, które bardzo mnie zainteresowały. Proszę o podawanie tytułów, a w miarę chęci oraz możliwości adres sklepu, gdzie mogę nabyć dane tytuły.

Edytowane przez beastofmisery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze napisałem to w cudzysłowiu, a po drugie pierwszy kawałek który podałeś podpada prawie pod muzykę jaką usłyszał byś w filmie...

 

anyway... to drugie to od razu myśl: Apocalyptica, zanim zaprosili perkusistę i przerzucili się na smyczki elektroniczne :)

 

poza tym dowiedz się co to jest "klezmer" - spodoba się :)

 

zwłaszcza ten "popularny", tylko muszę sobie przypomnieć konkretnych wykonawców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam zespoły z głównego nurtu takie jak Apocalyptica [na potwierdzenie tego powiem, że mam ich 4 albumy]. Szukam raczej jednorazowych projektów lub niszowych wydawnictw.

 

##########################################

 

Powiem najprościej jak się da: szukam coverów sławnych grup rockowych granych przez orkiestrę lub składy smyczkowe.

Edytowane przez beastofmisery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah... no i oczywiście: http://www.terra-arcanum.com/sierra/media/media-soundtrack.html

 

do pobrania także w postaci plików WAV :)

 

trochę tego typu muzyki (trzeba szukać, nie ma tak dobrze) jest na Jamendo :)

 

[edit] zapomniałem, tu będzie trochę w jednym miejscu: http://magnatune.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Trochę późno się dopisuję, ale od siebie mogę dodać dwie, moim zdaniem niezwykle ciekawe rzeczy: z 2000 roku płyta, Scorpions symfonicznie (z symfonikami berlińskimi, jak na niemiecki zespół przystało ;P ) "Moment of Glory". Moim zdaniem, rewelacyjne. Polecam także "Concerto for Group and Orchestra" Deep Purple, który skomponował ich ówczesny klawiszowiec Jon Lord (genialny człowiek i muzyk), a wykonane to zostało przez The Royal Philharmonic Orchestra. W ogóle, skład zespołu był wtedy przegenialny, osiągnęli najwięcej sukcesów... tutaj jest więcej info: http://pl.wikipedia.org/wiki/Concerto_for_Group_and_Orchestra

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to Cię zainteresuje, ale polecam "The Royal Philharmonic Orchestra", nagrywali covery znanych gigantów rocka. Ja znam ich 2 płyty "Hits of Queen" oraz "Hits of Pink Floyd", ale wiem też że powstała m.in. płyta z numerami The Beatles. Nie jestem fanem Beatlesów to też nie słuchałem, ale na pewno też rewelacyjna.

 

Zresztą tutaj dowiesz się jakie płytki wypuścili, bo wikipedia ma ubogie info.

http://www.lastfm.pl/music/The+Royal+Philharmonic+Orchestra/+albums

 

Edit:

aj kolega mnie ubiegł ;p

Edytowane przez maciej3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciej3 niezupełnie ubiegłem, po prostu The Royal Philharmonic Orchestra nagrała coś z Deep Purple, a nie scoverowała ich kawałki w wersji symfonicznej. Niemniej, ciekawa sprawa z tym, co piszesz, nie wiedziałem o tym. Chociaż znam symfoniczną składankę Beatles'ów, to nigdy nie pomyślałem, kto ją zrobił, no i czy nie zrobił tego więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie rzucę płytką:

Yngwie Malmsteen - Concerto Suite For Electric Guiter And Orchestra In E Flat Minor Live With The New Japan Philharmonic (ten tytuł mnie powala)

Świetna płytka, a koleś powala skillsami.

 

Sampelek:

http://www.youtube.com/watch?v=0ncThuOD94s

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Yngwie Malmsteen - Concerto Suite For Electric Guiter And Orchestra In E Flat Minor Live With The New Japan Philharmonic, klasyka, i ta nazwa... Wracając do tematu to wszelkie The Royal Philharmonic Orchestra plays _tu_nazwa_kapeli_ lubie, dobrze zrobione, słucha sie przyjemnie, a i łatwo na Amazonie znalesc. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności