Skocz do zawartości

Pretec 32GB - CF MOD - iRiver H320 - Problem rozwiązany! :)


DarkMind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakis czat temu poczytałem o CF MOD'ach i pomyślałem, że zrobie to samo.

 

nim kupiłem kartę Pretec 32GB, kupiłem adapter, taki jak większość używa i poleca i wypróbowałem na karcie: SanDisk Extreme III 1GB.

po paru próbach i niepowodzeniach udało mi się odpalić rockboxa z karty CF - wszystko działało bardzo dobrze.

 

Zamówiłem więc Preteca 32GB - montuje, zgrywam ten sam bootloader i katalog rockbox co na mniejszej karcie i... ZONK :(

 

cały czas pojawia się błąd: ATA error: -80.

 

po podłączeniu usb komputer widzi kartę, więc to nie błąd adaptera.

rockboxa instalowałem, kopiowałem, bootloader instalowałem lub kopiowałem tego który miał zadziałać z CF - cały czas to samo.

kartę formatowałem pod Fat32 chociaż już od zkaupu sformatowana była.

 

gdy wyciągam Preteca i wkładam SanDisk - od razu się odpala rockbox bez problemu :(

 

czy ktoś ma jakieś pomysły?

czy okaże się to stratą pieniędzy i zostanę z 32GB kartą, do niczego mi niepotrzebną, chyba że uda mi się ją sprzedać.

Edytowane przez DarkMind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartami Compact Flash i CF MOD'em jest taki myk, że istnieje 'niekompatybilność' i po prostu niektóre odtwarzacze nie współpracują z kartą jakiejś firmy. Polecam wymianę na kartę innego producenta, jeśli sprzedawca, u którego kupiłeś kartę ma takie 'na wymianę' i jest w stanie to uczynić ;) (tak samo miałem z pamięciami ram do mojego umpc.. sprzedawca na szczęście miał kartę innego producenta i bez problemu wymienił na taką o tych samych parametrach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo ja jadę w swoim H300 na PRETECu 16gb i wszystko śmiga. Chociaż pamiętam, że też mi trochę zajęło doprowadzenie tego wszystkiego do takiego stanu, żeby działało jak należy, chociaż wciąż nie wiem, jak tego dokonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twoje posty, z resztą nawet pisałem do Ciebie gdy jeszcze próbowałem dojść do ładu z Sandiskiem, i w końcu się udało.

zrobiłem teraz eksperyment.

skopiowałem z sandiska pliki rockboxa i bootloadera na kompa. sformatowalem sandiska, skoiopwałem na niego spowrotem pliki podłączyłem - działa.

to samo z Preteciem - error -80.

 

więc chyba faktycznie jest problem między kartą i iriverem lub rockboxem.

chociaż usb mogę używać gdy pretec jest włączony - więc to nie kwestia adaptera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twoje posty, z resztą nawet pisałem do Ciebie gdy jeszcze próbowałem dojść do ładu z Sandiskiem, i w końcu się udało.

zrobiłem teraz eksperyment.

skopiowałem z sandiska pliki rockboxa i bootloadera na kompa. sformatowalem sandiska, skoiopwałem na niego spowrotem pliki podłączyłem - działa.

to samo z Preteciem - error -80.

 

więc chyba faktycznie jest problem między kartą i iriverem lub rockboxem.

chociaż usb mogę używać gdy pretec jest włączony - więc to nie kwestia adaptera.

A oryginalny firmware irivera? Jaką masz wersję? Bo coś mi się kojarzy, że ktoś na wiki rockboxa pisał, że musi być odpowiednia... łba sobie uciąć nie dam. W razie czego u mnie jest 1.29 J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie wiem jak Ci pomóc, ale wydaje mi się, żeby ten pretec miał niedziałać.

 

Patrzyłeś pod ten link?

 

Tutaj są jakieś wzmianki o pretecu, a tutaj gość wsadził 64GB do H120. Bez paniki- i Twoją kartę się uruchomi :D Banan na maszt.

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,

"wygooglałem" chyba wszystkie strony i dawno tak mojej angielszczyzny nie wysiliłem jak dziś:

 

zrobilem "upgrade" do 1.29J, wątpie czy to coś da, aczkolwiek warto spróbować wszystkiego.

 

najgorsze jest to, że przy sandisku nie miałem tego błedu -80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie wiem jak Ci pomóc, ale wydaje mi się, żeby ten pretec miał niedziałać.

 

Patrzyłeś pod ten link?

 

Tutaj są jakieś wzmianki o pretecu, a tutaj gość wsadził 64GB do H120. Bez paniki- i Twoją kartę się uruchomi :D Banan na maszt.

 

Z tego co tak na szybko przejrzałem to potrzebujesz zmodyfikowanego/spatchowanego bootloadera. Była o nim gdzieś wzmianka w pierwszym linku do wiki na stronie rockboxa. Wtedy powinien zaskoczyć. Był jakiś ziom co miał problem z toshibą i kartą 32GB mimo, że mu 4GB działała- wrzucił zmodowanego bootloadera i poszło. Na potwierdzenie:

Well... it works now. I manually replaced the bootloader file, FWIMG01.DAT, and Rockbox fired up afterwards.

The bootloader that gave the above error was placed by rbutilqt.exe, I guess it has a different version of the bootloader.

Speaking of which rbutilqt.exe is buggy as hell, I haven't been able to use it without it crashing at some point and it constantly consumes all of my CPU, but I guess thats a subject of another forum.

Anyway, all good here now. Happy Gigabeat cF 32GB owner over here.

 

 

[EDIT]

A followup... The bootloader versions differ and function differently. The one I used to use with the 4GB CF card had a gray background and booted Rockbox after bootloader USB mode.

One I use now, off the wiki page has a black background and turns off the player after bootloader USB mode without attempting to boot Rockbox.

It works, but why all the confusion with undocumented bootloader versions?

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem to wszystko, ale o ile się orientuje to się tyczy h140 i przypadków z ipodami (też takie czytałem) a one mają inne bootloadery, inne pliki i nazwy.

 

a numer teraz jest taki, że jak zainstalowałem 1.29J to sie nie bootuje rockbox tylko za każdym razem włącza OF :P

chociaż zainstalowałem na karcie przed chwilą rockboxa z użyciem oryginalnego pliku 1.29J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem to wszystko, ale o ile się orientuje to się tyczy h140 i przypadków z ipodami (też takie czytałem) a one mają inne bootloadery, inne pliki i nazwy.

 

a numer teraz jest taki, że jak zainstalowałem 1.29J to sie nie bootuje rockbox tylko za każdym razem włącza OF :P

chociaż zainstalowałem na karcie przed chwilą rockboxa z użyciem oryginalnego pliku 1.29J

 

a tego bootloadera próbowałeś? Link

Napisałem jeszcze do takiego zioma, który robi 10 H300 dziennie, bo je naprawia, kupuje, sprzedaje i kto go wie co jeszcze, może on coś poradzi :D Jakby coś dam znać, a tymczasem: w górę serca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jajo jest takie, że po zmianie z 1.29 E na 1.29J

nie wykrywa mi żadnej karty :P

od razu włącza się OF a do tego krzyczy bym sprawdził hdd, więc nie dość, że nie wykrywa bootloadera to i kart:P

nie ważne czy wkładam adapter dołem, górą, nieważne czy master czy slave - nie wykrywa :P

 

tak, próbowałem tego pliku, miałeś go w zalączniku i na wiki o CF też jest.

 

instlowałem rockboxa przez RockboxUtility próbowałem na zainstalowanym bootloaderze - nic

próbowałem na tym właśnie zmienionym co teraz podałeś i wcześniej w innym temacie i który jest na stronie rocboxa i nic.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Działa!!!

 

MatmaN - drugi raz już natchnąłeś mnie do znalezienia problemu :)

a co dziwne, był zupelnie inny niż w przypadku Sandiska 1GB.

co źle robiłem.

 

używałem zmodyfikowanego firmwareu, ale jako bootloadera - zamiast - zrobić upgrade firmwareu tym zmodyfikowanym plikiem.

o dziwo przy sandisku nie było to potrzebne, działał na zwyklym firmwaerze, ale Pretec już nie chciał.

 

więc:

zmieniłem OF na ten zmodyfikowany

przegrałem katalog rockxboxa

skopiowałem ten sam plik jako bootloader

 

rockbox odpala

zaraz zobacze co będzie jak pokopiuję troche plików

Edytowane przez DarkMind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję :D Daj znać jak się sprawuje :) Zatem kolejny zmodowany i uwielbiany H300 na forum. Swojego czasu myślałem żeby swojego sprzedać, ale kupiłem do niego obudowę, nową baterię, przelutowywałem gniazdo słuchawkowe i dawałem kolesiowi żeby przelutował mi HOLDa, kupiłem kartę pamięci... to tak przeinwestowany player, że nie opłaca mi się go sprzedawać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem, żeby kupić coś nowszego, swojego mam już chyba z 10lat...

ale na dobrą sprawę, chyba nadal nie ma, lub jest niewiele z tego co czytam playerków z tak dobrą jakością jeśli chodzi o dźwięk.

ja w swoim wymieniłęm baterię i raz dysk, teraz kartę i działa bez problemu.

Nigdy nie zawiódł:)

 

też myślałem, żeby kupić coś nowszego, swojego mam już chyba z 10lat...

ale na dobrą sprawę, chyba nadal nie ma, lub jest niewiele z tego co czytam playerków z tak dobrą jakością jeśli chodzi o dźwięk.

ja w swoim wymieniłęm baterię i raz dysk, teraz kartę i działa bez problemu.

Nigdy nie zawiódł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć Wszystkim,

 

Mam taki problem:

mój dysk do H320 padł. Mam na nim w tej chwili system 1.29E

 

Zanim padł mi dysk zakupiłem przejściówkę do CF moda. W tej chwili jednak gdy podłączam CF na przejściówce, otrzymuję komunikat check HDD connection.

Podłączając irivera kablem USB do komputera system widzi kartę Kingstona. Formatuję ją do FAT32 i rozpakowuję na niej h300.hex, folder .rockbox, ale niestety po odłączeniu playera otrzymuję informację "no hdd".

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i mógłby wspomóc mnie w CFmoddowaniu mojego H320?

 

Będę Wam niezmiernie wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

 

ShemkeL

 

czytałem to wszystko, ale o ile się orientuje to się tyczy h140 i przypadków z ipodami (też takie czytałem) a one mają inne bootloadery, inne pliki i nazwy.

 

a numer teraz jest taki, że jak zainstalowałem 1.29J to sie nie bootuje rockbox tylko za każdym razem włącza OF :P

chociaż zainstalowałem na karcie przed chwilą rockboxa z użyciem oryginalnego pliku 1.29J

 

a tego bootloadera próbowałeś? Link

Napisałem jeszcze do takiego zioma, który robi 10 H300 dziennie, bo je naprawia, kupuje, sprzedaje i kto go wie co jeszcze, może on coś poradzi :D Jakby coś dam znać, a tymczasem: w górę serca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się, nic nie zmienia ustawienie MASTER i SLAVE.

 

adapter wkładam z kartą do góry... tak widziałem na filmiku na Youtube. Powinienem na odwrót?

 

A bawiłeś się zworką na adapterze? Jak wkładasz adapter: kartą do góry czy kartą w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system widzi kartę Kingstona. Formatuję ją do FAT32 i rozpakowuję na niej h300.hex, folder .rockbox, ale niestety po odłączeniu playera otrzymuję informację "no hdd".

 

Pytanie zasadnicze: czy przed włożeniem karty miałeś w odtwarzaczu zainstalowanego Rockboksa?

 

Jeżeli nie, to nie dziwne, że Ci się nie udaje. Oryginalne firmware nie dogada się z kartą. Musisz ponownie wsadzić dysk (ew. pożyczyć inny, jeśli Twój padł na amen) i z dysku wgrać bootloadera. Potem pójdzie już górki, wystarczy włożyć kartę i wgrać na nią folder .rockbox.

 

Miłej zabawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności