Skocz do zawartości

głośniki do stereo ?


carantoni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem poprosić o radę bo sam miotam się już kilka tygodni, przeszukuję neta i wiem jakby coraz mniej. Pora się zdecydować, stąd pomyślałem że ktoś kto ma doświadczenie nakieruje mnie na właściwy wybór.

 

Wzmak już zdecydowany tzn Nad c315bee.

No i teraz jakie kolumny? Jako że będą stały niestety blisko ściany (w ogóle mało mam miejsca, pokój ok 15m2 cały w boazerii), na biurku (standów niestety nie mam możliwości wstawić) to tak na chłopski rozum bas-reflex wskazane jest żeby był z przodu i w sumie taki podstawki w wyborze będę preferował.

Które głośniczki fajnie zgrywają się z nadami?

Muzyka to generalnie wszystko po trochu (głównie ambient, post-rock). Dodam że nie lubię suchego dźwięku, nie przeszkadza mi wyraźny bas, oby jednak nie zagłuszał reszty pasm. Choć przy tej wielkości kolumn to nie sądzę żeby było go za dużo.

 

Opcje to:

- Monitor Audio bx2 (wszem zachwalane ale czy aby nie za przeciętne brzmieniowo)

- Jbl ES 30

- Usher S520

- Mission M32i

- Magnat Quantum 653 (wielka niewiadoma wciąż)

- Koda K2000B

 

Do tego jako że praktycznie źródłem będzie komp to potrzebuję jakiegoś dac-a (dr dac, Audinst HUD-mx1) lub zewnętrzną kartę dźwiękową (E-MU 0202 USB).

 

Proszę o rady, opinie, sugestie.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

JBL ES30 - tandetne brzmienie jak z migającej wieży "SUPER BASS MP3". Mission M32 raczej też możesz skreślić z listy, brzmienie co prawda nie jest złe ale w tej cenie można kupić znacznie lepsze kolumny (do tego mają br z tyłu). Od siebie mogę polecić Dali Concept 2, te kolumienki po prostu grają muzykę. Brzmienie pełne energii i przestrzeni, bardzo równe raczej i bez przebarwień. Wokal na tych kolumnach brzmi po prostu fenomenalnie, wg mnie deklasuje większość kolumn w swojej kategorii cenowej. Tylko nie bardzo mi się widzi jak byś miał ustawiać jakiekolwiek głośniki na biurku. Lepiej spróbuj znaleźć miejsce na standy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiostereo.pl/kod-k2000b-czy-usher-s520_62580.html tutaj masz wątek gdzie koleś miał tą samą zagadkę. Z tego co wyczytałem ushery bardziej do lampy pasują a do taniego tranzystorowca jakim jest nad bardziej jednak kody są polecane. Zresztą te kody to są bodajże najlepsze podstawki tej firmy ;)

 

Sam fakt odpuścił bym sobie tego nada i kupił bym w tej cenie coś starszego ale lepszego, na ceneo widzę że nówka jest za 1300zł a za tą sume dostaniesz już naprawdę świetny klocek używany. Sam mam 25 letniego Sony 555ES II (najwyższy model sonego na lata 85 - 87r) zapłaciłem za niego 600zł a rozniesie pod względem dźwięku wzmacniacze nowe za dużo większe pieniądze. Ostatnio był u mnie znajomy z h/k 980 bo chciał się przekonać co lepiej gra i tak szybko jak go podłączył tak szybko z nim uciekał by wstyd mu było że tyle pieniędzy wydał ;)

 

ten luxman chociaż by się świetnie sprawi w ambiencie http://allegro.pl/luxman-l-410-absolutna-klasa-szczytowa-i1526691071.html

 

tutaj masz jednego z najlepszych denonów jaki wyszedł http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-denon-pma-790-i1533221435.html sam się na takiego czaiłem

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności