Skocz do zawartości

Inwazja Nowych Modeli ?


Yariyh

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc szczerze, to wcale nie powinniśmy się cieszyć z wejścia nowych modeli (choć zawsze to dość emocjonujące :D bo to tylko postarza nasze modele :) Jak za często będą wypuszczać nowe modele to nasze obecne przejdą do muzeów zbyt szybko. A poza tym - dzięki temu, że narazie jest ich stosunkowo niewiele - są dobrze poznane, bo dużo ludzi je ma i wymienia się tu poglądami. A jak wypuszczą 50 modeli. to każdy z nas miałby innego i nie bardzo byłoby z kim porównywać... Nie mówiąc już o trudnościach w wyborze (w przypadku zakupu)... Czasem od przybytku aż boli głowa :)

I jeszcze jedne punkt widzenia - lepiej jak iriver wypuszcza mniej modeli, a bardzie się różniących, niż gdyby miał wypuszczać nowy co 3 miesiące, a niczym prawie nie różniłby się od poprzednika, a nasze posty dotyczyłyby właśnie wyszukiwania tych nikłych różnic.

 

A i tak zrobią co im się będzie najbardziej opłacać - a nasze uwagi mają.... nie tam, gdzie trzeba.

Oto moja spiskowa teoria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo nie powinnismy sie cieszyc bo im wiecej nowych modeli tym wieksze prawdopodobienstwo, że zapomną o Nas i firmware bedzie pojawial sie raz na pol roku, tego chyba bysmy nie chcieli, bo pewnie na full wersje trzeba by było czekać 2 lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim zastanowieniu dochodzę do wniosku, że masz rację - co za dużo to niezdrowo. Zapomną o naszych modelach i ich oprogramowaniu... Zresztą już ktoś się na to skarżył na forum... Ale może wtedy ujawnią kody źródłowe oprogramowania do starych modeli (tere fere)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam firmeware'u 1.00 i poki co nie narzekam... jest ok...

Zelig co do stacjonarnego DVD pewnie i masz racje... co nie zmienia faktu ze gdyby moj 450 mial opcje odtwarzania divx;a to bym ja wykorzystywal :) (alez ja jestem uparty :))

a swoja droga czy to pewne ze te modele wejda do sprzedazy, czy to po prostu prototypy badajace rynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Zelig! Przecież gorzej nie będzie. To co mamy, mamy na zawsze - to tylko my za jakiś czas przestaniemy być z tego zadowoleni, bo pojawi się już nowe-lepsze. I tyle. Ale skoro teraz jesteśmy zadowoleni (a w większości chyba tak jest) to powinniśmy byc też i później, bez względu na to, że nasze rozwiązania nie będą już może ścisłą czołówką. W każdym razie nie będzie gorzej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

jesli chodzi o mnie to rzeczywiscie uwazam,ze imp-1000 i imp-1100 to troszke przesada.dokladanie niepotrzebnych rzeczy do odtwarzacza plytek mp3 jest przesadzona i niepotrzebna,TAKI DODATKOWY I NIEPRAKTYCZNY BAJER(cos jak aparaty fotograficzne w telefonach,albo radyjka w zegarkach)ludzie sie podniecaja,ze fajne ale tak naprawde nikt tego nie uzywa.najprawdopodobniej kazdy kto chce kupic sobie takiego playerka ma dostep do kompa,wiec po co ogladac filmy na imp jak mozna bezproblemowo na kompie?(ktorego te mozna podlaczyc do TV).Jesli chodzi o ten wielki ekranik w imp-1100 to wedlug mnie sluzy on raczej przegladania zawartosci plytki niz do dluzszego ogladania np filmow(ogladac film na 2 calowym ekranie to zabojstwo,calkiem wypacza wrazenia)no i jeszcze te ceny 1229 zl za 1000 i 1599 za 1100 to dosyc duzo,wiec chyba nie znajda za duzo nabywcow w PL.jeszcze dodatkowe funkcje playerka odbily sie na wzroscie wagi i wiekszych wymiarach przy krotszym czasie odtwarzania np plikow mp3 na komplecie bateryjek.NO I ZOSTAL JESZCZE IMP-900!!!!napisze o nim tak:zamierzalem kupic 550(ODTWARZACZ O KTORYM KAZDY PISZE W SAMYCH SUPERLATYWACH,NIKT O NIM NIE POWIEDZIAL NIC ZLEGO)ale tak sie stalo,ze akurat przy niewielkiej doplacie(120 pln na 12 zl x 10 miesiecy w systemie ratalnym 0%(******scie))wybralem w ciemno imp-900 i AKTUALNIE NA NIEGO CZEKAM.Przy wyborze sugerowalem sie tym,ze niby jest to rozszerzona i ulepszona wersja 550 o wiekszych mozliwosciach przy nie ma co ukrywac gorszym wygladzie.jak sie bedzie sprawowal w praktyce zobacze w ciagu paru dni(mam go miec do konca miesiaca).

p.s.i tak kiedys kupie sobie jukeboxa z wbudowanym twardzielem(np 60GB)tylko nie za takie pieniazki jak sa u nas

P O Z D R O W I O N K A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mnie to rzeczywiscie uwazam,ze imp-1000 i imp-1100 to troszke przesada.

Samochodem bez klimy też da się jeździć :D , kiedyś dla wielu był to zbędny luksus a teraz pomału staje się standartem. Poczytaj sobie ankiete w której urzytkownicy piszą co chcieli by mieć w swoim odtwarzaczu :D to co jest w 1000 i 1100 to mały pikuś :D:D Ja osobiście też na dzień dzisiejszy nie jestem zainteresowany takimi możliwościami sprzetu, ale kto wie co będzie za rok, kiedy technika posunie się do przodu a sprzęcik stanieje :P Opisz swoje wrażenia z użytkowania 900. Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Musze sie z tobą niezgodzić. co z tego, że ten kto ma kompa może sobie filmy ogladać. A jak dodatkowo ma powiedzmy 15' monitor i kartę grafiki - jakiegos starego geforce'a bez wejścia TV, a w pokoju obok 28'-go Philipsa. To co wtedy - lepiej chyba jest objerzeć jakis film w telewizorze niz męczyć oczy na 15'-ce

 

Albo druga sytuacja (odnosi sie do mnie). Przjechał do mnie kuzyn z dziewczyną. Jako, że mieszkam w mieszkaniu, to na czas przyjazdu przeprowadziłem sie do babuni :D, gdzie oni juz byli. Babcia jako tako nie jest jakims tam szczególnym telewidzem :D, to ma do wyboru tylko 4. kanały - TVP1, TVP2, TVP3 i Polsat.

I jak wracaliśmy z pubów/barów, to żeby od razu jeszcze sie nie kłaść do łóżek to se filmy ogladalismy, a że repertuar był nie za szeroki, to zwykle takie oglądanie trwało maks. pół godzinki.

A tak żebym miał wówczas takiego powiedzmy iMPa-1000, to mysle, że trwało by to więcej niz te 30 minut

 

Na przykład dla mnie osobiście sama idea zaimplementowaniaodczytu plików wideo i wyświetlania ich na TV jest spoko.

Kiedyś myślałem, że taki iMP-550 - SlimX, z uwagi na to, że jest taki cienki i w ogóle mały, mozna sobie spokojnie nosic przy pasku do spodni, etc. Teraz w sumie uważam że jest nieco inaczej - że słuzy on głownie do słuchania w domu, w podróży i w takich porach "późnojesienno-zimowo-wczesnoletnich", czyli w kieszeni w kurtce, bo wtedy go rzeczywiście nie widac. A tak jak nosiłem go np. przy pasku do szkoły, czy w ogóle jak gdzieś z nim wychodziłem, to czułem taki dyskomfort troche, że coś mi tu odstaję, ze cos tu widac, etc.

Ale tak prawde mówic to flashe,z racji swoich naprawde małych gabarytów mozna nosic wszędzie i o każdej porze. ze CDPlayerami jest nieco inaczej.

Do czego zmierzam. ano do tego, że mając takiego iMP-1000/1100 napewno nie będziesz go nosił przy pasku do spodni. co najwyżej w plecaku, w kieszeni w kurtce.

I to, że jest on nieco wiekszy niz taki iMP-550 to aż taka tragedią nie jest. Po prostu ma cos czego niemaja inne SlimXy, (nie)stety kosztem wiekszych rozmiarów.

 

P.S. Równie ważne jest to, jak sobie playerki radzą z tymi filmami. bo jeżeli jest taka sytuacja, że przy jednych (np. kodowanych jakąs starsza wersje, etc, ale kompatybilna ogólnie z playerem) będzie rwac, zacinac, dźwiek będzie wyprzedzał obraz, etc to wtedy TAK - jest to zbędne. Ale jeżeli wszystko będzie cacy, to czemu nie.

 

Odnosnie cen owych playerów, to nieco więcej jak pół roku temu (luty) cena 550-ki oscylowała w granichach 1149-1199zł . A teraz mozna ja juz nabyc za 699-799zł

Poza tym wiadomo, że wszystko co nowe, co dopiero wchodzi na rynek bedzie drogie.

Wypuszcza nastepne modele iMPów to wtedy 1000 jak i 1100 stanieja napewno.

 

powyższa opinia jest moją osobistą ocena odnosnie nowych iMPów i nie każdy musi sie z nia zgadzać.

 

Dziekuję za uwage

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo,

Zioooooom co się rozpisałeś to mało... ale rzeczywiście, dużo w tym racji. Co do używania sprzętu w podróży, w domu - zgoda. Ja z nim nadal chodzę do pracy - 45 minut muzyki rano i jakaś godzina po pracy - spoczko. A co do filmów - koncepcja jak najbardziej ciekawa, zresztą wogóle taki trend na świecie jest żeby wszystko pakować do jednego urządzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

jak nie miales czego ogladac to trzeba bylo pozyczyc od kogos DVD i pare filmow zaniesc do babki i spoko.a to co napisalem to tylko moje zdanie.za ta cene lepiej kupic jakiegos tanszego playerka i odtwarzacz DVD podlaczyc go do TV i wiezyczki i bedzie super.zreszta czekam na opinie kogos kto kupi sobie imp-1000 lub imp-1100.wtedy sie przekonamy jak jest naprawde.

pozdrowionka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mało kto ma DVD, a jak już to w kompie.....

 

Niechodzi mi o to, że te nowe iMPy to super ekstra cacy wypasione, tylko, że czasem ta mozliwość obejrzenia filmu może się przydac.

A poza tym lepiej wziąść takiego iMPa, niż taragać za sobą DVD stacjonarne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności