Skocz do zawartości

Nowy odtwarzacz czy może nowe słuchawki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie jestem użytkownikiem odtwarzacza sansa clip plus i RE2. Chciałbym zrobić następny krok w jakości słuchanej muzyki. Chciałbym żeby SQ był przynajmniej o klasę wyższą. Zastanawiam się co dla mnie będzie lepszym rozwiązaniem, a do rozważenia mam dwa warianty.

 

Wariant 1: Kupno nowego odtwarzacza w kwocie około 500/600 zł (i w późniejszym czasie lepsze słuchawki, bo obecnie nadal mam na czym słuchać muzyki). Od player'a oczekuje przede wszystkim b. dobrej jakości dźwięku i dobrej baterii. Reszta jest już sprawami drugorzędnymi. Pojemność też nie gra dużej roli - max 8GB.

Wariant 2: Zainwestowanie w lepsze słuchawki do sansy plus.

 

 

Typ słuchanej muzyki to elektronika, rap, instrumentalny hip-hop, breakbeat. Zależy mi na soczystym basie, który nie będzie przesłaniał całości.

 

Jeżeli był podobny temat, to prosiłbym o nie wyzywanie mnie, lecz prosiłbym o pomoc i być może wskazanie odpowiedniego linku do rozwiania mych wątpliwości.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w kwocie 600 zł zamkniesz się z zarówno lepszym ostwarzaczem jak i słuchawkami.

 

Ipod używka + ne6. o ile ne6 zwykle nie polecam to twoje wymagania co do bassu spełniają. Można coś mniej zimnego kupić zamiast ipoda jeśli lubisz jak jest cieplusieńko i rozszerzy to pole wyboru. Jednak ne6 to nie są uniersalne słuchawki i może ktoś inny poleci coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnie będzie kupić odtwarzacz do 200zł i słuchawki do 400zł. Dużo osób poleca Cowon e2 + Phonak Audeo

 

PS Nie wiem czy na Phonakach będzie soczysty bas, bo to w końcu są armatury. Może jednak lepiej kupić coś z membrany

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew poczekać na NuForce NE-700x (może być nowy hit) i pod niego dobrać playera. Ale E2 + Audeo... midzio w wybranym repertuarze. Niekiedy jednak brakuje tego soczystego basu...

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie na myśli słuchawki Audeo PFE 112?

 

 

W cowon'ie lekko mnie odstrasza brak wyświetlacza. Mieliście osobiście z nim kontakt? Strasznie to utrudnia użytkowanie?

Zastanawia mnie fakt, czy sansa z równie dużo lepszymi słuchawkami strasznie gorzej grałaby od e2? Chciałbym znaleźć dobre połączenie i uzyskać lepszą jakość dźwięku niż to co dotychczas mam. Soczysty bass, nie walenie jak popadnie po moich bębenkach usznych.

 

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje. Przeczytam wszystkie i dzięki za te, które już są :]

 

 

@psonic

pisząc o ipodzie, miałeś na myśli touch'a? Swego czasu miałem iphone'a. Fajna zabawka.

Edytowane przez Dinozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znowu się powtórzę, ale jeżeli naprawdę chcesz poczuć różnicę i dysponujesz budżetem w granicach 600 zł, powinieneś zainwestować w P3 i Audéo. Od jakiegoś miesiąca korzystam z takiego zestawienia i właściwie ciężko się do czegoś przyczepić. Dzięki P3, poznaję Audéo na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alkoholik, widzę po twojej sygnaturce, że również posiadasz clipa. Miedzy nim a P3 drastyczna jest różnica w jakości dźwięku?

 

Ewentualnie dzięki którym słuchawkom mógłbym osiągnąć taki soczysty bass na clip plusie? O ile jest to możliwe.

Edytowane przez Dinozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, czy masz zainstalowanego Rockboxa? Uwierz mi, że można za jego pomocą wyciągnąć z Clipa naprawdę bardzo dużo. Porównując Clipa na Rockboxie z P3, różnica jest wyraźna, zwłaszcza w obrębie dolnego pasma. Oczywiście, jest sporo słuchawek, które dysponują większymi ilościami basu i lepszym zejściem, niż Audéo, nie znam jednak słuchawek, które miałyby tak świetną średnicę i górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clip vs p3 i znaczna różnica ? na czyją korzyść, bo na pewno nie sansy, rb nie polepsza Ci dźwięku tylko dodaje bardzo rozbudowany eq i kilka przydatnych funkcji, ale do p3 to clip startu nie ma, a miałem i to i to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że różnica jest na korzyść P3, bo wynikało to z wcześniejszego kontekstu. Zresztą, wydawało mi się to oczywiste. Nie twierdzę przecież, że Rockbox zmienia całkowicie charakterystykę brzmienia. Nie wiem, skąd to w ogóle wziąłeś? Napisałem przecież, że Rockbox pozwala "wyciągąć" z Clipa, to co najlepsze. To chyba jasne, co z tego wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu bawić się tym Rockboxem.

Ostatnimi czasy zastanawiam się nad kupnem NWZ-A844. Na zagranicznych stronach chwalą jego jakość dźwięku. Czytałem również, że posiada jakąś blokadę głosu na UE i brzmi dość cicho. Czy miał ktoś styczność z tym odtwarzaczem i mógłby zweryfikować, czy warto interesować się tym playerem ? Czy również trzeba dobrze dobrać do niego słuchawki, bo czytałem, że do walkman'ów z serii "X" jeśli źle się dobrze to słychać jakieś szumy.

 

 

 

Aktualizacja wink.gif

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Ja w międzyczasie jeszcze trochę poczytałem i pokręciłem się po sklepach. Reasumując wszystko, mój wybór padnie na jeden z tych odtwarzaczy:

 

- COWON iAUDIO 9

- COWON iAUDIO D2

- Samsung YP-P3

- Samsung YP-R1

- Sony NWZ-A829 (nowy, w bardzo atrakcyjnej cenie. O wiele taniej od D2 i P3)

- Sony NWZ-A844

- Sony NWZ-E443

- Sony NWZ-S639F

 

Jest tu jakiś zdecydowany zwycięstwa? Ktoś może już wcześniej porównywał niektóre z powyższych player'ów ze sobą? Co polecicie z powyżej listy?

Przypominam, że zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku i baterii, i oczywiście soczystym bassie.

Edytowane przez Dinozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszych i zdecydowanie gorszych w tym zestawie nie ma. Każdy odtwarzacz ma co najmniej przyzwoitą jakość dźwięku i tylko od Ciebie zależy którego wybierzesz, biorąc pod uwagę charakterystykę dźwięku i resztę parametrów (niekoniecznie powiązanych z dźwiękiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy odtwarzacz ma swoją indywidualną charakterystykę grania. Szukam takiego player'a w którym będę miał najwięcej fun'u ze słuchania mojej muzyki, dzięki któremu bass będzie soczysty i dzięki któremu nie będę musiał jakoś strasznie kombinować ze słuchawkami.

 

Prosiłbym o wszelką pomoc i jeśli ktoś miał styczność z tymi odtwarzaczami, i słucha podobnego gatunku muzyki o wypowiedzenie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności