Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do iPod nano 6g


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakie byście propoowali słuchawki dokanałowe pod iPOD nano 6g? Słucham generalnie rocka i metalu, od łagodnych typu indie rock po ostre typu power metal.

Na pewno mają to być dokanałówki ;) Co do kasy to tak do 150zł, chyba że na coś naprawdę warto dołożyć jakąś końcówkę, ale raczej nie przewiduje...

 

Z góry thx za odp,

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem je wcześniej do Sansy brać, ale trafił mi się ten iPOD. Czy one ładnie zagrają? W ogóle czy np. będzie duża różnica w przypadku słuchawek za 150zł i nie wiem za 200zł? Sens w ogóle tak to rozpatrywać "a może dołoże 50zł i będzie dużo lepiej" (właściwie można tak w nieskończoność). Generalnie chodzi mi o to, żeby wybór był optymalny, odtwarzacz możliwości ma, a chciałem mu dać jakieś pole do popisu ze strony słuchawek, ale czy za 150zł on się może popisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Miłosz słuchał i pisze, że lipa i sam bas to chyba mi nie przypasi do moich klimatów :( U 75% to muzyka gitarowa, nie będę kupował słuchawek dla 25% które to stanowi troche ambientu, troche hh (polskiej klasyki), troche Kazika takich klimatów, ale to mniejszość.

Zdecydowana większość to zespoły typu Avenged Sevenfold, Pantera, Black Sabbath, Iron Maiden, Band of Horses, Atreyu, Guns n' Roses, Black Label Society, Lynyrd Skynyrd, Santana, Gary Moore, Joe Satriani, Steve Vai, Anathema, Airbourne, ACDC, Creedence Clearwater Revival, Aerosmith, Led Zeppelin, Dire Straits -> Chyba wiecie o co chodzi :)

 

Poczytam coś o tych s2, ale generalnie do tego co słucham (z tego co wyczytalem na forum) potrzebny mi konkretny, wyraźny środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ne6 to właśnie do ipodów i rock powinien być całkiem ok. Jednak według mnie są to bardzo przereklamowane słuchawki i nie zgadzam się z tymi wszystkimi bardzo pozytywnymi recenzjami. Dla mnie są to słuchawki TYLKO dla osób ceniących sobie podbity bass. a no i nie kochających się w wokalu i szczegółowej górze

Edytowane przez psonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

odradzam do nano zarówno nuforce'y jak i klipsche, trzba mierzyć w coś innego myślę że addiemy mogą być ciekawe, pl30, może a-jays3 ale tu beda pewnie upierdliwe sybilanty,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że sie dyskusja rozwinęła, zbiorę troche do kupy info:

 

ODRZUCONE:

NuForce NE6 -> za dużo basu na moje klimaty

Eterny -> allegro 237zł, to już troche dla mnie dużo jako dla studenta :(

 

1) Klipsche -> czemu nie @kurop ? Co z nimi będzie nie tak?

 

2) ADDIEM -> to są te słuchawki APPLE MA850G/B? I dlaczego one mają dobrze grać? Tzn. jak Wy to brzmienie widzicie z tymi słuchawkami?

 

3) MEElectronics M6 -> cena dobra, czym te słuchawki by się charakteryzowały?

 

4) PL30 -> dobra cena, ale czy tu już z jakością nie lecimy także w dół?

 

5) a-Jays three -> cena akurat, ale jak to gra?

 

6) NuForce NE-700x -> poczekać moge, bo zanim ze stanów dojdzie iPOD to i tak minie troche czasu. Cena 199zł to już nieco więcej, a oczekujecie w nich jakiegoś muzycznego olśnienia? ;)

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

klipsche odpadają jak dla mnie ze względu na nadmiar basu który o ile w spokojniejszych kawałkach jest znośny to przy muzyce z mocniejszą podstawą basową, rozlewa sie na wszystko inne i daje efekt "boomy bass"

 

 

Addiemy powinny zagrać nieźle bo są na przetworniku armaturowym, są dosyć spokojne, szczegółowe, przeczytaj sobie recenzję, charakterystyka wydaje się pasować do nano

 

A-jays3 masz recenzje poczytaj, z tym że zaznaczam że mogą z nano wystąpić sybilanty i albo je zaakceptujesz albo bedziesz sie denerwował z ich powodu

 

Eterny to technicznie najlepsze słuchawki z wymienionych, jednak nie słuchałem ich na nano, ale po testowaniu klipsch s2 raczej nie wróżę temu zestawowi dobrej synergii, bedzie za ciepło, zbyt basowo i zamuliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga dedukcji jak widać jest jednak najlepsza ; )

 

ODRZUCONE:

NuForce NE6 -> za dużo basu na moje klimaty

Eterny -> allegro 237zł, to już troche dla mnie dużo jako dla studenta :(

Klipsche -> za dużo basu

a-Jays three -> raczej nie jestem nastawiony na kompromisy wydając 150zł na dokanałówki, bo to dla mnie sporo.

 

OPCJE:

1) ADDIEM (APPLE MA850G/B) -> znaleźć w dobrej cenie może być kłopot, poczytam recki :)

2) MEElectronics M6 -> cena dobra, czym te słuchawki by się charakteryzowały?

3) PL30 -> dobra cena, ale czy tu już z jakością nie lecimy także w dół?

5) NuForce NE-700x -> poczekać moge, bo zanim ze stanów dojdzie iPOD to i tak minie troche czasu. Cena 199zł to już nieco więcej, a oczekujecie w nich jakiegoś muzycznego olśnienia? ;)

Edytowane przez Lechu1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności