Skocz do zawartości

Stereo czy 2.1 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup głośników do komputera. Generalnie zdecydowany byłem na Microlaby 6C, niestety nie zmieszczą mi się na biurku i nie zapowiada się żebym w najbliższym czasie miał więcej miejsca na głośniki. Sporo osób poleca generalnie microlaba, więc w cenie która mi odpowiada (300-350zł) znalazłem zestaw stereo Solo15, który na biurku mi się zmieści. Niestety na necie nie ma zbyt wielu rzetelnych opinii o tym sprzęcie, a w zasadzie jest jedna recenzja i jeden filmik wideo. Zaczynam się też zastanawiać nad alternatywą - zestawem 2.1 który zajmowałby mniej miejsca, a grał moze porownywalnie albo i lepiej? Co doradzacie? Te microlaby czy jakiś zestaw 2.1?

 

Z gróry wielkie dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie lubię subwoofera przy muzyce ze wzgledu na kiepską prezentację basu(mówiąc o głośnikach do kompa), który jest nierówny w swoim paśmie i jakby buczący jednym tonem.

Nie wiem jak grają microlaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tę cenę to zdecydowanie lepiej inwestować w 2.1, gdyż dwie małe "mydelniczki" są wspomagane przez subwoofer - rozwiązanie to sprawdza się lepiej niż małe kolumienki.

Ja od siebie mogę polecić Logitecha. Sam posiadam zestaw 2.1 X230 - od dwóch lat radzi sobie z ciężkimi brzmieniami świetnie jak na sprzęt za... 150 zł. Teraz w sklepach już ich nie ma, czasem można trafić nowe za 200 zł na porównywarkach cen. Rozejrzyj się więc za głośnikami tej marki w swoim budżecie - imo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biurku mam po maks 20cm (szerokości) miejsca na każdą satelitkę, po środku stoi monitor. Co do creativów t20 to kolega je ma i powiem szczerze że grają nieźle jak na moje ucho ale szału też nie robią, szczególnie niskie tony. Co prawda nie zależy mi jakoś strasznie na basie, ale fajnie jakby tez był przyzwoity (o ile to możlwie przy takich gabarytach i cenie). Co do zestawu 2.1 to zdecydowałbym się gdyby naprawdę miał przewagę w stosunku do zestawu 2.0 bo subwoofer też trzeba gdzieś przecież postawić, a zagracania się wolałbym uniknąć.

 

PS. Czyli nie warto inwestować w te microlaby? i jak one się mają do tych t20 też zbytnio nie wiadomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W microlaby właśnie w tym przypadku warto. Sam nie wiem jak grają, ale kolega kiedyś chciał je kupować i czytał że biją te komputerowe popiwedziawki, a więcej niż 20cm szerokości na pewno nie mają.

Edytowane przez Matess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4c jak na biurkowe są dosyć duże nawet i miej na uwadze że minimum metr trzeba być od tych głośników by w pełni się nimi delektować, sam je mam i własnie basu o dziwo jest nawet tego dudniącego- kwestia ustawienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają monitory diy oparte na szerokopasmowym cube audio f155 i radzą sobie zarówno w bliskim polu, jak i jako normalne pełnoprawne stereo ;) .

No ale to już lekko nie na temat ;) .

 

Tak czy siak ja odpuściłbym sobie wszelkie konstrukcje 2.1 i zainwestował w 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. w tkim razei chyba zdecyduję się na te Solo15. Co do 4c to nad nimi też myślałem ale niestety mam za male biurko. Tak jak pisałem, po 20cm miejsca na każdy głosnik. Może i jakoś bym upchnął bo satelity 4c mają 205mm szerokości, ale ro chyba bez sensu żeby dotykały monitora i przy podgłoszeniu wszystko trzeszczało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem znaleźć cos o tych Altecach i tutaj: LINK jest sporo opinii z zgranicznych serwisów i to opinii zachwalających ten sprzęt.

 

Teraz nie wiem, czy lepiej dorzucić te 80zl i kupić microlaby Solo15 czy te Altec'i.... pomocy :)

 

 

Hmmm. Szukałem i znalazłem ciut droższe: -> ALTEC'i ktoś coś o nich wie? Może warto pomyślec o nich?

 

EDIT.

 

A Edifier R1600T-Plus ?

Edytowane przez Stefanrsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności