Skocz do zawartości

A-Jays Two


Franeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że moje stare dobre Soundmagic PL11 się rozwaliły, a zgubiłem paragon, postanowiłem, że na święta sprawię sobie nowe słuchawki dokanałowe. Budżet - ok. 130 zł - ni był zbyt wysoki tak więc wybór był dość ograniczony. Słuchawki miały współpracować z iPhonem 3GS, który jak wiadomo gra dosyć płasko i mało basowo, tak więc potrzebowałem czegoś z dobrym basem. Za radami forumowiczów, zainteresowałem się słuchawkami A-Jays Two. Przeczytałem parę recenzji na zagranicznych forach i je zakupiłem

 

Pudełko:

Jestem pod wrażeniem sposobu zapakowania tych słuchawek. Twarde, plastikowe pudełko, wykonane z bardzo dobrej jakości czarnego materiału, przyjemnego w dotyku, kojarzy się bardziej ze słuchawkami kilka razy droższymi. W tym przedziale przyzwyczaiłem się do opakowań kartonowych lub ze zgrzewanego przezroczystego plastiku. Miła niespodzianka. Pudełko to podczas przeprowadzki, czy podróży może świetnie posłużyć jako etui lub pokrowiec na te słuchawki.

 

Zawartość pudełka:

W komplecie dostajemy komplet silikonów (5 par - jest z czego wybierać), 2 przejściówki - rozgałęziacz na 2 pary słuchawek oraz przejściówka z gniazda samolotowego do jacka (przejściówki są bardzo dobrej jakości - wykonane z fortepianowego plastiku;)). Do tego grubą instrukcję i oczywiście same słuchawki. Niestety nie dostajemy etui, które pojawia się dopiero w modelu Three. Uważam, że wyposażenie jest przyzwoite, a do pełni szczęścia brakuje tylko tego etui.

 

Jakość wykonania, wygląd i budowa:

Słuchawki jak na swoją cenę są wykonane naprawdę świetnie. W porównaniu do SoundMagiców czy nawet NuForce'ów, które są oferowane za podobne pieniądze, jakość jest znacznie lepsza. Słuchawki wyróżniają się swoją budową, gdyż zamiast kabla mamy płaski pasek. Wygląda to fajnie ;). Wtyk jest prosty, pozłacany. Same słuchawki są bardzo małe i są wykonane z lakierowanego na połysk plastiku oraz posiadają matowe zaślepki.

 

Jakość dźwięku i wygoda:

Jakość dźwięku bardzo mi odpowiada. Jest basowa, jednak bas jest znacznie bardziej kontrolowany niż w przypadku np. PL11. Do tego mamy wrażenie przestrzeni. Słuchawki nie wyciszają zbyt dobrze otoczenia. Jeżeli komuś na tym bardzo zależy, powinien zastanowić się nad innymi. Wg mnie są dosyć wygodne, chociaż dużo osób narzeka na ten aspekt, ale jak wiadomo wszystko zależy od ucha.

 

Jeżeli ktoś poszukuje w miarę tanich, dobrze wykonanych słuchawek, z podkreślonym basem, pasujących swoim charakterem do iPhone 3GS, to jak najbardziej polecam a-Jays Two.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sam miałem A-Jays One i bardzo ciepło je wspominam. Jeśli możesz powiedzieć, czy dwójki też mocno szumią (albo są tak bardzo czułe) oraz jak u ciebie wyglądała kwestia kontroli poszczególnych zakresów np. w rocku lub metalu. Jedynki miały trochę z tym problemu. Słuchałeś na gumkach czy piankach? Fajna recenzja bo krótka i nie przegadana ;). Taka w sam raz na jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przez ostatni czas posiadałem sennheisery cx 150. Teraz przymierzam się do zakupu A-jays two, ale tu moja wątpliwość: Sennheisery mają czułosć 110 dB. Na androidzie, na odtwarzaczu PowerAmp dawały radę, ale czy A-Jays'y i ich 97 dB też dadzą? Lubię słuchać muzyki głośno i stąd ta obawa. Czy może te słuchawki mają taką izolację, że nie jest potrzebna większa głośność? Bo przecież membrana jest większa niż w cx-150, a nie chciałbym słyszeć charczenia ze słuchawek, bo to mija się z celem. Proszę o odpowiedź co do głośności, bo nie wiem czy wziąć znowu Sennheisery cx-150, czy A-jays two

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności