Skocz do zawartości

Vedia A10 zimna i słaba dźwiękowo?


enzym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od paru tygodni oglądam forum i zainteresował mnie ten właśnie odtwarzacz.

Wszyscy piszą że jest to player zimny - analityczny. Pojawiło się do tego dużo opinii że gra kiepsko.

 

Obawiam się że są to opinie przedawnione i nie są oparte na doświadzeniu i odsłuchu.

Dużo razy na forum było pisane, że sercem A10 jest ten sam SoC co w Cowon E2 i iRiver E50.

 

Tu pojawia się pytanie, skoro E2 i E50 są ocieplone, dlaczego A10 jest określana jako zimna?

I drugie pytanie, dlaczego A10 na tym samym SoC gra kiepsko, a E2 i E50 grają pięknie?

 

Pytam ponieważ uważam że A10 gra ciepło (z KSC75) - mam porównanie do E2 i E50 (też grają ciepło).

Z drugiej strony uważam że osoby narzekające na jakość dżwięku A10 mają chyba opinię wyrobioną na kiepskich softach okolicy 1.3.13.

 

Jak to jest z Vedia A10?

Zapraszam do dyskusji osoby posiadające ten odtwarzacz i mogące go bez uprzedzeń porównać do innych grajków opartych na tym samym SoC.

 

-------

Chciałbym porozmawiać jedynie o dźwięku a pominąć fakt, że odtwarzacz lubi sprawiać problemy z obsługą.

Edytowane przez enzym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że nie sam SoC gra. Odtwarzacz ma jeszcze wzmacniacz, którego charakter jest decydujący w końcowym odbiorze brzmienia.

 

Także mam A10 i E2, mogę załatwić E30 (ponoć gra podobnie do E50). Akurat dzisiaj wpadła mi do głowy myśl, żeby porównać Vedię z innymi grajkami. Po Nowym Roku opiszę swoje wrażenia z odsłuchów (teraz nie mam A10 przy sobie).

 

Dla mnie ten grajek jest słaby ze względu na wzmacniacz, który nie radzi sobie ze słuchawkami potrzebującymi trochę więcej mocy. Niestety nie mam żadnego przezroczystego ampa, żeby porównać brzmienie samego SoC'a ale postaram się w miarę obiektywnie podejść do sprawy i porównać A10 do innych DAP'ów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według odsłuchu ne6 na vedii i samsungu p3 ciężko mi ocenić. jednak ne6 z vedia dają napewno zestaw raczej cieplejszy. z p3 strasznie zamula na normal eq ( na vedii również nieciekawie), a po korekcji EQ raczej cięzko jednoznacznie oceniać. Jeśli vedia i samsung są zimne to napewno nie skrajnie, conajwyżej lekko. No ale ja zbytnio porównania nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam A10 i E2, mogę załatwić E30 (ponoć gra podobnie do E50). Akurat dzisiaj wpadła mi do głowy myśl, żeby porównać Vedię z innymi grajkami. Po Nowym Roku opiszę swoje wrażenia z odsłuchów (teraz nie mam A10 przy sobie).

 

Nie chciałbym kolegi poganiać, ale byłbym niezmiernie wdzięczny za takie porównanie ;)

I pewnie nie tylko ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności