Skocz do zawartości

JAZZ + Muz. filmowa


hasos

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecilibyście ciekawego z tych gatunków muzycznych? Z jazzu szukam czegoś w stylu Barber czy Manu Katche, Garbarka - tzn. bez jakiejś ekwilibrystyki i plumkania, którego nie da się słuchać: miłe, ciepłe brzmienia, najlepiej z wokalami, choć nie tylko, no i porządnie zrealizowane (polecam od siebie Manu Katche Third Round). Z muzyki filmowej również porządna realizacja: mogą być duże symfoniczne składy, jak i coś mniejszego, jazzowego, spokojnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pewnie, że świetna, a najlepsze jest to, że z jej muzyką poznałem się na jej koncercie, gdzie znalazłem się przez przypadek ;) .

 

Morcheeba, Moloko, czy Ayo pewnie znasz, ale warto wymienić ;) . "Klasyków" jak Norah Jones czy Diana Krall chyba nie trzeba przedstawiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dwie jakże różne wokalistki jazzowe Rosemery Clooney i Dianne Reeves plus tą płytke a na niej wiele spiewających kobiet.

 

Dodatkowo polecam ost z filmów Georgea Clooneya - np: Bracie gdzie jesteś, Good Night Good Luck

jazz-divas-99901661016_3231232-2_300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ta Sarah Blasko to świetna rzecz, nie znałem. A coś jeszcze z muzy jazzowo-soulowej, z damskim wokalem?

 

Moje ulubione wokalistki jazzowe to Patricia Barber, Shirley Horn, Cassandra Wilson no i polska gwiazda jazzu :) Aga Zaryan. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ok, dzięki wielkie. A czy jest coś ciekawego jeśli chodzi o jazzowe śpiewanie męskie? :)

 

hasos,

Widzę, że mamy bardzo podobne gusta muzyczne, mam pytanie. Jak Ci się słucha takiej muzyki na twoich Sennheiser HD380Pro??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu muzyka brzmi bardzo dobrze, zwłaszcza, że są to zwykle porządne realizacje. Kontrabas brzmi nisko i miło mruczy, inne basowe dźwięki również. Wokal jest dość blisko, reszta troszkę cofnięta. Generalnie ja nie lubię natarczywego grania a one właśnie nie są natarczywe. Może z ipodem touch, z którym ich słucham troszkę są, ale już np. takim sflo grały o wiele przestrzenniej i spokojniej. Tylko zaznaczam: brak midbasu. Czasem go trochę brakuje. Ale to kwestia tego, co kto lubi. Dla mnie mogłyby mieć więcej basu, ale ten co mają jest bardzo dobry.

 

Ostatnio byłem przed światami w jeleniej i widziałem je chyba w euro agd na Zabobrzu. Mógłbyś posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności