Skocz do zawartości

na czym czytacie e-booki?:)


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

a mi dzisiaj przyszedł kindle:)

 

Poradził sobie nawet z książką której ktoś zrobił skany i wrzucił do pdfa (2str na 1str w pdf), nie ma co prawda możliwości zmiany rozmiaru czcionki jako, że są to w sumie zdjęcia, ale i tak jest znacznie lepiej niż czytanie na komputerze. Ekran tekstu można obracać poziomo/pionowo coby sobie ułatwić czytanie, zapamiętuje na której stronie jesteśmy. Czytanie "zwykłej" książki, jest dla mnie chyba nawet bardziej wygodne niż normalnej, chociaż spodziewałem się, że "białe" tło będzie bielsze. E-ink jest świetny.

 

Kindle kosztował mnie 482zł (razem ze wszystkimi opłatami), zdecydowałem się na wersję wifi bez 3g, gdyż w domu i na uczelni jest wifi, więc trochę nie było sensu. Wersja 3g wychodzi 140zł drożej, ale teraz gdybym zamawiał to bym chyba dołożył do 3g - podobno można wyciągnąć tą kartę sim, włożyć do innego urządzenia i korzystać z tego internetu po apn kindle (takie pltoki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

> podobno można wyciągnąć tą kartę sim, włożyć do innego urządzenia

> i korzystać z tego internetu po apn kindle (takie pltoki)

 

nie mam pojęcia skąd jeden z drugim bierzecie takie plotki - jest to niemożliwe

 

No ja bym się tak z tym "niemożliwe" nie upierał.

na Kindle robi się "jailbreaka", dzięki temu uzyskuje się całkowity dostęp - można wgrywać różne programy i gry (w tym gry sieciowe, typu szachy itd -> http://www.kindle-apps.net/)

 

Swoje info wziąłem stąd:

http://swiatkindle.pl/darmowy-internet-na-kindle-jak-to-dziala/#comment-2552

 

Zaznaczyłem, że plotka, a on skąd to wie to ja nie wiem.

Kindle nie ma nawet śrubek, żeby go rozkręcić, więc nie wiem jak można go otworzyć, ale może komuś się udało i ma podstawy tak pisać - osobiście się z tym nie spotkałem i może racja, że "jeden pajac powiedział, a drugi powtórzył", ale ja mam wersję wifi, więc tematu nie zgłębiam bo i po co.

 

Z drugiej strony nie pochwalam takich działań, bo prawdopodobnie szybko ograniczą ten darmowy internet, jeśli takie coś będzie się powtarzać.

 

 

a swoją drogą - świetny zakup ^^,

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym że da się zrobić JB, ale z dostępem do internetu związanych jest parę sztuczek - dlatego na plotkach się kończy :)

 

darmowy internet na stronie amazon podpisany jest jako "usługa eksperymentalna" - skończy się dokładnie w dniu, kiedy ludzie nauczą się go nadużywać (albo zostanie ograniczony specyficznie do pobierania książek) :)

 

[dopisek]

 

wait... whaaat...?!

 

amazon sprzedaje gry/aplikacje dla kindle? przegapiłem coś O_o

 

[dopisek2] gdzie szachy? nie widzę : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khron a nie nazywało sie to przypadkiem JPGbook? czy jakos tak.. ogólnie to totalnie niewygodne, i na jedno zdjęcie wciskało góra 2 zdania..

 

Ale czytać ebooka na t10.. :blink: brrr, a jeszcze całkiem niedawno to było fajne..

 

edit: Jeeez po 5 miesiącach nieobecności nie ma tu nic ciekawego do przeglądania... see you soon.. (albo i nie)

Edytowane przez zaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW znalazłem sobie ostatnio wygodny czytnik... stary Palm m515 (którego normalnie używam do gry w szachy - HIARCS rlz) + Plucker :)

 

można automatycznie pobierać strony www, kanały RSS, czy nawet dobry kawałek wikipedii, nie mówiąc już o zwyczajnych plikach HTML czy TXT trzymanych na dysku... zapakować to do jednego pliku i wrzucić na Palma, nawet z (pomniejszonymi i w 256 kolorach) obrazkami :)

 

co ciekawe, można w ten sposób czytać nawet dokumentację programistyczną, bo ktoś sprytny wymyślił specjalnego, szerokiego na 4 piksele fonta (jest czytelny! i lepszy niż niejeden font programistyczny na kompie >< ) mieszczącego na szerokości 160 pikseli (Palm ma 160x160) praktycznie 40 znaków :)

 

ale coraz bardziej mnie ciągnie żeby odłożyć sobie trochę na kindle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie na odtwarzaczu tylko na komputerze od niedawna. Pojawiła się wersja programu calibre również do czytania e-booków. Wcześniej tylko konwertował a teraz ma duuużo więcej funkcji. Ciągle darmowy chociaż pewnie może być płatny po kolejnych udoskonaleniach. Na razie nazywa się 'calibre - e-book management'. Zdziwił mnie bo przyzwyczaiłam się do wersji prostszej.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru dni czytam na iPadzie. Wszystkie ePUBy i PDFy chodzą idealnie i czytanie to sama przyjemność. Jak miałem ostatnio zastój w czytaniu, tak teraz chyba czeka mnie renesans. ;) Tym bardziej, że w przeciwieństwie do epapieru nie potrzebuje światła (chyba, że się mylę i są już podświetlane ekrany?), a to dla mnie definitywny plus. Z iPhonem nie ma porównania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory używałem Archosa 5 IT oraz Galaxy S

Od dzis mam Onyx booxa 60 .. i mam normalnie kilka uwag na temat tego co mi sie nie podoba

1. Odczyt DOCa to jakies 60-90 sekund (1,5MB) FATALITY !!!

2. Rysik, tak fajnie .. fajnie ze mozna sobie palce połamać próbując go wyjąć z urządzenia .. a żaden inny nie chce działać , palec też nie ...

3. Wifi , no fajnie że jest .. ale co z tego skoro odczyt jakiejkolwiek strony to od 20 sekund do nieskończoności !!! Aaaaaaaaaaaaa

 

Za to PDFy , RTFy , EPUBy śmigają jak dzikie ...

 

Oczywiście najnowsza beta firmware (ta z grami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Amazon Kindle 3 jak czytać książki to tylko w e-ink, żaden pseudo wyświetlacz LCD "pod ebooki" nie ma szans z tą technologią. Oczy się nie męczą tekst jest wyraźny i ostry jak żyleta. Reklamować Kindla nie mam zamiaru ale w tej cenie nie dostanie się nowego czytnika o porównywalnych parametrach - zakup bezpośrednio ze strony amazon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytnikoriver wygląda fajnie na zdjęciach i w opisach, ale jeśli będzie kosztował 2x więcej niż kindle to nie jest żadną konkurencją (chyba że w jakiś zupełnie rewelacyjny sposób wyświetla PDF-y) :)

 

obecnie z czytnikami jest jak kiedyś było z odtwarzaczami - "wygrywają" (czytaj: są kupowane) te, które oferują najwięcej za najmniej... czyli na chwilę obecną kindle albo byle co z allegro za około 300zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wakacje wyjdzie prawdopodnie nowa wersje kindle (kolorowy e-ink?), a ja mam takie dziwne pytanie, kto placi, sponsoruje internet w Kindle?

 

paradoksalnie sami użytkownicy :)

 

przesłanie "sobie" maila kosztuje, tak samo jak $2 w cenie książki przeznaczone jest na jej pobranie :)

 

oczywiście nie znaczy to że pobranie 100KB książki faktycznie kosztuje 6zł - amazon bierze internet hurtem, więc płaci grosze, a z tych $2 zostaje jeszcze na wikipedię i całą resztę :) dodatkowo nie musi podpisywać żadnych dodatkowych umów, bo internet w europie działa na zasadzie roamingu (dlatego kindle działa w każdej sieci = wszędzie jest zasięg)

 

należy również nadmienić że te $2 płacą również osoby z wersją "nie-3G" kindle :) a większość osób z kindle 3g wcale nie ściąga torrentów (z jamendo), tylko dwa razy odpali wikipedię i tyle :)

 

stąd internet w kindle jest i będzie darmowy tak długo, jak długo nie zostanie upowszechniony hack pozwalający na używanie internetu via kindle

 

a i jeszcze dodatkowa uwaga - cena którą widzisz na plakatach z "hiper-promocyjnymi ofertami dostępu do sieci" typu "aż 100MB za jedyne 15zł" to jakaś fikcja, koszt tych 100MB dla operatora to grosze... cała reszta to czysty zysk :)

 

... a nawet jeśli nie... co to jest dla amazonu te 100MB za 10zł dla każdego użytkownika? :) to właśnie te 2-3 dolary (a tyle ściągają z każdej książki :) )

 

myślisz że jak szybko zużyjesz te 100MB oglądając wikipedię? :) żadnych filmów, żadnej muzyki, żadnych torrentów... w takich warunkach 100MB może starczyć na połowę wieczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam BC 300MB co miecha i jako portable ciężko mi to wykorzystać .. ale sie przydaje jak pada net stacjonarny ...

 

Sprzedałem bebooxa neo 60 i chcę coś już bez dotyku (lepszy kontrast) albo osługiwane paluchem ... żadnych rysików ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak myślicie? Warto przytulić Notion inka Adam z PixelQi?

 

Jak lubisz kilogramowego kloca to czemu nie ? Nie wiem jak masz zamiat trzymać to w ręce i czytać książki , no ale z tej strony to cię może nie znamy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ectaco Jetbook Lite

 

problemy z pdf ale już poprawili w nowym sofcie, zaliczył serwis bo padła płyta główna, soft na linuxie ale działa tak sobie

 

Na plus cena (w USA szczególnie ja rok temu zapłaciłem 100 USD za nówkę), polski serwis honoruje gwarancje na sprzęt kupiony w innych krajach

 

i jest tego jest szybki sprawny i bezproblemowy, Czytnik ma kilka przydatnych funkcji (wielojęzyczny translator który można odpalić w trakcie czytania ebooka), czyta prawie wszystko

 

wyświetlacz (nie eink jakiś specjalny wytwór TFT toshiby ) jest bardzo płynny i super czytelny nawet w ostrym słońcu.

 

No i to na czym mi zależało działa na 4 paluszki AA - łatwo o zapas w podróży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności