Skocz do zawartości

gdzie szukac dobrej muzyki?


Hellbike

Rekomendowane odpowiedzi

Cos, z czym zawsze mam problem - gdzie znalezc dobra muzyke? Gdy uzywlem last.fm byl to mniejszy problem, ale juz tego nie robie.

 

Przydalby sie jakis blog, lub portal/forum ... kiedy szukam w google zawsze wyskakuja onety/wp itp.

 

a, nie chodzi mi o muzyke do sciagniecia - tylko i informacje o albumach wartych odsluchania.

Edytowane przez Hellbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie używasz już lasta? Ja jak szukam nowych zespołów (głownie alternatwnych) to zaczynam od last'a potem sprawdzam tych wykonawców na myspace.

Jeśli chodzi o rockowe i te mocniejsze kawałki także alternatywne polecam plyrics.com - po prawej są nowo ukazujące się płyty z kilku miesięcznym wyprzedzeniem - możesz więc być na bieżąco z wykonawcami lub po googlować kilku i sprawdzić czy coś z tego podchodzi pod Twoje gusta.

Poza tym taki blog www.music.is-amazing.com - czasem nawet podają jakieś linki do albumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam od siebie screenagers.pl - sporo fajnej muzy. indie rock, alternatywa i cala masa innych rzeczy, o ktorych w polsce nie uslyszycie, bo nawet na wyspach sa niszowe. sa tam nieprzebrane muzyczne poklady dobrych formacji, ktore tylko czekaja aby je odkryc.

tak wiec polecam szczerze (ale plikow oczywiscie tam nie znajdziesz jesli ich szukasz).

 

co prawda sam bardzo rzadko tam bywam, ale mam uraz do jednego z naczelnych redaktorow, bo uzywa sobie ile moze na moim ulubionym zespole, jako, ze sam byl kiedys zawzietym fanem i totalnie sie zawiodl na kolejnych albumach (w przeciwienstwie do mnie;]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Sposób 1. Ze swojej strony polecę rdio.com. Zacząłem od szukania tego co już znam, po czym pojawiły się sugestie, nie jednokrotnie trafione w 10tkę a wcześniej w ogóle przeze mnie nie znane. Teraz są w mojej codziennej playlistcie ;)

Sposób 2. Później lecę na allmusic, sprawdzam sobie dany album lub wykonawcę, zerkam na "album moods" i "themes" i zaczyna się pętla :D

Edytowane przez Harmony Korine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności