Skocz do zawartości

Minimalna temperatura użytkowania Ipoda z twardym dyskiem.


Kubus_Qq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Idzie zima, więc czas się zabezpieczyć przed jej skutkami. Czy ktoś z obecnych forumowiczów może mi powiedzieć, jaka jest bezpieczna dolna granica temperatur, w których mogę użytkować mojego Ipoda Video 80 gb? I czy ew. słuchawki AKG K450 wytrzymają jakieś większe mrozy w stylu -10? Nie mam instrukcji obsługi obydwu sprzętów.

Edytowane przez Kubus_Qq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A propos Ipoda zacytuję stronę apple:

 

Environmental requirements

Operating temperature: 32° to 95° F

(0° to 35° C)

Nonoperating temperature: -4° to 113° F

(-20° to 45° C)

Relative humidity: 5% to 95% noncondensing

Maximum operating altitude: 10,000 feet

(3000 m)

 

 

(cytat z: http://www.apple.com...ssic/specs.html)

 

Dotyczy to najnowszego Ipoda Classic, ale Video ma podobną budowę, więc pewnie jest tak samo.

 

Pamiętaj jednak, że temperatura na dworze swoją drogą, ale jeśli trzymasz Ipoda w kieszeni spodni albo kurtki, a wyjmując obejmujesz go dłonią, ogrzewasz go.

 

Tyle ode mnie. Więcej niech powiedzą posiadacze Ipodów (ja jestem dopiero przyszłym posiadaczem :) ). Swoją drogą, ciekawy temat.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat udało mi się znaleźć temperatury użytkowania Ipoda Video i się niczym nie różnią od podanych powyżej.

 

Tutaj udało mi się znaleźć ciekawy wątek:

 

http://forums.macrum...ead.php?t=99592

 

Jedna z wypowiadających się osób pisze, że używa swojego Ipoda 3g. przy -20, z tym, że on znajdował się w kurtce. Szkoda tylko, że posty są z 2004 r., czyli dosyć stare.

 

 

Najbardziej może być w nim wyczulony na temperaturę dysk twardy, udało mi się znaleźć, że minimalna temp. pracy to jest około +5 stopni, ale może dyski w Ipodach mają inną temperaturę minimalna.

 

Myślę, że pod uwagę warto też wziąć to, że jeśli wychodzimy z Ipodem z domu, to ma temperaturę około +20, więc zanim cały obniży swoją temperaturę do 0 to trochę czasu to zajmie. Szczególnie, jeśli jest w jakimś etui pod kurtką.

Edytowane przez Kubus_Qq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem ciekawy tekst o chłodzeniu hdd i wpływie tego na żywotność. Okazało się że "montujący wiatraki przy hdd" nie mają racji, bo dyski osiagają najlepszą żywotność przy temperaturach ~40-50 C. Najgorszym momentem dla dysku jest wybudzenie/uruchomienie schłodzonego mechanizmu. Wniosek z tego, że trzymanie Ipoda blisko przy d**** :D  (czytaj w cieple) nie zaszkodzi. Inna sprawa że niskie temp. dość dramatycznie wpływają na wydajność ogniw Li-Ion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dołączę się do pytania, ale chodzi mi o słuchawki. Mam Apple in Ear i zastanawiam się czy nic im się nie stanie na mrozie? Co prawda słuchawki będą w uszach zasłoniętych czapką, ale czy pilot/przewody mogą być nastawione na działanie mrozu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem swoje Sennheisery HD202 na -25 stopniach i spokojnie dawały radę (na mrozie max. byłem 45 min), jedynie czasami mi Vedia A7 przymarzała i się nie włączała. Ale teraz szkoda mi mojego obecnego sprzętu do takich testów :P

 

Dodam, że skutkiem chodzenia z Vedią był lekko popsuty ekran, a mianowicie kilka linii poziomych znikło z ekranu. W chwili obecnej jest co druga. Może to być właśnie spowodowane tą temperaturą, ale nie koniecznie.

Edytowane przez Kubus_Qq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności