Skocz do zawartości

Nauszne, do ~100zł


kiju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam aktualnie Philipsy 5401 (ale strasznie głośne dla ludzi obok na przystanku :P) i EX082 - to samo. Chce sprzedać oby dwie pary i kupić coś uniwersalnego (czyli wielkości KPP czy PX100) i koniecznie zamkniętego - słucham często muzyki tam, gdzie nie powinno nic słychać. Znajdę coś przyzwoitego w tej cenie?

 

Co będą grały... DnB, metal i jazz - czyli raczej wszystko ;P Ale zależy mi najbardziej na szczegółowości słuchawek i nisko schodzącym, głębokim basie. Jak w temacie - player to Walkman A815. Szczerze mówiąc nie czytałem forum od paru dobrych miesięcy, więc moja wiedza na temat aktualnego sprzętu nie jest zbyt duża. Więc nie oczekuję rozbudowanych wypowiedzi, po prostu rzucajcie modele, ja już sobie poszukam na temat każdego informacji. Czekam na propozycje, każdą dokładnie rozpatrzę :)

Edytowane przez kiju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się rozglądał. A jak wygląda sprawa wydobywania się dźwięku na zewnątrz przy słuchawkach takich jak KPP, czy PX100/PX100II? W Philipsach słychać dosłownie wszystko. Przy poziomie głośności ok. 14/20 słuchawki grają tak głośno jak głośniczki laptopa na poziomie 4/20... Z Soniakami sytuacja podobna. Do tego b. słabo izolują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odpadają na wstępie. Z tego co widzę, to ciężko będzie w tej cenie znaleźć coś z nausznych zamkniętych...

 

Znalazłem jeszcze AKG K 403 - wyglądają świetnie, więc teraz tylko sprawa dźwięku... W specyfikacji pisze, że są półotwarte. A w praktyce jak to wygląda?

 

Znalazłem jeszcze jedną propozycję. AKG K 518 DJ. W atrakcyjnej cenie. Tylko jedno pytanie - Walkman da radę je napędzić? Z Philipsami ma lekkie problemy, brakuje mu mocy jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze djki kompletnie nei pasuja do tego soniacza. Po drugie z tym "napędzić" to nie byłbym taki pewny, sony należą do cichych grajków, jeżeli nawet starczy głosności to nie będzie to "grało". Do tego soniacza ja bym poszukał ksc75 jak już. Px100 nie pasują do soniacza, a tak poza tym do nich trzeba więcej mocy niż 10mW sonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze djki kompletnie nei pasuja do tego soniacza. Po drugie z tym "napędzić" to nie byłbym taki pewny, sony należą do cichych grajków, jeżeli nawet starczy głosności to nie będzie to "grało". Do tego soniacza ja bym poszukał ksc75 jak już. Px100 nie pasują do soniacza, a tak poza tym do nich trzeba więcej mocy niż 10mW sonego.

 

Sony a815/805 wcale nie ma mało mocy, może nie jest to demon głośności ale takie px100 spokojnie wysteruje.

Jest głośniejszy od fuza/clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze djki kompletnie nei pasuja do tego soniacza. Po drugie z tym "napędzić" to nie byłbym taki pewny, sony należą do cichych grajków, jeżeli nawet starczy głosności to nie będzie to "grało". Do tego soniacza ja bym poszukał ksc75 jak już. Px100 nie pasują do soniacza, a tak poza tym do nich trzeba więcej mocy niż 10mW sonego.

Dlaczego nie pasują? Poza tym słuchawki mają być zamknięte, a żadne z wymienionych do takich nie należą.

 

A co do walkmana, to od Clipa jest mocniejszy zdecydowanie. Clipowi Philipsy nie dały najmniejszych szans, nie grały prawie w ogóle. Walkman też wymięka w pewnym momencie, ale nie ma porównania do Clipa.

Edytowane przez kiju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia Sennheisery HD218 w niezłej cenie - jak one prezentują się w stosunku do K518 czy PX200-II? Różnica bardzo duża, czy tylko znacząca? :P Czyli czy warto wyłożyć 7 dych, czy lepiej dołożyć drugie tyle na używane K518?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na sto procent pewny ale na czerwcowym meecie warszawskim z AH chyba właśnie HD218 zostały ocenione przez Yedi'ego jako mocno trudne do wysterowania. Patrząc na nie... nie wiadomo czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiju ty chyba lubisz głośno słuchać co ? Dla mnie clip miał wystarczająco mocy aby napędzić shp 5401, oczywiście jak ktoś lubi czasem dać głośniej (sam lubię) to może się zawieść ale generalnie ok.

 

 

generalnie, to te słuchawki są dopiero z mocnym źródłem albo wzmakiem pokazują co potrafią- tak to wszystko jest trochę takie sztuczne. A clip mocą nie grzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiju ty chyba lubisz głośno słuchać co ? Dla mnie clip miał wystarczająco mocy aby napędzić shp 5401, oczywiście jak ktoś lubi czasem dać głośniej (sam lubię) to może się zawieść ale generalnie ok.

 

 

generalnie, to te słuchawki są dopiero z mocnym źródłem albo wzmakiem pokazują co potrafią- tak to wszystko jest trochę takie sztuczne. A clip mocą nie grzeszy.

 

Moim zdaniem nie potrzebują ani wzmocnienia ani mocnego źródła aby dobrze grać, wzmacniacz może by coś dawał (mówimy o porządnym wzmacniaczu a nie wynalazkach typu fioo e5,e3 itp.) ale byłaby to różnica niewielka.

Te słuchawki nie są wcale trudne do napędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5401 z clipem nie grały zbyt ciekawie, w zasadzie tylko raz pokazały na co je stać, po podłączeniu do amplitunera yamahy. Z walkmanem też nie ma szału. Dlatego obawiam się tego, że kupie te K518 i się okaże, że też będą grały bez kopa. Dlatego jak zobaczyłem HD 218, to pomyślałem, że skoro mniejsze, to pewnie i łatwiej napędzić.

 

Wg testu Siekiery na forum, są to (218tki) całkiem niezłe słuchawki. A jak w porównaniu do DJ'ek? Nie wiem czy warto się pakować w 218, czy dołożyć te paredziesiąt złotych, jeśli oznaczałoby to duży skok w jakości.

Edytowane przez kiju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że wzmacniacz nic nie daje.

Wiadomo, w zależności od odtwarzacza amplifikacja będzie bardziej lub mniej odczuwalna, chodzi mi o to że generalnie to nie są słuchawki które potrzebują ampa i w większości przypadków różnice nie będą duże (oczywiście że jeżeli mamy odtwarzacz który ma na wyjściu 5mw to nie jest on w stanie należycie wysterować philipsów).

 

Co do akg k518dj, to naprawdę łatwe do napędzenia słuchawki, nwz a815 bez problemu da im radę.

Jeżeli miałbyś kupić djki to wpierw radzę ci je przymierzyć, nie chodzi mi o kwestię docisku która jest znośna lecz o maksymalny rozsów pałąka który w moim przypadku okazał się zbyt mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie mam największej czaszki, więc powinny być ok :) Poza tym nie mam możliwości ich sprawdzenia.

 

Jedyne co mnie ciągle męczy to pytanie, czy 518 są o tyle lepsze niż 218 żeby wydawać 2 razy więcej kasy na nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności