Skocz do zawartości

Przedsprzedaż Cowona X7.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by ktoś nie zauważył. :)

 

 

x7_design_05.jpg

 

 

Jak ktoś nie jest w stanie przeczytać tego na forum to zapraszam TU

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie, celem tego odtwarzacza jest możliwość przechowywania ogromnej ilości muzyki. Bez zbędny bajerów. Przedtem mieliśmy tylko Ipod Classic i iTunes. A teraz Cowon daje nam wolność. ;) Flac, Ogg. 107 godzin dla muzyki, 30mWatt na kanał, tryb MSC lub MTP. I nawet 162GB pamięci (160HDD i 2GB na flash). Co więcej osobie słuchającej muzyki jest potrzebne? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapphire widzę że nie czytałeś co napisałem wcześniej. ;) Zacytuje sam siebie.

 

Więc informuje że producent zamontował w nim dwa układy pamięci. Flash i HDD. Nie wiem czy pojemność tej pierwszej jest zależna od pojemności dysku. W każdym bądź razie, nasz egzemplarz miał 1GB zamiast 2, opisanych na stronie Cowona. Kostka Nand służy do składowania systemu na niej. Jak i do wszelkich innych danych. Zastosowanie? Szybszy start systemu i krótszy czas zapisywania plików. Ale nie przekłada się to na jakość dźwięku.

 

Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapphire widzę że nie czytałeś co napisałem wcześniej. ;) Zacytuje sam siebie.

 

Więc informuje że producent zamontował w nim dwa układy pamięci. Flash i HDD. Nie wiem czy pojemność tej pierwszej jest zależna od pojemności dysku. W każdym bądź razie, nasz egzemplarz miał 1GB zamiast 2, opisanych na stronie Cowona. Kostka Nand służy do składowania systemu na niej. Jak i do wszelkich innych danych. Zastosowanie? Szybszy start systemu i krótszy czas zapisywania plików. Ale nie przekłada się to na jakość dźwięku.

 

Link

 

Mniejsza o tą pamięć flash, która jest mało istotna. Dla użytkownika ważniejsza jest rzeczywista pojemność odtwarzacza, która wyniesie max 149GB, a napisałem to dlatego, że przedstawiłeś jakieś dziwne działanie matematyczne obliczające pojemność odtwarzacza cytuję: "I nawet 162GB pamięci (160HDD i 2GB na flash)" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiłem sumarycznie suchą pojemność czyli 162. Ale to i tak przecież detal. Chodzi o to że ma na prawdę duża pojemność w stosunku do innych odtwarzaczy na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą zaletą tego odtwarzacza jest pojemność, szkoda tylko że maksimum to tylko 160GB. Tyle to robiło wrażenie 2 lata temu w ipodzie classic. X7 ma sensowny rozmiar ekranu do oglądania wideo ale Cowon zdaje się zupełnie ignorować fakt obecności formatu mp4. 160GB to zdecydowanie za mało na audio i wideo. Mam nadzieję, że jednak da się uruchomić mp4, gdyż w przeciwnym razie Cowon nie powalczy o dotychczasowych posiadaczy Sony czy Apple'a, które dodatkowo za pomocą tego formatu integrują swoje internetowe sklepy z filmami oraz serwisy takie jak youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku. Możliwe że da się coś większego wsadzić. Powinno to być łatwe ponieważ cały system jest na pamięci flash. 320GB? Szaleństwo. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160GB to zdecydowanie za mało na audio i wideo

 

Jest to pojęcie całkowicie względne i przesadzone. TO ze ty masz takie wymagania nie znaczy ze ktos inny musi koniecznie miec 1 terabajta w odtwarzaczu. Chyba rynek wyznacza standardy a przewaznie wiekszosci osob starcza to co obecnie jest proponowane tak wiec porownanie nietrafione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ten odtwarzacz tez nie dociera - To taki za "wielki" odtwarzacz audio/video codziennego uzytku - do tego jak przy tych gabarytach nazwac brak WIFI ? Ma to jakies klawisze funkcyjne ? Czy tez kazda potrzeba zmiany wymaga wyjecia playera z kieszeni (a moze lepiej z plecaka/torby ?). Moze ma to sens jak siedzimy sobie w pociagu/samolocie ale... na codzien w zapchanym busie czy metrze ? Byc moze moja krytyka wynika z braku obcowania i skapej wiedzy na temat owej "machinerii" - niemniej jednak jezeli faktycznie nie ma wifi - klawiszy funkcyjnych i te rozmiary (da sie go w ogole obslugiwac jedna reka ?)... w moim zastosowaniu czynia owe "cacko" bezuzytecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot, pociąg, autobus międzymiastowy, samochód, gdy jest się pasażerem, w domu, gdy komp zajęty...

Czyli IMO niszowe zastosowanie i zasadnosc kupowania przy tej cenie/mozliwosciach znikoma. Poza tym jezeli noszenie w kieszeni "takich gabarytow" uwazasz za glupi pomysl... to co maja zrobic uzytkownicy takiego Desire HD ?

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desire HD to nie dyskowiec... I kto powiedział, że Cowon X7 nie celuje w nisze? Cowon to niszowa firma tak naprawdę.

Czyli innymi slowy X7 w kieszeni to glupota - ale Desire HD to juz nie :blink: - a jedynym argumentem przemawiajacym za glupota jest noszenie HDD w kieszeni ? Dobrze zrozumialem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty napisałeś, że jest "za duży". Ja nie będę rozpychał kieszeni w spodniach bo mi ich szkoda, już Wave jest przyduży. Ja na siłę nie będę Ci pokazywał jakie może mieć zastosowanie. Ja takiego dużego sprzętu nie nosiłbym w kieszeni, w szczególności dyskowca, ale znalazłbym dla niego u siebie zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wy macie za kieszenie? O.o Ja go spokojnie w spodniach nosiłem przez parę dni. Tak samo jak bym z Zune siostry chodził. Nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wy macie za kieszenie? O.o Ja go spokojnie w spodniach nosiłem przez parę dni. Tak samo jak bym z Zune siostry chodził. Nie widzę problemu.

 

wybac zlae nie akzdy ma spodnie z krokiem do kostek albo bojówek. Zwykłe normalne dzinsy ledwo mieszą portfel skorzany pojemny, a co gadac coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności