Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne | do 200 zł


Azriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu mówię, że nie jestem znawcą słuchawek, dotychczas używałem takiego sprzętu sporadycznie (Philips SHP2000). Słuchawek będę używał do muzyki (metal) / gier (ale nie jestem jakimś maniakiem ;) ) / rozmów przez Ventrilo (mikrofon mile widziany). Zależy mi na tym, żeby uszy się nie męczyły przy używaniu słuchawek przez kilka godzin dziennie (Philipsy, które wymieniłem, strasznie grzeją mi uszy :P). Słuchawki otwarte raczej odpadają. Podłączone będą do laptopa Acer 7741G. Cena, tak jak w temacie, do 200 zł. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie moich preferencji to śmiało ;P Modele, które mi polecicie, sprawdzę sobie osobiście i wtedy coś wybiorę :) Wybaczcie, jeśli napisałem coś głupiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mikrofonem nic dobrego nie kupisz. Sennheiser HD418/428/438 (nie wiem czy ostatnie budżetu nie przeskoczą) też mogą się nadać. Shure SRH240 (tu już około 220zł) tylko one są dosyć analityczne, mało basowe w porównaniu np do CAL. I trudno o ich odsłuch w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga, bas żeby nie był zbyt mocny - dudnienie mi nie pasuje.

Ponowię jeszcze pytanie o Sony DR-GA200, używał już ktoś?

 

 

Takie małe podsumowanie:

-CAL - wyczytałem gdzieś, że do nich lepiej mieć coś więcej niż zintegrowana karta dźwiękowa

-Sennheiser HD428

-AKG K99

-AKG K514 - czym różnią się od K99?

-KOSS UR40 - mi osobiście nie przypadły do gustu, ale kumpel chciał, żebym o nie zapytał :P

 

Które z nich wybrać?

Przeznaczenie: muzyka (metal) i gry.

Do tego zakupię sobie mikrofon Zalman i powinno być dobrze :)

Edytowane przez Azriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:

1. Sennheiser HD418

LUB

2. AKG K99 / K514 - tylko czym one się różnią?

 

Chyba, że jeszcze polecacie coś innego w tej samej cenie. Może jakieś zamknięte AKG?

Słuchawki wokółuszne, do muzyki (metal)/gier, zamknięte lub półotwarte (muszę przesłuchać, żeby wiedzieć, które będą mi bardziej odpowiadały), podłączone do laptopa Acer 7741G (zintegrowana karta dźwiękowa), w miarę wygodne.

 

Sorry, że tak męczę, ale nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do niedawna akg k512. Różnice w stosunki do k514 są znikome.

 

Słuchałem ich z integry aspire 5002lm i wiem, że zagrają z integry- jeśli nie miałeś z niczym lepszym doświadczenia to będziesz spokojnie pozytywnie zaskoczony do czasu, aż zachcesz jeszcze lepiej. :D

 

Niestety trochę ponad tydzień temu się z nimi rozstałem więc nie przybliżę Ci ich bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności