Skocz do zawartości

Co kupić do 900zł +/-


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po wielu latach użytkowania pożyczyłem mojego iAudio X5L koledze który przez swoją nadpobudliwość w rzucaniu plecakiem rozwalil mi w nim ekranik LCD. Koszt naprawy kolo 130zl pokrył, ale sam zaczałem sie zastanawiać nad jakimś nowym odtwarzaczem. Chociaz X5L wymiatał stwierdzam że opcja mp4 jest mi do niczego nie potrzebna, poza tym był troszkę za duży i przyciężki - ale jakość dźwięku wręcz porażała...

 

Ok do rzeczy, chcę sobie kupić (dopiero pod koniec listopada... $$$) jakiś nowy sprzęcik, będę bardzo wdzięczny za wszelkie Wasze wskazówki.

Tak pokrótce powiem tylko że:

 

- jakość dźwięku to absolutne priority nr 1

- kolor najlepiej czarny

- rozmiar nie większy albo nie wiele większy od np... hmm noki E51, ale koniecznie cienki żebym nie czuł że noszę ziemniaka w kieszeni (im mniejszy tym lepiej)

- pojemnosc co najmniej 16gb (moze byc mniej jeśli można do niego wpiąć micro SD)

- ekran (musi takowy posiadać) może ale nie musi być dotykowy, po prostu nigdy nie mialem takiego bajeru a spodobało mi się to po tym jak kumpel dał mi się pobawić HTC Desire

- z Radiem

- przydałby się dyktafon

- w miarę wytrzymała bateria

- solidnie wykonany

- bez zbędnych bajerów dla gadżeciarzy

- Creative odpada

 

Będzie ekstra jeśli zaproponujecie do tego jakieś fajne słuchawki.

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Edytowane przez ruteksen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Touch. 4G jak masz kasę, jak nie to starszy model, choć 4G jest kozacki, ma retinę. Oprócz muzyki WiFi, konsola do gier, kamera, aplikacje. No i otagowane utworki z okładkami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Cowon J3 faktycznie kozacko się prezentuję, myślę że póki co zdecydowanie sie wysunął na prowadzenie na mojej liście.

iPod 4G chyba troszkę za duży, jeśli już bym się decydował na takiego klocka w kieszeni to raczej był by to telefon (wspomniany wyżej HTC najprawdopodobniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

desire w kwestii dźwięku wypada znacznie gorzej od moto milestone a ta z kolei od samsungów

 

desire jako jedyne źródło muzyki stanowczo odradzam, szczególnie jeżeli będzie to przesiadka z x5, dla przecietnego człowieka wystarczy ale po cowonie niedosyt będzie znaczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie fajnie że tak wspominacie o tych telefonach bo coraz bardziej chodzi mi po głowie myśl żeby jednak sprzedać fona (e51 stan idealny - z 250zl wezmę) dolozyc z 200zł i kupic sobie może jakiś telefon do 1300zł który pełnił by jednocześnie funkcję mp3 - macie rację, Desire już odpada bo sam czytałem że kwestia dźwięku to jego pięta achillesowa.

Tylko wielkim minusem smartfonów jest dla mnie bateria.. 1-2 dni to jakaś porażka, poza tym żeby taki fon dobrze sie realizował to bym musiał sobie kupić w erze pakiet danych (kolo 14zł za miech) do śmigania po necie.

 

kurop ta motorolka jak Ci sie sprawuje, jak gra i czy ma mini jacka? myślałem jeszcze o iphonie 3GS, na allegro do wyjęcia za 1200zł

Co do słuchawek to jeszcze nie wiem, jak kupie odtwarzacz to będę sobie dobierał słuchawki.

 

edit: Samsung Wave też wygląda ciekawie, chyba lepszy był by nowy Wave niż używany iP 3GS?

Edytowane przez ruteksen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli telefon ma pełnić funkcję odtwarzacza to raczej przedstawia się to tak: iPhone 3g/3gs/4.............................................reszta świata czyli muzyczne nokie, se, samsungi, htc i inne lub iPhone 3g/3gs/4 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> reszta

 

Jeżeli nie chcesz iphone'a, to kup sobie np htc smart(na chwile gdy nie będziesz miał wifi w zasięgu) i Cowon'a J3

 

 

No a słuchawki - jak iphone to albo nuforce ne7m lub addiem, względnie gdy dołożysz z 200zł to phonak 022 - pilot z mikrofonem naprawdę jest ważny na mieście jezeli tel służy Ci również za odtwarzacz. Natomiast jeżeli wybierzesz opcję smartfon/fon + cowon j3(na przykład :D) to może phonak audeo 012?

 

Powiem Ci szczerze, że to czy iphone jest nowy czy używany nijak ma się do tego jak się sprawuje, produkty Apple'a mają to do siebie, że pomimo gorszych specyfikacji technicznych dają Ci wiele lat bezawaryjnej wydajnej pracy

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli telefon ma pełnić funkcję odtwarzacza to raczej przedstawia się to tak: iPhone 3g/3gs/4.............................................reszta świata czyli muzyczne nokie, se, samsungi, htc i inne lub iPhone 3g/3gs/4 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> reszta

Zapomniałeś o Wave i Galaxy S... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy nie znam, ale znam Wave'a i jakoś nie zrobił na mnie wrażenia :P

Próbowałem HTC Magic, Desire, HD2, Smart, iPhone 4, 3g, 3gs, Samsung Galaxy, SE w995, Nokia 5800 XM(Xpress Music) i Nokie N97

 

A: zapomniałem też o Xperia X10 mini pro - też wypada średnio dźwiękowo

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek to ma naprawdę dylematy w życiu, tak myślałem że iPhony muzycznie biją konkurencję bo przecież niejako wyewoluowały z iPodów więc ciężko żeby było inaczej.

Jeżeli chodzi o smarta to right now na 1 miejscu jest 3GS - ofc używany, więcej niż 1200zł nie wydam na taki sprzęt, iP 4 jest jeszcze za drogi. Zastanawiam się czy nie poczekać z zakupem do końca roku bo po świętach ceny mogą ładnie polecieć. Na drugim miejscu Samsung Wave ale chyba jednak używany 3GS > nowy Wave.

Jeśli wygra opcja z samą mp3 to będzie to Cowon J3. No ale naprawdę coraz mocniej zaczyna we mnie przeważać wariant telefonu który będzie mi pełnił funkcję mp3.

Na co ewentualnie zwracali byście uwagę przy zakupie używanego 3GS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

kurop ta motorolka jak Ci sie sprawuje, jak gra i czy ma mini jacka? myślałem jeszcze o iphonie 3GS, na allegro do wyjęcia za 1200zł

Co do słuchawek to jeszcze nie wiem, jak kupie odtwarzacz to będę sobie dobierał słuchawki.

 

 

dźwiękowo na a-jays three gra lepiej niż e2, ale jak podłączysz do niej nagłowne to już e2 wypada lepiej. Ogólnie skromna w kwestii basu, brzmienie wyrównane, nic sie nie wybija, ładnie buduje przestrzeń. Patrząc na nią na jako na telefon muzyczny - wypada całkiem nieźle, ale do j3 to ciężko ją porównywać.

Sam telefon jest rewelacyjny, miałem wcześniej desire i mniej mi sie podobał. Ma bardzo czuły gps, znośny aparat, do tego chodzi szybko, ma wifi, otwarty system, google market. Jako telefon z bajerami sprawdza się znakomicie. Ekran lepszy niż w desire, pomimo że mniej przejaskrawione kolory bo tft zamiast amoleda. Rozdzielczość rewelacyjna.

Bateria przy włączonej non stop transmisji wystarcza mi na 36 godzin, przy wyłączonej i korzystaniu tylko do dzwonienia to jakieś 3 dni

 

Warto wspomnieć o świetnej jakości dźwięku przy rozmowie, najlepszy tel jaki miałem w tej kwestii, głośnik wystarczający do ogladania filmów, lepszy niż w produktach htc czy samsunga. Jest jack 3,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękówa.

Faktycznie wygląda to ekstra tylko jest jeden mały minus jak dla mnie, rozmiar telefonu. Wydaje mi się on całkiem spory, jak Ci się go nosi np w dżinsach w tylnej/bocznej kieszeni? jest to w ogóle możliwe? bo coś czuję że siadając z nim w kieszeni gdziekolwiek będzie tylko słychać TRZASK. Muszę i tak przed zakupem skoczyć do Saturna albo komisu żeby sobie pożonglować tymi fonami w łapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności