Skocz do zawartości

Cowon E2 - problem zaraz po kupieniu!


e2cowon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Zakupiłem odtwarzacz Cowon E2 w Merlinie, dzisiaj pojawił się kurier.

Już planowałem wielogodzinną akcję ładowania muzyki, a tu masz...

 

Podłączam ten biały kabelek do odtwarzacza, a następnie z drugiej strony do USB.

Dioda świeci się na zielono przez jakąś sekundę, po czym znika. Odtwarzacz w

ogóle nie jest wykrywany przez komputer (Vista). Spróbowałem też na innym

laptopie (Windows 7) - to samo.

 

Co może być przyczyną?

Nie widzę jakiejś oczywistej rzeczy czy raczej otrzymałem wadliwy produkt?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od podłączenia go do innego portu USB (bezpośrednio do komputera, nie przez kable ani huby usb)

 

jeśli to nie pomoże, to spróbuj innego komputera (jeśli port działa w standardzie USB1.1 a nie USB2.0 to może dawać zbyt małe napięcie konieczne do ładowania E2)... oczywiście odtwarzacz może być zwyczajnie zepsuty...

 

innymi słowy po sprawdzeniu wszystkich portów USB w laptopie i drugim komputerze pozostaje uszkodzenie odtwarzacza lub tego małego kabla USB... a wtedy pozostaje odesłać go do merlina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na obu laptopach, wszędzie to samo. Podłączam do USB, dioda świeci na zielono

przez sekundę, po czym gaśnie i komputer nie wykrywa sprzętu.

 

Odnośnik do mojego sprzętu...

 

http://merlin.pl/Odtwarzacz-Cowon-iAudio-E2-2GB-Pink_iaudio/browse/product/208,710109.html?utm_source=ceneo_porownywarka&utm_medium=porownywarki&utm_campaign=elektronika_ceneo&utm_term=Odtwarzacz-Cowon-iAudio-E2-2GB-Pink

 

Mówią tam coś o płycie CD, ale przecież pudełko jest zbyt małe, a recenzje na forum nie uwzględniają żadnej płyty.

 

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten odtwarzacz nie wymaga żadnych sterowników (działa i jest wykrywany jak pednrive), upewnij się jeszcze że dobrze wkładasz wtyczkę do odtwarzacza (np. nie zbyt płytko, ale też nie zniszcz gniazdka) i ewentualnie podłącz go do USB i zostaw tak na pół godziny - czasem odtwarzacze z wbudowaną baterią zdają się być "martwe" kiedy bateria jest głęboko rozładowana - wtedy trzeba zostawić go podpiętego do USB na np. pół godziny i wtedy w ogóle "ożywa" (choć wciąż jest rozładowany i trzeba go zostawić dłużej żeby się naładował)

 

... ale wtedy dioda by w ogóle nawet nie błysnęła, jednak możesz przynajmniej spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności