Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich przy moim 1szym poście,

 

posiadam obecnie creative jukebox 3 i poszukuję alternatywy, bo coś zaczyna lekko szwankować...

 

Co potrzeba?

 

Odtwarzacz mp3 - bajery typu filmy, radio itp. są niepotrzebne, a najlepiej chyba, gdyby ich w ogóle nie było...

 

Player miałby być używany na scenie - do puszczanie muzy na nagłośnieniu estradowy, podczas przerwy zespołu...

 

Czyli musi być możliwość:

a. zasilacz/ładowarka sieciowa

b. możliwość tworzenia playlist (lub chociaż funkcja "play next") z poziomu urządzenia

c. najlepiej, jakby ładowarką zmieściło się w 500pln

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba żaden z obecnie produkowanych odtwarzaczy nie ma opcji "play next" (albo się z takim nie spotkałem)... chyba że rockbox udostępnia taką możliwość, wtedy celuj w kupno używanego irivera H100 i zainstaluj na nim rockbox

 

a i line-out będziesz wtedy miał (nawet optyczny) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to już coś, dzięki :)

 

A jak wymienione przez was mają jakością dźwięku się np. do iaudio i9?

 

Bo ponoć iaudio - tak wyczytałem przeglądając pare postów na tym forum - ma wyższe noty od irivera?

 

A playlistę można robić? mój creative ma playlist oraz play next - ale widzę, ze nie cieszy się ta firma zbyt dobrą opinią...

 

Pozdrawiam :)

 

... a czaje H10 - jak widzę np. na allegro - kupie za ok. 200pln - bo nie płacę za zdjęcia, filmy itp. - i słusznie.

A H100 to następca H10? Czy to będzie ulepszenie wzgl. creative?

No i czy te irivery mają możliwość zrobienia playlisty z poziomu urządzenia?

Dziękuję :)

Edytowane przez the_boss81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyższe? zależy kogo spytasz - historycznie iriver zbierał wyższe noty (w tym właśnie H100 - uznany za jeden z najlepszych odtwarzaczy)... potem po prostu iriver poszedł w masówkę (jak np. w którymś momencie creative - bo jukeboksy robił kiedyś niezłe) a iaudio generalnie utrzymało jakiś tam poziom...

 

H100 to "staroć", numeracja nie ma tu nic do rzeczy (staraj się myśleć tych odtwarzaczach jako "model A" i "model B", nie próbuj dochodzić który i w jakim stopniu jest przodkiem i potomkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Poobczajałem troszkę i ten H10 powinien się sprawdzić... nie ma co prawda line-out, ale playlisty można ponoć z poziomu playerka robić, więc urządzenie byłoby do przyjęcia.

 

Po bezpośrednim zapytaniu w mp3store zaproponowano mi (wg podanych przeze mnie wymogów) T5 lub T8 ??

 

Jak Waszym zdaniem mają się one do H10?

 

1. Czy jest jakaś istotna różnica dzwięku na na korzyść któregoś z tych trzech?

2. A jak sama jakość wykonania? Materiały, plastik itp. Awaryjność?

3. Czy T5 i/lub T8 maja line-out? Pewnie nie... ale pytam, bo nigdzie o tym nic nie pisze... (albo nie szukam gdzie powinienem)

4. Czy w T5 i/lub T8 mozna robić playlisty z poziomu playerka?

 

Dziękuję uprzejmie i pozdrawiam - Krzyś :)

Edytowane przez the_boss81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się żeby były to odtwarzacze, których chciał bym używać na koncertach... widziałeś w ogóle zdjęcia H10, T5 czy T8?

 

H10 ma taki śmieszny "pasek dotykowy" - nie wiem jak się zachowa jak w którymś momencie spocą się palce i będzie trzeba szybko, i nerwowo coś tym zdziałać (np. precyzja szybkiego wybrania czegoś z listy)

T5 to mały wypiździuch - tak mały że w ogóle ciężko jest się nim posłużyć, zwłaszcza na szybko

T8 jest trochę lepszy - ma przynajmniej przyciski zamiast wynalazków (dotykowych, joy etc.), ale z kolei te przyciski są małe

 

poza tym w zależności od tego jak poważnie podchodzisz do realizacji nagłośnienia, brak line-in może dyskwalifikować odtwarzacz jako źródło dźwięku... albo i nie...

 

obecnie nie ma odtwarzacza zbliżonego funkcjonalnością i wygodą obsługi do jukeboksa - przykładowo jeśli w nowych iriverach opcja "robienia playlisty na żywo" działa jak w moim T20, to oznacza że co prawda możesz przygotować jedną "szybką listę" (co jest niewygodne jeśli chcesz umieścić na niej kilka utworów z różnych folderów) ale nawet to tylko w momencie kiedy zatrzymasz odtwarzanie... a chyba nie tego oczekiwałeś

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, że do playlisty można dodać tylko wtedy kiedy skończy się odtwarzanie...

Może na początku zbyt mało precyzyjnie napisałem - ja nie nagłaśniam wielkiej estrady, a jedynie swój zespolik, grający imprezki typu wesela, dancingi itp. Od tego mamy instrumenty, a playerek ma być po to,

aby w przerwach non stop też coś grało - a wiadomo, że nie chce się nikomu cd-playera rozstawiać i płytkami machać...

Z tego co czytam wyżej - to T5 już odpada... :D

Proszę o opinie czy lepiej H10 czy T8, a może jednak i9 cowona?

Max 400pln z zasilaczem - mile widziany line-out - ale i bez tego się obejdzie - no i żeby była możliwość tworzenia playlist w odtwarzaczu... nawet jeśli tylko, kiedy nie odtwarza...

Dziękuję za dotychczasowe odp i proszę o kolejne sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa... to w takim razie zmienia nieco postać rzeczy, bo zrozumiałem że robisz właśnie jakieś "duże" nagłośnienie :)

 

w takim razie skup się nad dwoma cechami odtwarzacza: może (w ogóle) robić playlistę i może grać będąc podłączonym do ładowarki (nie każdy odtwarzacz to potrafi)

 

nie dam sobie ręki uciąć bo to odtwarzacz mamy więc nie mam jak sprawdzić, ale clix2 chyba pozwala na zrobienie playlisty i na pewno działa po podłączeniu do ładowarki (nawet do komputera) bo pyta czy chcesz go tylko ładować (wtedy działa normalnie prosto z zasilania) czy ładować i skorzystać z odtwarzacza jako dysku (można skopiować z/nań pliki, ale nie może nic odtwarzać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - i dziękuję za zainteresowanie tematem :)

 

Już miałem brać tego H10 - ale jakoś mi się zaświeciło... żebym poczytał test z forum na temat tego odtwarzacza... no i wszystko fajnie, dopóki nie zacząłem czytać ile to ceregieli z przerzucaniem muzy z kompa na playerka... :/

 

Czy są modele - np. z tych iriverków, na które można robić zwyczajnie kopiuj-wklej jak na np. pendrive'a?

 

Czyli jak Przedpiszący pisał:

 

1. możliwość playlisty z poziomu playerka

2. mozliwość odtwarzania podczas ładowania (bez tego też jakoś przeżyję)

3. możliwioe proste wrzucanie mp3 z kompa

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat "mój windows nie widzi mojego odtwarzacza" był aktualny 5 lat temu, dziś (mając windows vista/7) nie powinno być takiego problemu bo vista/7 obsługują takie odtwarzacze "prosto z pudełka" - wtedy ten problem wynikał z prostego faktu, iż taki odtwarzacz wymagał przynajmniej windowsa XP z SP3, WMP10 i nowymi poprawkami - a ludzie mając (wtedy) piraty XP mieli SP1 (jeśli w ogóle mieli jakiś SP), nie mogli zainstalować WMP10 (z tego samego powodu) i nie mogli zainstalować poprawek (bo nie mieli SP3 ani zwykle dostępu do Windows Update)

 

H10 ma dwa rodzaje firmware'u:

- ten "który był problematyczny"

- taki "który działa jak pendrive"

 

poza modelem o pojemności 20GB który nie może działać jak pendrive

 

tylko że w obu tych przypadkach odtwarzacz jest widoczny jako ikonka w moim komputerze (w tym "problematycznym" nie ma litery dysku, "jako pendrive" ma literkę dysku) i w obu przypadkach możesz przeciągnąć muzykę na odtwarzacz (do okienka odtwarzacza)

 

firmware (rodzaj) można zdaje się do dziś zmienić (poza modelem 20GB) przy pomocy programu iriver firmware updater

 

poza tym na H10 można zainstalować "alternatywny" firmware: www.rockbox.org

 

który ma proste wrzucanie muzyki na odtwarzacz, robienie playlist, być może nawet "odtwórz jako następny utwór" w standardzie etc. trzeba by poczytać o tym albo sprawdzić jak ktoś ma odtwarzacz z rockboksem pod ręką... poza tym do instalacji rockboksa - jak już pisałem - wystarczy i sandisk clip za 60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności