Skocz do zawartości

Nauszne do Vedii A10


Wlodek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar kupić nowe słuchawki do mojej Vedii.

Początkowo miały to być doki ale okazało się, że po prostu wypadają mi z uszu, a dodatkowo będę ich używał podczas jazdy na rowerze więc doki odpadają.

 

Słucham głównie ciężkiego rocka i metalu (gitary muszą brzmieć ładnie).

 

Już miałem kupować Kossy KSC-75 ale zastanawiam się czy nie warto dopłacić do Porta Pro??

 

Proszę o doradzenie, skłaniam się bardziej ku KSC-75 ale jestem otwarty na propozycje.

 

Z góry dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSC-75 przynajmniej nie wyglądają jak kawałek roztrzaskanego megazorda ;]

Mam Porta Pro i Vedię a10. Dźwięk bardzo dobry. Boli mnie tylko wygląd tych słuchawek i tandetny plastik w obudowie

 

(sorry za fatalną jakość fotki, ale chodzi tylko o schemat łamania się).

 

W KSC-75 nie ma co się złamać, więc muszą być lepsze ;]

Swoją drogą każdy ma swój gust, mi ten "nowoczesny" styl zbrzydł. Komuś innemu może się podobać, ktoś inny może nie mieć talentu do łamania rzeczy...

kossy.jpg

Edytowane przez xCichyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem niegdyś na tym forum, to KSC-75 to po prostu Porta Pro bez pałąka (czy ktoś może to potwierdzić lub zdementować?).

 

Słucham muzyki najróżniejszej... hardcore, punk, post-rock, spokojne instrumentale, grindcore, hip-hop, wegetariański progresywny metalcore (;ppp) - wszystko cacy chodzi. Tylko elektroniki żadnej na nich nie testowałem i że to ładnie śmiga, to pisał nie będę, bo pojęcia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem niegdyś na tym forum, to KSC-75 to po prostu Porta Pro bez pałąka (czy ktoś może to potwierdzić lub zdementować?).

KSC75 są raczej chłodniejsze i przestrzenne, Porta Pro dosyć mocno basowe... więc raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

BUMP!

podpinam się pod temat, również poszukuję słuchawek do A10.

Nauszne, najlepiej zamknięte... czy jest w ogóle opcja, żeby dorwać jakieś sensowne zamknięte do ok. 80 pln (możliwość nagięcia budżetu do max 100 - 120), czy rozglądać się za otwartymi?

Mogą być używane, muzyka - głównie bardzo ciężka, choć fajnie by było, jak by dało się też posłuchać d'n'b i rapu. Design raczej nieważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowne - nawet bardzo sensowne - w tej cenie to KSC75. Ale zamknięte to one nie są...

 

Dzięki za odpowiedź - ale ten system zakładania na ucho totalnie mi nie odpowiada... Co sądzicie o sennheiserach hd 201/202 ? Czy będzie to ładnie współpracowało z Vedią? A może px 100 - II ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

te hd201/202 chyba slabo besa pasowaly, bo maja 32 ohmy.

 

tez chciałbym sie podpiac i zapytać czy ktoś ma lub wie, czy są do niej jakieś dobre sluchawki nauszne zamkniete? (porta pro sa fajne ale jednak nie zamkniete) Wszystkie fajne i tanie w miare (np. CAL'e za 190...) maja 32 ohmy i nie dośc ze cicho to bezplciowo graja. Moja Vedia ma 20 mW plus 20mW na 16 ohm i stąd pytanie, czy sa jakies sensowne sluchawki nauszne 16 ohm (jak w ogole sa 16 ohmowe) do tego odtwarzacza? cena tak do 200 zl wydaje mi sie ze moze cos mi dac wzamian ;) Głownie zalezy mi na sluchaniu "w terenie". Bo nie chcialbym wydawac 190 na Cale plus jakies 300 na jeszcze uzywanego iPoda 2G :D

btw slucham glownie rocka, metalu, ale techno czy trance tez sie czasem znajdzie ;)

Edytowane przez Mesin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie 32 ohmy to problem, bo to jak graja, to moje douszne maja mocniejszego kopa... wtedy sa i ciche i slabe po prostu. wiem bo sluchalem i Cale i inne kolo 400 zl i no nie bylem w ogole zadowolony z dzwieku.

musze te soniaki przetestowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie 32 ohmy to problem, bo to jak graja, to moje douszne maja mocniejszego kopa... wtedy sa i ciche i slabe po prostu.

 

To wina słabego wzmacniacza.

32 OHM to bardzo standardowy opór słuchawek portable.

Takie KPP, czy KSC75 mają np. 60 OHM i na podstawowym grajku np. Clipie wcale nie grają cicho, wręcz przeciwnie.

Edytowane przez zmija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem włączonego ograniczenia głośności?

Z A10 bardzo fajnie grają KSC75.

Mam A10, mam KSC75, mam HD202, KPP... i w żadnym z tych połączeń nie jest za cicho.

Jest bardzo głośno. Więc dziwi mnie trochę, że u Ciebie jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no generalnie jest tak, na dousznych puszczam sobie glosnosc na 17 i jest git, a jak np zalaczylem CAL'e czy inne drozsze to musialem ponad 30 wlaczyc i nie bylo dzwieku takiego ostrego jak w przypadku moich srs-200. porta pro tez nieco podglasnialem ale one graly bardzo dobrze, niestety nie byly zamkniete. ograniczenie glosnosci nie mam wlaczonego. na tych co wymieniles pewnie bedzie dobrze grac, bo sa male (pomijam hd202, jakos z zasady do nich nie podchodze, graja jak wygladaja :D)

pojde i zobacze czy sa te soniaki to testow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no to wszystko wygląda OK. Wiesz, to są małe playerki ;)

Jak chcesz więcej mocy, to już tylko wzmacniacz pozostaje.

Aczkolwiek dla słuchu chyba lepiej zadowolić się wbudowanym.

A10 gra głośno. Miałem Nano 4G - ten to rzeczywiście jest cichy ;)

 

Mnie bardzo urzekły ostatnio SHE9800, które do A10 są wręcz idealne. No ale to nie są nauszne...

 

Może zobacz też SHP5401, ale one do rozwinięcia skrzydeł potrzebują wzmaka.

Edytowane przez zmija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, rozumiem, ze jak sluchawki super graja na sprzecie stacjonarnym, to przeciez z takimi playerkami szalu nie bedzie ;) ale bylem ciekaw czy jest moze jakies perpetum mobile, ktore dobrze działa :P ok, przetestuje te co wymieniles plus te soniaki, thx ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi mówi, że lubisz posłuchać na niezdrowym poziomie głośności ;)

Takie SHP5401 rzeczywiście lubią mocniejsze źródełko (ale tu nie chodzi stricte o głośność), ale głośność KPP podpiętych do A10 powinna Ci w 100% wystarczyć.

Nie sugeruj się tym, że ustawiasz 30/40 - nadal masz zapas. Nie oczekuj od grajka, że urwie Ci głowę na 1/4 skali ;)

Edytowane przez zmija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja preferuje zeby urywalo glowe tak na poziomie nieco wyzszym niz polowa, na samym poczatku testowalem vedie ze sluchawkami, dalem na 40 :D i sluchawka jedna poszla, od tamtego momentu staram sie unikac mocnego podkrecania ;) ale musze przyznac ze serwis vedii to prawdziwy serwis, dalem sluchawki z jakimis starymi gabeczkami porwanymi, mysle sobie taka pierdółka to wymienia i tyle, ale nie, oni naprawili sluchawki i oddali te same gabki :D zwalilo mnie to z nog :D

Edytowane przez Mesin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze jedno pytanie. Nastawiłem się na k518DJ, grają dobrze z moja Vedią, pytanie czy warto dopłacić do k450? podobno basu mniej , gora lepsza ale jak z chodzeniem po ulicy? ktoś słuchał ich? bo we wro nie mają jeszcze egzemplarza testowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności