Skocz do zawartości

Problem z jakością dźwięku - Ipod Video 80gb


Kubus_Qq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bardzo nietypowy problem z moim Ipodem Video 80 gb. 5.5 gen. Wygląda to tak, iż na prawej słuchawce nieznacznie bardziej słyszalne są niskie tony (tzn. basy), a wysokie tony (jak np. gitara zwykła czy jakiś bębenek) są dużo mniej słyszalne. Za to na lewej słuchawce wysokie tony (gitara zwykła czy bębenek) są prawie niesłyszalne, a niskie tony są nieznacznie lepiej słyszalne. Wokal jest mniej więcej taki sam na obu słuchawkach. Jest to dość uciążliwe, a Ipod zaczął grać dziwnie z dnia na dzień. Testowałem to na kilku parach słuchawek, co dawało cały czas ten sam efekt. Może ważne będzie to, iż wziąłem go na imprezę i chodził na max. głośności przez kilka godzin podłączony do ładowarki (nie wiem czy posiadam dobry kabel, ale jak podłączałem tym kablem Ipoda do swojej wieży, to jeden głośnik wydawał wyraźnie "stłumione" dźwięki. Na imprezie podłączyłem się tym kablem pod inna więżę i tak puszczałem muzykę). Formatowałem firmware apple, wgrałem rockboxa i cały czas to samo. Jedyne co mi się udało zrobić, aby działało to w miarę normalnie, to ustawienie trybu mono na rockboxie, ale wtedy jakość dźwięku była fatalna. Nie wiem totalnie z czego to wynika, ani jak to naprawić. Czy ktoś mógł by mi pomóc przywrócić jakość dźwięku Ipoda do tego sprzed awarii dźwięku?

 

Problem rozwiązany, można wyrzucić do śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwrócił słuchawki i stwierdził że to jego uszy jeszcze nie wydobrzały ;P

 

Prawdopodobnie tak :D

 

A tak serio to wszedłem do menu serwisowego, przywróciłem ustawienia fabryczne, sformatowałem wszystko i już działało.Nie wiem czemu to pomogło, a przywracanie ustawień z poziomu iTunes nie.

Edytowane przez Kubus_Qq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności