Skocz do zawartości

Nano 2g 8gb problem z lcd


Yelonas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj przyszedł do mnie nowiutki iPod Nano 2g 8gb. Wszystko pięknie ładnie, ale nie miałem zbytnio czasu go ogarnąć, więc zabrałem się za to dzisiaj i mam ogromny problem. Kupiłem akurat ten odtwarzacz, bo był polecany jako jeden z lepiej grających ipodów i jest kompatybilny z last.fm, a na tym mi najbardziej zależało. Niestety mam ogromny problem jakim jest wyświetlacz. Kiedy zresetuję odtwarzacz (menu+select), to odpala się, ale na ekranie są same linie i ekran wpada w różnowy kolor. Mogę w takim stanie słuchać muzyki. Najbardziej dziwi mnie fakt, że przy przywróceniu ustawień fabrycznych wyświetlacz działa poprawnie, ale już przy zresetowaniu jest dalej to samo. Nie mam zielonego pojęcia czym jest to spowodwane. iPod jest nowy i na gwarancji, ale czy to wina wadliwego sprzętu? Proszę o pomoc.

Edytowane przez Yelonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołącze do tematu. Nie wiem czy nie kupowałeś na tej samej aukcji, ja kupowałem na allegro, też 2g lecz 4gb. Mam również problem z Ipodem, podłączyłem pod PC zgrywam muzykę, naładował się (jest napisane Bateria Pełna) odłączam od USB i Ipod się wyłącza, w specyficzny sposób, mianowicie nie znika obraz nagle tylko powoli przez 5sek. znika, widać paski, aż znika do końca, nie da się go uruchomić (chyba że ja nie potrafie), podłączam pod USB uruchamia się i jest ok. Czy to jest wada techniczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie te 'nówki' Nano 2gen z allegro (były swoją drogą w 'Okazje z allegro') to jakaś wadliwa seria, wycofana ze sklepów, a teraz sprzedają je tak..

Nie wiem, tak tylko piszę.. aczkolwiek ciekawe ile w tym prawdy jest..

 

Ps.: Przynajmniej u mnie nie ma takich problemów (oczywiście Nano NIE Z TYCH AUKCJI..)

Edytowane przez devil92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze.. u mnie nie ma napisu 'Bateria pełna'.

Jak odłączam (muzyka zgrywana przez iTunes) to ekran się podświetla i pokazuje się (nie wyłącza!!!!) menu ipoda (muzyka, zdjęcia, szukaj, teraz odtwarzane, itd.).

W żadnym wypadku się nie wyłącza po odpięciu usb.. (powiedziałbym nawet, że się 'chwali' - 'patrzcie! mam naładowaną baterię!' :lol: )

 

Jesteś pewny, że to oryginalny nano? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietałem dokładnie co tam pisało to napiałem Bateria Pełna, ale świeciła się na środku bateria... no i za każdym razem odłączam od USB obraz znika, jeszcze w ten dziwny sposób, jest jakaś wada że nie potrafi chodzić bez bezpośredniego podpiecia...

 

Yelonas pisałeś coś do sprzedawcy? Ja kupowałem stąd

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1231609483

 

Jest rok gwarancji więc będę pisał do sprzedawcy...

Edytowane przez fryta1922
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to, że bateria jest już martwa :P.

Na zasilaniu chodzi, a po odłączeniu się 'zwiesza' obraz i znika (tak jak przy maksymalnym wyładowaniu np. video) właśnie takimi paskami.

Stawiam na całkowicie padniętą baterię (nie trzyma napięcia, czy tam prądu..).

 

Co do samych nano z tych aukcji to może są jakoś 'naprawiane' (odnawiane), w sensie nowa obudowa, ekran, itp.

 

Albo! Leżaki magazynowe i od tego baterie są w takim, a nie innym stanie..

 

To są takie moje przypuszczenia :P.

Edytowane przez devil92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności