Skocz do zawartości

Rocco B- mały przedstawiciel Hi-Fi


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

A Rocoo A jest od niego lepszy? Bo A to jest coś pięknego i taki E2 to nie ma przy nim nic do szukania :) . Miałeś okazję go słuchać? Szkoda, że nie maiłeś jakiś lepszych słuchawek do niego, np. hd380, one świetnie się zgrały z A i ciekaw jestem jak grają z B.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, ale strasznie na szybko tak naprawdę. Jest mocniejszy to na pewno. Aallen miał obydwa i pisał o nich recenzje. Spytaj się go. A co do e2- zależy co kto lubi- proporcja ceny i tu i tu jest świetna. Przy rocco- nie którzy narzekają na bugi, no i chińczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak! Miałem na myśli oczywiście tylko dźwięk :) Choć jak miałem A przez weekend to ani razu mi się nie bugował czy wieszał. Wszystko ładnie działało. Ja nawet jestem w stanie owe bugi przeżyć, bo są chyba mniej uciążliwe niż w sflo2 a playerek gra na podobnym poziomie chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podobnym:) jednak gdyby sonus miał w ofercie je, to i mamy gwarancje i jakiś tam support. Jedynie co jest w nim złe, to ta szybka. Łatwo się rysuje.

Mam podobnego grajka,z wygladu - identyczny.

Nazywa sie: "hippo GumStick"

robi go ta sama firma HisSoundAudio na zamowienie Jaben Network(www.jaben.net)

Jest to udoskonalony Roccoo.

na przyklad - na szybce jest guardscreen(folia po prostu!),mozesz sam to nakleic i nie bedzie sie latwo rysowac.

GumStick pracuje w Class A,nie syczy i mial nie miec bagsow(ma jednego widocznego i nieszkodliwego).

Mozna go kupic on-line w Jaben;najbardziej sie oplaca - razem ze sluchawkami "Hippo VB",osobno kosztuje 100US$

Dzwiek ma bardzo przyjemny - cieply,

Dziala:radioFM,nagrywanie z FM,nagrywanie z mikrofonu.

Dziala EQ

karta mikroSD do 16G(praktycznie - 8G ze wzgledu na czas inicjacji,ktory sie wydluza)

Uzywanie obydwu grajkow w swietle slonecznym(mam tez Roccoo) - odbywa sie na slepo,bo na wyswietlaczu nie widac wtedy nic.

Ale mieszcza sie wygodnie w kieszonce koszuli!

Mysle,ze usprawnienia z GumStick znalazly sie juz w najnowszym Roccoo.

Roccoo i GumStick to grajki dla wyrafinowanych uszu,najlepszy jest dul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podobnym:) jednak gdyby sonus miał w ofercie je, to i mamy gwarancje i jakiś tam support. Jedynie co jest w nim złe, to ta szybka. Łatwo się rysuje.

Mam podobnego grajka,z wygladu - identyczny.

Nazywa sie: "hippo GumStick"

robi go ta sama firma HisSoundAudio na zamowienie Jaben Network(www.jaben.net)

Jest to udoskonalony Roccoo.

na przyklad - na szybce jest guardscreen(folia po prostu!),mozesz sam to nakleic i nie bedzie sie latwo rysowac.

GumStick pracuje w Class A,nie syczy i mial nie miec bagsow(ma jednego widocznego i nieszkodliwego).

 

Jesli piszac "nie syczy" masz na mysli "nie szumi" to albo sluchalismy innych grajkow albo sluchales go na malo efektywnych sluchawkach. To jest jak dla mnie jego najwieksza wada - szumy na IE8 sa na tyle mocne ze mnie osobiscie mocno przeszkadzaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wewnętrzna pamięć i karta pamięci tworzą "jednolitą" bibliotekę? Są jakieś problemy z odtwarzaniem ogg?(dość częsty problem w "dzisiejszych" odtwarzaczach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesli piszac "nie syczy" masz na mysli "nie szumi" to albo sluchalismy innych grajkow albo sluchales go na malo efektywnych sluchawkach. To jest jak dla mnie jego najwieksza wada - szumy na IE8 sa na tyle mocne ze mnie osobiscie mocno przeszkadzaja

 

Anglicy mowia na ten efekt:"hiss" -a to jest "syczy",ale moze byc szum,tak sie mowi fachowo po polsku:bialy szum na przyklad.

Ja tego nie podkreslilem,ale tym najwazniejszym udoskonaleniem w GumStick, jest eliminacja szumu;za to chca ta spora w koncu cene - 100US$.Moje sluchawki sa dobre dla mnie,ale nie najdrozsze - HippoVB i Victor HA FXC71,bede mial okazje podlaczyc GumStick i Roccoo do kilku najlepszych,to porownam.Mnie w uszach czesto syczy bez sluchawek i grajkow - to efekt

psycho- fizjologiczny?najgorzej jak naklada sie to na niedoskonalosc sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na head-fi.org pojawil sie watek n/t grajkow wyzej wymienionych,gdzie ktos wyjasnil ich geneze i stopien pokrewienstwa.Wynika z tego,ze Roccoo i Hippo maja rozne procki.W tym watku i innych n/t temat omijane jest ostroznie - jaki jest chip "output",bo prawdopodobnie jest ten sam,a jaki

zostalo to juz ujawnione,a nawet schemat i dane sa dostepne w necie,Pierwowzor C30 produkuje Cube i ma on ten sam procek,co Hippo!Mozna go kupic w Chinach za 30 baksow,a w niektorych firmach wysylkowych - znacznie drozej;na opakowaniu C30 jest dumny napis: "HiFi",a na samym grajku - BBE,co istotnie zawiera.To,ze syczy - nie ulega zadnej kwestii - cest'la vie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, Hisoundaudio mówił wcześniej że z C30 łączy go tylko obudowa.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że odtwarzacze mają podobne podzespoły jeszcze nic nie znaczy. Porównaj brzmienie iRivera e10 i clixa, które mają identyczne podzespoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, Hisoundaudio mówił wcześniej że z C30 łączy go tylko obudowa.

Istotnie tak najprawdopodobniej jest. Rocoo A gra wybitnie i niewiele jest playerów które tak grać potrafią rocoo B natomiast już tak wybitny nie jest jednak nie można mu odmówić dobrego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obudowa jest wykupiona przez kilka firm. Więc to nic dziwnego. Ważne jest to co w środku i jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile ten Nationite czasu gra. :P

The N2 is small, sleek and is capable of lasting a good 20hrs on a full charge (playing 128kbps MP3 files), it also charges quickly, a 2hr charge will give you almost another full 20hrs of playback!

 

 

 

procka ma takiego jak vedia a10 - sigmatel 3770, a ten wzmak MAX9722,może ktoś coś powiedzieć?

 

 

 

Edytowane przez lipiec2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130mW - ciekawe jak zabrzmi na najczulszych iem'ach. s:flo2 też ma sporo mocy, a szumy są praktycznie znikome. a z tych 20h grania w praktyce pewnie nie zostanie więcej niż 10 - taki player "na raz" ;)

 

 

edit: może to trochę nie w tym wątku się znaleźć powinno, ale trudno. jak jest w mp4nation z wysyłką? zawsze jest darmowa? (button na stronie nie działa). szczerze, to n2 jeżeli jest podobną półką jakościowo jak np. s:flo2, rocoo A, to za niecałe 200zł możemy mieć nowy hit.

Edytowane przez nr9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności