Skocz do zawartości

naciagniety, na forum


rawks

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem, niestety. Trzeba to brać pod uwagę. Najlepiej ustalać takie rzeczy via mail - wtedy jest jakiś dowód.

No i niestety przypadki ewidentnego oszustwa (nie oceniam tu wyżej opisanych sytuacji) powinno się rozwiązywać w sądzie.

Jeżeli kupujący nie zainteresuje się rodzajem przesyłki, to niestety na tym traci. Tak samo niekorzystna jest nieznajomość prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający zgodził sie oddać kase, wyłałem własnie paczke, może jeszcze nie jest tak źle:|

Ale ewidentnie sprzęt byl juz padniety przd wysyłka, bo rozumiem gdyby był zmasakrowany jakiś, padłby dysk, czy coś takiego, ale płyta główna? Poza tym taśma od holda też nie została uszkodzona podczas transportu. Miejmy nadzieje ze wszyskto się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W interesie sprzedającego leży unikanie niedomowień - aby potem uniknąć sytuacji "a bo komuś się wydaje że to teraz jego wina"... Oczywiście kupujący sam powinien o to zadbać w razie czego (w końcu to jego pieniądze).

 

Dlatego sprzedając coś drogiego zawsze dokładnie informuję kupującego o kosztach i rodzaju wysylki, sugeruję ubezpieczoną paczkę priorytetów i robię zdjęcia sprzętu i paczki plus dowodu nadania. Wtedy mam czyste konto kiedy naprawdę coś się stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi zakiego. Sam pomysły nie jest zły, ale jak zawsze zostaje kwestia realizacji. I koszta. Może się tym zająć ktoś osobiście lub mip. Ale nikomu na pewno nie będzie się chciało. I tym bardziej bez interesownie. Najlepiej było by połączyć sprzedaż z allegro. Tu stawiamy przykładowo temat z hasłem do aukcji (czy co tam się na all robi) i tylko forumowicze kupują. Tylko że wtedy jest to problem dla osób bez konta na allegro. Co do forumowiczów. Nie jest tu problemem, nasza ilość. Ale raczej staż. Świeżakowi trudno zawierzyć na słowo. Taka jest prawda. I wcześniej był chyba większy ruch w komisie, czyli jakieś dwa lata temu. I nikomu nie przeszkadzał brak formalności odnośnie transakcji, było ok.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie orientuje. Dwa lata temu coś ostatnio za pośrednictwem forum coś nabyłem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności