Skocz do zawartości

odtwarzacze hdd/usb z wlan


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Ostatnio na iboodzie i allegro pojawia się coraz więcej odtwarzaczy multimedialnych na hdd i/lub SD i/lub USB. Urządzonka są o tyle fajne że mogą zastąpić DVD, przynajmniej jak dla mnie. Zwykle mają WLan do oglądania youtube, słuchania radia internetowego. Obsługują także formaty HD Takie cuda są coś warte? może są jakieś modele, które fajnie grają?

 

Jestem kompletnie zielony w tej kwestii, więc może ktoś będzie w stanie coś napisać. W sieci niewiele jest wiarygodnych testów tego typu urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt taki czyli Playery HD egzystuje już chyba ze 2 lata na rynku. Zaczęło się od słynnego Popcorna A100, potem weszły eGreaty. Wybór jest obecnie spory, w ostatnim Chipie 10/2010 jest test tych urządzeń. Nie wiem jak obecne modele ale te pierwsze, moim zdaniem nadawały się głównie do oglądania filmów w formacie MKV i AVI (XVID). Zarówno w 720p jak i 1080p. Poza tym, można je było ewentualnie wykorzystać jako magazyny tychże filmów (po włożeniu HDD do środka), które można było do nich wgrać przez USB, eSATA czy LANem przez FTP.(LAN po kablu albo donglem WIFI na USB). Co bardziej uparci instalowali w nich (oprogramowanie oparte na Linuxie) klienty p2p czy nawet downloadery do rapidshare. Jakość dźwięku po analogu była raczej słaba - oczywiscie sprzęt odtwarzał FLAC i MP3. Po wyjściu cyfrowym było lepiej ale jak kupowałem eGreata to nie było jeszcze takiej mody na DACe i trzeba było muzy słuchać przez amplitunery Kina Domowego. A jak wiadomo, lepiej przez wzmacniacz stereo ;). Wadą eGreata jest głośny wiatrak, który nie przeszkadza w filmach ale w muzyce tak. Popcorn chyba tego nie miał, za to się grzał. Przy muzyce wyjścia analogowe raczej nalezy odpuścić i polegać na cyfrowym. Generalnie - te odtwarzacze stworzono do oglądania na nich filmów HD (także ripy BD ale chyba bez menu - to zależało od firmware). Muzyka stanowiła raczej dodatek. Obecnie zagrożeniem dla tych playerów wydają się telewizory LCD z zaimplementowanymi odtwarzaczami plików MKV i AVI (Samsungi np serii B i C i wiele innych). No ale TV nie mają HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności