Skocz do zawartości

Mini wzmacniacz FiiO E5


St. Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano,

niedługo planuje sprawić sobie nowe słuchawki do mojego Cowona E2, padło na SounMAGIC PL50, w sklepie znalazłem jeszcze ciekawe urządzonko - tani i mały wzmacniacz słuchawkowy:

 

http://audiomagic.pl/wzmacniacze/15-fiio-e5.html

 

Za taką cenę nie oczekuję cudów, chciałbym poprawić dynamikę i "agresywność" dźwięku (słucham muzyki gitarowej) czy taki mały wzmacniacz podpięty do iAudio E2 da jakieś zauważalne efekty? Co sądzicie w ogóle o tej marce i modelu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e5 masz na forum trochę i nie poprawi, a wręcz zepsuje dźwięk.

Zastanawiam sie czy te wszystkie opinie ze niby e5 psuje dzwiek biora sie stad ze jest tani wiec MUSI psuc dzwiek czy z praktycznego uzytkowania i doswiadczenia, bo mi chocbym nie wiem co dzwieku nie psuje, pewnie gluchy jestem i zaden ze mnie ałdjofil B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu też nie byłem przekonany czy E5 poprawia czy pogarsza brzmienie. Jednak ostatnio wpadł mi w łapy S:Flo2 i mogłem przetestować wzmaka bezpośrednio z wyjścia line-out. To co usłyszałem o mało mi nie pocięło uszu. FiiO E5 z line-out nie radzi sobie z sygnałem. Nie potrafi poprawnie go wysterować (ohydne charczenie), a o napędzeniu wymagających słuchawek można zapomnieć.

 

IMO E5 sprawdza się tylko i wyłącznie w sytuacji gdy jest podłączany za wzmakiem odtwarzacza i w celu podbicia dołu w mało basowych słuchawkach. Inne jego zastosowanie mija się z celem.

 

Poza tym ten E5 to żaden wzmacniacz. Nie znam się jeszcze aż tak dobrze na elektronice, żeby wytłumaczyć dlaczego ale majkel o tym pisał gdzieś.

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiasty, moze to i racja ze z line outa jest kiepski, ja go uzywam z podpietego do wyjscia sluchawkowego i jest ok, bass boost jest wylaczony, nie zauwazylem zeby w jakis sposob zmienial brzmienie x-a, wiec jest ok, a wzmacnia sygnal wyraznie, hd 380 pro w tym polaczeniu dostaja wyraznego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tiges - nie wiem czy sprawdziles maly trick z FiiO - mianowicie jak przesuwasz ten przelacznik od bass boost'a... tak mniej-wiecej w polowie miedzy skrajnymi pozycjami on / off - i wtedy z fiio wylazi maly demon... zaczyna grac z wyrwa, zyciem i swietna dynamika, przestrzenia - jak zupelnie inny wzmaciacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności