Skocz do zawartości

Sansa Clip 1GB - kilka pytań


marko_g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem Clipa z tej aukcji

http://allegro.pl/show_item.php?item=1199318715

 

Na aukcji nic nie pisze by mial radio. Po otrzymaniu odtwarzacza zaktualizowałem soft z wersji V01.01.30 do V01.01.35A. Jakie było moje zdziwienie gdy po włączeniu Clipa pojawiła się czwarta opcja w menu głownym "Radio FM". Rozumiem że nowy soft dodał mi radio :) Tylko że nie za bardzo chce mi działać. Nie ma nic w słuchawkach cisza. Region ustawiony na "reszta świata" (jest jeszcze oprócz tego USA do wyboru). Nie wiem może coś źle klikam, ale ustawiam czestotliwość znanych mi stacji a w sluchawkach cisza. Normalne mp3 grają bez problemu. Numer fabryczny to: BB0906BNOK

 

Drugi problem to mam z ładowaniem. Wczoraj ładowałem go na komputerze stacjonarnym. Ze 3 razy mi się wyłączył podczas ładowania, ale jakoś udało się naładować. Poziom w menu wskazył 100%, bateria przestała iluminować. Mówię, a no pełny jest. Wyłączylem go i poszedłem spać .Dziś rano włączam (przez całą noc był wyłączony), a tam 72% ? Co jest ? No to tym razem podpięłem go do laptopa. Naładował się, niby 100%. Zdarzyłem trochę posłuchać, dosłownie jedna piosenka i pare minut zabawy z radiem - patrze a tam 84%... Coś tak szybko ubywa. Chyba że obydwa kompy nie ładują jak trzeba i mimo wskaźnika pelnosci nie jest ona naładowana ?

 

Edytowane przez marko_g
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje Clipa, z radiem i bez. Widocznie Ty masz bez a firmware tylko dodał radio do menu. Może właśnie jest inna wersja FW do Clipa bez radia i to powoduje problemy? A co do ładowania... wydaje mi się że był o tym temat. Bo coś mi się obiło o uszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie jest inna wersja FW do Clipa bez radia i to powoduje problemy?

 

 

No tak, ale Sansa Updater przecież podobno sama automatycznie wyszukuje odpowiedni firmware do wersji jaką sie posiada. Tutaj ja nie miałem wpływu na to. Pokazał że jest dostepny nowszy, to zaktualizowałem. 

 

Co do ładowania moja dziewczyna ma w domu oryginalną ladowarkę do Motoroli V3xx. Sprobuję zatem go pomęczyć i rozładować, a potem w pełni do 100% naładowac tylko za pomocą tej ladowarki. Zobaczymy czy bateria tak samo będzie się zachowywać.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam clipa 1gb bez radia(wersja dostępna chyba tylko w Europie) z najnowszym firmware jest problem, radia nie ma w menu tylko po ustawieniu regionu na Europę ale wtedy nie można ustawić wysokiej glosnosci. Mnie niedziałające radio w menu irytuje wiec używam firmware 01.01.32e("e" oznacz chyba wersje bez radia).

 

Odnośnie ładowania ja odkąd posiadam clipa ładuje go ładowarką od v3 i nigdy nie miałem problemów.

Edytowane przez jakub1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to mi to nie przeszkadza, może sobie być ta dodatkowa czwarta opcja w menu, byleby nie generowało jakiś dodatkowych problemów. Swoją drogą gdybym teraz chcial wrócić np do wersji FW z wczoraj jak kupiłem tzn V01.01.30 to jest taka możliwość ? w Sansa Updaterze nie ma takiej opcji by wskazać chyba plik do wrzucenia, ona "z domysłu" przeszukuje witrynę Sansy w poszukiwaniu najnowszego.

 

Co do ładowania to zrobiłem test. Mamy teraz godzię 20, od 13 gra non stop (włączyłem jej repeat) na około 50% głośności. Czasami troche poklikałem też. W tej chwili czyli po około 7 godzinach pokazuje stan naładowania 7% czyli pewnie niedługo bedę ładował. Nie jest to obiecane 12h ale to dopiero będzie drugie ładowanie .Wykonam teraz pełne ładowanie tylko motorolą. ZObaczymy

Edytowane przez marko_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą gdybym teraz chcial wrócić np do wersji FW z wczoraj jak kupiłem tzn V01.01.30 to jest taka możliwość ?

Da się wystarczy wrzucić na odtwarzacz interesujące nas firmware(plik dla clip bez radia nazywa się m300e.bin, możliwe ze m300a.bin po zmianie nazwy na m300e.bin tez będzie działać) i po odłączeniu grajka od kompa samo się zainstaluje.

Firmware musisz poszukać w necie, chyba ze pasuje ci 01.01.32e to mogę ci podrzucić.

Edytowane przez jakub1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip ładował się od 22 wczoraj, poszedłem spać, rano bylo 100%. Wyłączyłem go zatem, nic nie słuchałem, właczam teraz o 14 i pokazuje 85%. Ladowane tym razem tylko Motorolą. Wiec albo coś z akku, albo soft niedopasowany o czym mowa wyżej. Co doradzacie ? Wrzucić spowrotem starszy FW ?

 

Edit, najnowsze info:

 

 

Od wczoraj czyli przez jeden dzień, przy wyłączonym leżakowaniu spadła bateria o połowę, w tej chwili jest 57%. Tak więc wg mnie są dwie możliwości: albo mam zwaloną baterię, o walniętej serii była mowa tu

 

http://forum.mp3store.pl/topic/24476-sansa-clip-maly-zabojca/page__st__1230

 

albo rzeczywiście Sansa Updater wrzucił mi nie do końca dopasowany soft do mojej wersji (to by tłumaczyło pokazanie się w menu radia, mimo że mam wersję bez) i on zżera mi baterię. Na powyższym linku użytkownik 'se.BooL ' napisał, cytuję:

 

"(...)no i chyba zmienili ostatnim softem ten "problem" z baterią, że szybko ją zżerało nawet jak się odtwarzacz wyłączyło i był ten stan czuwania... bo mi też trzyma już z 2 tygodnie".

 

Spróbuję zatem wrzucić jakiś starszy (chciałbym żeby to był jakiś najbardziej sprawdzony) firmware, być może problem z baterią zniknie. Jeśli nie bedę zmuszony odesłać Clipa do sprzedawcy z opisem problemu.

 

Prosiłbym żeby ktoś podesłał mi na maras86@wp.pl jeśli posiada ten plik m300.bin (dla wersji 1GB bez radia) z krótką instrukcją do jakiego katalogu i w jakim trybie USB mam wrzucić ten plik. Z góry dzięki !!

Edytowane przez marko_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj 01.01.32e.

Podłącz odtwarzacz w trybie MSC i plik m300e.bin wrzuć do katalogu głównego clipa. Odłącz odtwarzacz i po aktualizacji wybierz region Europa.

 

Ok, a skąd mogę pobrać m300e.bin ? Możesz mi podesłać ? Jeszcze jedno pytanie, czemu region Europa ? Nie bedę mial potem ograniczonej głośnosci ?

Edytowane przez marko_g
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomość na PV. Mam już bina. Wrzucam teraz na Clipa (aktualnie ma jakieś 35% naładowania). Po wrzucenie zmęczę go do rozładowania, i znow naładuję Motorolą do pełna. Wtedy zobacze czy bedzie na wyłączonym dalej sie rozładowywał. Jeśli nic sie nie zmieni bedę zmuszony reklamować. Póki co wielkie dzięki za pomoc ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem odpowiedź od sprzedawcy. Oto ona:

 

"Witamy.W przypadku Pańskiej sansy, powstał pewien problem.Niektóre porty USB o niskim poborze prądu mogą nie być w stanie dostarczyćwystarczającej ilości energii do naładowania akumulatora. Po sprawdzeniu jej wserwisie wewnętrznym firmy i pełnym jej naładowaniu sansa faktycznie okazujeubytki mocy, ale znacznie mniejsze niż te, o których Pan pisał. Sprawdziliśmytakże inne egzemplarze tego modelu i we wszystkich sytuacja jest taka sama. Wzwiązku z tym prosimy Pana o decyzję w sprawie: zwrócenia Panu sansy iwycofaniu reklamacji lub zwróceniu pieniążków za odtwarzacz. Decyzjępozostawiamy w Pana rękach. W razie ewentualnych pytań służymy pomocą.

 

Pozdrawiamy serdecznie."

 

Zwalają winę na moje porty USB, a mi jakoś nie chce się w to wierzyć, gdyż Sanse ładowałem na 3 róznych komputerach, a na koniec ładowarką od Motoroli V3xx. Efekt był ciagle taki sam, jedna doba i bateria spadała do rzędu 65%. Dobrze że chociaż zaproponowali zwrot kasy. Co proponujecie ? Poprosić o zwrot pieniążków i kupić Sanse od kogoś innego ? Ale jak wtedy uchronić sie przed kolejnym takim egzemplarzem ? A może do 100zł są też inne dobre playerki ? Dodam iż Sansa dziekiem mi przypasowała (mam słuchawki MEE M2). Raczej spowrotem mojego egzemplarza to nie chcę, bo ci mi po playerze którego musze ladowac co 4-5 dni nawet jak jest nieużywany.  

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrócić do tematu. Zwrócili mi kasę za Sansę bo spowrotem walniętego nie chciałem, a do serwisu nie chcieli wysłać upierając się że "ten model tak ma" i że to wina moich USB. Straciłem jedynie na wysyłkach w obie strony. Jednak zafascynowany Clipem postanowiłem kupić go jeszcze raz, tym razem wersję 2GB i od innego sprzedawcy. Wybór padł na "Kompranet" link :

 

http://allegro.pl/sa...1243314629.html

 

Wersja 2 GB z radiem za 89 zł.

 

Sprzedawca chyba znany, bo na forum już gdzieś widziałem odnośniki do jego aukcji.

 

Dziś przyszedł Clip, i niby wszystko z początku wygląda ok. Są słuchawki, jest kabel USB i Clip wygląda na nieużywany. Jedynie co mnie trochę zaniepokoiło to to, że z tyłu zamiast napisu Sandisk widnieje tylko logo Sandiska i literka R. Wstawiam załącznik. Nie widziałem jeszcze takiego tyłu Clipa i pierwsze co mi przyszlo na myśl to ze R oznacza "Refurbished" a gość sprzedaje je jako "Nowe, OEM i nieużywane". Czy mogę spać spokojnie czy zostałem wpuszczony w maliny i kupiłem używany ale odświeżony ? KToś miał takiego clipa już ? Widzial już ktoś taką wersję "Tyłu" playera ? . Tak normalnie wyglada, jest numer seryjny, jest napis "model clip". Hmm dziwne.. Poza tym czy wersje 01.01.30A aktualizować bo taka jest wgrana ?

IMG_7218.JPG

Edytowane przez marko_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, po wpisaniu "Sansa Clip Refurbished" ukazały się zdjęcia wraz z linkami do sklepów gdzie właśnie sprzedają takie coś:

 

http://www.overstock.com/Electronics/Sandisk-Sansa-Clip-3076-1GB-MP3-Player-Refurbished/3343117/product.html

 

Jeszcze widziałem jakąś sansę, gdzie miała z tyłu literkę "R".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu testów pomimo posiadania na Sansie napisu "R" jestem zadowolony. Sprzęt nie wykazuje objawów co mój poprzedni, zwrócony egzemplarz. Bateria trzyma już ponad tydzień na przemian leżakowania i słuchania po godzince dziennie. Dźwiękowo nie odstaje od ogólnie uznanego poziomu Clipów. W połączeniu z M2 z opowiednim ustawieniem equalizera bomba. Nie byłbym sobą gdybym nie napisał do sprzedawcy z pytaniem o ten dziwny znaczek z tyłu, oczywiście odpowiedź taka jak sądziłem - "sprzęt jest nowy, taki otrzymaliśmy od producenta", czyli umywają ręce i nic o czymś takim jak "refurbished" nie wiedzą. Niech im będzie, dla mnie najważniejsze żeby Clip działał bezawaryjnie. Mam już dość reklamacji, odsyłania sprzętu itd itd. Pozdrawiam wszystkich uczestniczących w temacie i udzielających się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział że jest coś strasznego. Póki co działa lepiej niż nowy. Kwestia rozbija się o to, że koleś takie coś sprzedaje jako nowe, wciskając kit ludziom że takie dostał od producenta. A w rzeczywistości dobrze wie co to za sprzęt. Każdy kupujący powinien wiedzieć co kupuje, takie moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy natrafią na Clipa z literką "R" z tyłu informuję : jest to na 100% wersja Refurbished.

 

Ostrzegam też o sprzedawcy "KOMPRANET" na allegro, ktory na swoich aukcjach sprzedaje je jako nowe.

 

Poniżej wklejam moją rozmowę z konsultantem z SanDisk.com. Od razu przepraszam za moją angielszczyznę :rolleyes:. Ważne że się dogadaliśmy dry.gif

 

 

 

 

LorenzoArceo: Hello, thank you for contacting SanDisk. My name is Lorenzo Arceo. Please give me a moment whileI look into your question.

 

Lorenzo Arceo: How may I assist you today with your Sansaplayer?

 

Marco Kris: Hello. I'am from Poland. I bought a Sansa Clip 2Gb. On the back side of the player, I haven't got a Sandisk logo,but the letter "R"

 

Marco Kris: I'am afraid that means, that Sansa is Refurbished, not a new.

 

Lorenzo Arceo: I see. Please provide me with the color ofyour Clip.

 

Lorenzo Arceo: Yes, the "R" on the back of your Clip player indicates that your Sansa player is a refurbished unit.

 

Marco Kris: The colour is black

 

Lorenzo Arceo: Does your player have a power switch on the side or a power button at the top?

 

Marco Kris: The power switch (with a HOLD button) is on the left side

 

Lorenzo Arceo: Thank you for that and let me assist you with your Clip.

 

Marco Kris: On the top is only "HOME" button

 

Lorenzo Arceo:Would you like to know how to transfer your songs to your Clip?

 

Marco Kris: No, thank's. The back side of the player looks like this: http://forum.mp3stor...attach_id=31573

 

Marco Kris:click one the link

 

Lorenzo Arceo: Yes. It is a refurbished Sansa Clip player.

 

Marco Kris: I need to make sure.

 

Lorenzo Arceo: SanDisk does not provide any warranty for refurbished or recertified Sansa players. These are refurbished or recertified by third-party manufacturers that are not affiliated with Sandisk. SanDisk is not a party to this process. You need to contact the seller to determine if they provide any warranty and submit a claim to them.

 

Marco Kris:Because the seller (an internet auction) deceived me, Sansa would be new

 

Lorenzo Arceo: In that case, I suggest that you contact that online store where you purchased your Clip.

 

Lorenzo Arceo: Is there anything else that I may assist youwith?

 

Marco Kris: No, thank You very much, You help me. Now I know what to do

 

Marco Kris: Have a nice day !

 

Lorenzo Arceo: Thank you for contacting SanDisk, and youhave a great day, Marco.\

 

 

 

 

W sumie nie mam nic do tej wersji, bo jak narazie dziala OK. Wkurza mnie jednak praktyka mnóstwa firm na allegro. Typowi naciągacze, skupują za grosze sprzet na zachodzie, a potem wciskają kit ludziom. Oczywiście poleciał za takie cos negatyw.

Edytowane przez marko_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności