Skocz do zawartości

CD ripper.


KoziX

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza sprawa

 

Ripper płyt AudioCD to narzędzie do ich zgrywania.

 

Nie obsługuje formatów, tylko umożliwia przeniesienie muzyki na pc.

 

Oczywiście jak chcesz, to możesz przy okazji od razu skompresować muzę.

 

 

 

 

Druga sprawa

 

Teraz napędy CD/DVD mają "w sobie" tak zaawansowane mechanizmy korekcji, że używanie jakiegoś specjalnego programu nie ma sensu.

 

Chyba że chodzi o b.zniszczoną płytę i chcesz po prostu odzyskać jakieś dane, ale to inny temat.

 

Ja z przyzwyczajenia używam Exact Audio Copy, ale można też zgrywać przez CDex, foobar, WMP etc.

 

Tylko trzeba ściągnąć odpowiednie kodeki (np. lame, oggenc, flac) aby móc od razu skompresować sobie muzę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj WindowsMedia Playera 10 - zgrywa muzykę sprawnie, posiada kodek FhG (w zasadzie nie da się dostać MP3 320kbps lepszej jakości), poza tym format WMA jest po prostu lepszy niż MP3 i jest odtwarzany przez 99% odtwarzaczy nie będącymi iPodami. Jeśli chcesz formatu bezstratnego zgrywasz do Lossless WMA a potem robisz z tym co chcesz (WMA Lossless ma niezłą kompresję, więc takie bezstratne pliki zajmują mniej miejsca niż inne bezstratne kodeki np ALAC czy FLAC niskiego poziomu)

 

Poza tym sam pobierze tagi, okładkę etc. i nie masz się co martwić o porysowane płyty. Jeśli jednak będziesz miał jakaś ekstremalnie porysowaną, po prostu zaznacz w opcjach dodatkową korekcję.

 

Dopisek: WMA jakościowo odpowiada AAC (fragmenty kodu są wręcz identyczne) czy OGG Vorbis ale zawiera też pewne usprawnienia... Ale nigdy nie stał się przesadnie popularny "bo microsoftowy" - jednak jest odtwarzany nawet na starych ostwarzaczach, posiadacze których płaczą że nie działa im OGG ani AAC (oczywiście podstawowe WMA. nie Lossless czy Pro które są tak naprawdę innymi kodekami które dostały znaną od dawna nazwę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Do zgrywania na kompa używam WMP format WMA,jakość dżwięku mi odpowiada tylko...jest jeden problem przerwy między utworami!!!które automatycznie są wgrywane i gdy próbuję słuchać np.Pink Floyd-"Dark side..."gdzie utwory są płynnie połączone bardzo mnie te przerwy drażnią :) także na mojego grajka B30 nie nagrywam takich płyt.

Czy istnieje jakaś :) opcja mogąca usunąć ew.nie zgrywania tych przerw w WMP?

Czy jest prosty(o jak najlepszej jakości dżwięku)program do zgrywania płyt CDA bez przerw między utworami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeden problem przerwy między utworami!!!które automatycznie są wgrywane

 

przecież to jest wina odtwarzacza, a nie ripera (windowsmedia playera) - ja nigdy nie miałem problemów z przerwami, pod warunkiem że odtwarzałem takie zgrane przy pomocy wmp utwory odtwarzaczem, który jest gapless (np. na komputerze foobar2000 czy iTunes, przenośne to Rio Karma czy wszystkie nowe iPody)

 

jeśli odtwarzacz którego używasz nie jest gapless a chciałbyś poczuć się jak podczas słuchania płyty, to jest proste rozwiązanie - zripować całą płytę jako jeden wielki plik (nie ma wtedy podziału na utwory, ale co to za problem - słuchając płyty słuchasz jej w końcu od początku do końca... a jak chesz celowo skakać po utworach, to wtedy po co gapless...)

 

nie wiem jaki prosty w obsłudze program to potrafi, ale tak w ogóle potrafią to przykładowo foobar2000 czy EAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.Jestem zieloniutki tej dziedzinie jak trawa na wiosnę,ale będę walczył :) Producent mojego B30 namawia do stosowania do zgrywania iriver plus4,ale mam problemy ze zgraniem z kompa na niego.Z WMP było prościej,synchronizowałem B30 przeciągałem pliki,klikałem zapisz listę odtwarzania,maszyna wykonywała resztę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności