Skocz do zawartości

Amplitunner Do 600 Zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post na forum :)

 

Zabrałem się za składanie wieży i chcę zacząć od amplitunera.

Jego maksymalna cena to 600 - 650 Zł

 

Moje Największe Wymagania :

- Jakość dźwięku, dobry Bass a nie jakieś dudnienie ( nie musi być super silny )

 

Moje Dodatkowe Wymagania :

- Wyjścia na cztery głośniki + Subwoofer

- Obsługa DVD video mp3 i innych

- EQUALIZER do własnej korekcji ( czyli nie do wyboru : rock,pop,club ;] )

- Najwyzej coś jeszcze dopisze :)

 

Pozdawiam, jesli to co napisałem nie istnieje ;) , to proszę o podanie mi nazwy najlepszego amplitunera za wyzej wymienioną kwotę.

Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na naprawdę dobrej jakości dźwięku to celuj raczej we wzmacniacze stereo renomowanych firm.

 

Jeśli jednak zdecydujesz się na amplituner kina domowego to jak polecę taki:

 

 

http://allegro.pl/item1187637314_marantz_sr5200_6_1.html

 

 

Sam go używam od kilku lat i gra naprawdę ładnie, również myślę ze Ci podejdzie patrząc na twoje wymagania:

 

dobry Bass a nie jakieś dudnienie ( nie musi być super silny )

 

Góra jest delikatna, i nie gubi szczegółów a średnica bardzo ładna, wokale brzmią wyśmienicie, a bas nie dudni schodzi całkiem nisko :)

 

Porównywałem go z dwoma teoretycznie wyższymi modelami (droższymi) denona, jakimś onkyo i yamahą i wygrał zdecydowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi kolumnami ma grać? Jakiej muzy słuchasz? Jak duży jest pokój w którym to ma grać?

 

Co do amplitunera KD to napisałem wyżej ten, który Ci polecam, można też wziąć pod uwagę jakiegoś używanego Harmana Kardona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mógłbyś mi napisać czym dokładnie różni się wzmacniacz stereo od amplitunera ?

 

 

Wzmacniacz stereo obsługuje tylko dźwięk stereo (co nie oznacza, że tylko 2 głośniki!) natomiast amplituner zaopatrzony jest w dekodery DD, DTS i inne pozwalające cieszyć się dźwiękiem przestrzennym 5.1 bądź 7.1

 

A ****o, bo teraz to podajesz różnice między stereo a kinem domowym. Amplituner to po prostu wzmacniacz i tuner radiowy w jednej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner ma tylko antene do radia więcej xd ? aha...

pokoik jest malutki bo 2,5 na 3,5 metra ^^ na końcu tego prostokąta znajduje się telewizor 32cale i właśnie do niego szukam jakiegoś wzmacniacza ;) Słucham głównie klubowej - electro-housu, nie pogardzę też dobrym rockiem ;) Nie ma mowy o pop-ie xd

A jaki wzmacniacz polecacie jakiś znanych firm ( pioneer, yamaha, samsung, technics, onkyo, denon ) ??? Tylko żeby spełniał moje wymagania :)

pozdrawiam

 

 

Edytowane przez artimal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż czekam, aż na piszesz z jakimi kolumnami miałby współpracować ten wzmacniacz stereo... jak będę wiedział to wtedy można polecić jakiś konkretny wzmacniacz, który będzie brzmieniowo pasował do kolumn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził jednak normalne stereo 2.0 - jeśli chcesz na tym głównie słuchać muzy.... choć w sumie możesz wybrać wzmacniacz stereo który obsługuje 2 pary kolumn...

 

Co do marek wzmacniaczy (używanych) które warto wziąć pod uwagę to ROTEL, Cambridge Audio, Cyrus (czasem można znaleźć tanio stary model), Creek, niektóre modele Denona i Marantza, Musical Fidelity i NAD (choć nie każdemu odpowiada ocieplony sposób grania tych dwóch ostatnich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności