Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące jacka.


luq_92

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco - jakiś miesiąc temu kupiłem ( nowe; ze sklepu ) słuchawki. Wszystko spoko, poza jedną rzeczą.

Otóż na części jacka są widoczne takie jakby smugi ( bardziej obrazowo - w pewnych miejscach wygląda jakby był zaparowany ). Kiedy nim poruszam ( już podłączonym do grajka ) pojawia się tak jakby przydźwięk ( nie wiem jak to nazwać, bardzo przypomina szum ), jest on obecny nawet przy wyłączonym sprzęcie. Kiedy kilka razy ruszę nim w prawo lub w lewo, przydźwięk praktycznie ustaje ( ew. raz na jakiś czas, przy większym ruchu ).

Nie spotkałem się z czymś takim w przypadku innych słuchawek, więc gniazdo playera nie jest raczej przyczyną.

Czy to jest kwestia tego, że jack musi się trochę wyrobić ( choć wiem, że może to brzmieć kuriozalnie ) ? Jeśli nie, to na co byście stawiali ? Czy dopuszczalne jest wyczyszczenie jacka ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 99% pewien, że to wina słuchawek. Na drugim playerze także był szum.

Jednak muszę przyznać, że wygląda mi to po prostu na jakiś nietrwały osad ( zanieczyszczenie ). Czy przetarcie jacka wacikiem nasączonym czystą może mu zaszkodzić ? Ogółem - czy jest jakiś 100% bezpieczny sposób na oczyszczenie wtyku ?

Edytowane przez luq_92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest osad - bo od czego tam by się wziął ? Inne zabrudzenia muszą zejść . Poza tym nawet jak jest jakieś zabrudzenie to na sporej powierzchni musiałoby być by jack nie miał styku do tego stopnia. IMHO to raczej sprawa źle wykonanego jacka oraz samego lutowania w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ułatwi sprawę.

 

PS: To jest raczej spore zabrudzenie.

PPS: Mogę spróbować potraktować to czystą, a jak nie pomoże, to dopiero reklamować. Jak będzie wtedy z gwarancją ( raczej nie udowodnią mi, że przy tym grzebałem ) ?

IMG_2770.JPG

IMG_2771.JPG

IMG_2772.JPG

Edytowane przez luq_92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to traktować czystą, ale lepiej spirytusem technicznym lub spożywczym, lub benzyną do zapalniczek/ekstrakcyjna- oczywiście samą końcówkę - nie plastiki/gumki.

Jak nie rozbierasz jacka to nikt nie udowodni, że coś z nim robiłeś.

 

Okej, tak też zrobię.

Wielkie dzięki za pomoc ;)

 

Zanim wziąłem się za czyszczenie alkoholem, przetarłem jacka kilka razy porządniej ścierką. No i udało się ;) Dziwny osad zszedł i teraz wszystko jest w najlepszym porządku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności