Skocz do zawartości

Brutalny atak strazy miejskiej na sprzedawce truskawek.


BiskupPro

Rekomendowane odpowiedzi

nie obejrzałem do końca, ale żadnej brutalności tam nie zauważyłem, natomiast widać jak sprzedawca szarpie się ze strażnikami, takie zachowanie cywila nie powinno mieć miejsca w normalnym kraju, niezależnie od faktu, czy interwencja strażników jest słuszna czy nie.

W przeciwnym razie wszyscy wejdą policji i strażnikom na głowę, a przykładem tego było zadźganie policjanta nożem w biały dzień w centrum Warszawy.

Podsumowując, tytuł tematu, jak i oburzenie nieadekwatne do sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też sprzedają truskawki, ale nikomu to nie przeszkadza. Rzecz w tym że jednym nie mówią nic, ewentualnie każą się przesunąć a drugim każą się pakować i wypad. I powiedzcie czemu u mnie nawet jak strażnicy natrętni to nigdy nie zabierają tego towaru, upominają bez żadnej kary i jest spokój. Chociaż to też wina kolesia i tych ludzi, gdyby wszyscy nawet Ci starzy mają coś z JP i robią dym, a facet powinien się spakować i pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na straznikow,na ich zachowanie.Po za tym w tamtym miejscu jest sporo miejsca bo obok niego rowniez handluja ludzie.Gdyby zwrocili sie do niego po ludzku to pewnie nie byloby takiej szopki.A jak zaczeli mu wykrecac rece,po chamsku sie do niego odnosic to nie dziwmy sie ze byla taka a nie inna reakcja tego sprzedawcy.To nie jest normalne ze zamiast dac Ci upomnienie lub po ludzku poprosic o nietarasowanie przejscia zaczynaja wykrecac rece!!!No ludzie w jakim my kraju do ch... zyjemy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak dobra propaganda z filmikiem wyjętym z kontekstu. A co się działo wcześniej, hę? Że strażnicy niby podeszli do "bogu winnego pana", powiedzieli wypad i zaczęli wykręcać ręce? Że niby zachowanie bogu winnego pana zostało sprowokowane strażnikami miejskimi? Że to, że zgarniają pana ze środka chodnika to jest bezprawie? Gdy jednocześnie reszta sprzedawców zgodnie z prawem płaci kasę za miejsce na hali?

 

To nie jest normalne ze zamiast dac Ci upomnienie lub po ludzku poprosic o nietarasowanie przejscia zaczynaja wykrecac rece!!!

Więc ja proszę o filmik od momentu podejścia strażników do pana a nie od wykręcania rąk.

 

Straż miejska jak i policja mają egzekwować prawo, jak się bogu winnemu panu to nie podoba to wyp* do Afryki a jeżeli sądzi, że sprzedawał swoje truskawki zgodnie z prawem to ma od tego sądy i perfekcyjny dowód w postaci filmiku na yt.

Edytowane przez mart!n3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie akurat sklada ze owy pan mial pozwolenie na handlowanie w tym miejscu.Poszlo o miejscie w ktorym sie usadowil.Pan stwierdzil ze stoi tak zawsze i nigdy nikomu to nie przeszkadzalo.W tym momencie straznicy stwierdzili ze zatrzymuja sprzedawce oraz konfiskuja jego towar.I od tego miejsca zaczyna sie filmik.Owszem stroze prawa maja egzekwowac prawo ale z poszanowaniem praw czlowieka (zapis np w konwencji genewskiej) a nie zachowywac sie jak SB lub Gestapo.Sceny w powyzszym materiale to juz sa totalnym chamstwem i dowodem na przekraczanie swoich uprawnien.Takie zachowanie rozumiem w stosunku do jakiegos zlodzieja lub kryminalisty co zbiegl z zakladu karnego a nie wobec zwyklego szarego czlowieka ktory stara sie wykarmic swa rodzine handlujac truskawkami.Cos tu jest nie tak panie kolego...

Edytowane przez BiskupPro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rozstrzygania takich spraw są sądy, nie dyskusje na przypadkowych forach w dziale hyde park...

 

Nie mamy podstaw by ocenić zasadność działania strażników ani niewinności kupca (filmik działa jedynie na emocje części spoleczenstwa - tej która utorzsamia się z kupcem, pozostali maja to w d...)... Dodatkowo w takim wypadku - przed udowodnieniem rażących błędów (np w wyniku interwencji kupiec zmarł) należy się strażnikom kredyt zaufania - inaczej przejdziemy do paranoi typu "należy strzelać do przedstawicieli prawa bo wszyscy wiedzą ze przyjdą i zabiją"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne słowa używam z przekąsem lub jako celowe przejaskrawienie... To jak z opowiadaniem bajek - jak się nie przesadzi, to do niektórych nie dotrze. Poza tym czytając takie rzeczy ("czy nie tracę na jakości dziwieku? Ale na pewno?!" albo "strażnicy brutalnie wykrecili ręce truskawkarzowi") to jedyne słowo jakie ciśnie się na usta to własnie "ojap... paranoja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytul jest napisany celowo w takiej a nie innej formie.

 

Po za tym mam wrazenie ze starasz sie mi cos zarzucic (cyt:"czy nie tracę na jakości dziwieku? Ale na pewno?!").

To ze jestem nowy na forum nie oznacza ze jestem totalnym nobem lub maruda co smieci postami w stylu:A co powiecie na to?Na pewno?A moze jednak tamto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.Doceniam Twoj starz i doswiadczenie a przy okazji doskonale Cie rozumiem.Sam jestem juz od ponad czterech lat forumowiczem pewnego forum o tematyce medycznej i czasami jak czytam po pietnascie razy dziennie te same posty to od razu mam ochote wstac od kompa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem jak jest u mnie, nigdy nie było sytuacji żeby kogoś siłą musiano zabierać. Ale niestety jest tak, że jednym każą się przesunąć a innym spakować, znajomy miał zezwolenie a kazano mu się przenieść, podczas gdy pare metrów dalej gość nie miał zezwolenia. W innych krajach policjant czy strażnik miejski cieszy się większym zaufaniem i szacunkiem. Ale też z drugiej strony Polacy też mają nasrane w głowach, kiedyś mojego sąsiada eksmitowali to policjantowi przywalił, "bo gdzie on teraz będzie mieszkał". Albo coś takiego

i
, Ci zachowali się bardzo dobrze, w końcu za takie coś mogła mieć problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie takie sytuacje powodują, że panowie "władza" zachowują się despotycznie - inaczej się po prostu nie da. Naprawdę mało jest ludzi, którym można z czystym sumieniem powiedzieć "na przyszłość tak pan nie rób".

 

Jak mojemu ojcu przypieprzają mandat 300zł za niezostawienie dodatkowych 10cm na chodniku to nie ma nawet co jęczeć, że władza zabiera mu środki na wychowanie rodziny kiedy on dojeżdza do pracy. Co z tego, że zostało tyle miejsca, że nawet dwa wózki z dzieckiem by się zmieściły - nie ma 1.5m, nie ma 300zł kropka. Pan również gdyby nie rozwalił się na środku chodnika to nie doprowadziłby do tej sytuacji.

 

A zwalanie powodzi na barki rządu to już w ogóle istna, cytując khrona, paranoja ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumiak9 - W tym filmiku co podałeś nie wiadomo o co chodzi, może chodziło o coś co mogło zdenerwować tą panią, i miała powód by się domagać swoich racji, więc mówienie "niepoczytalna umysłowo" jak pani która kręciła drugi filmik jest po prostu obraźliwe, bo pewnie dla kamerzystki straż miejska zawsze ma rację, i uważa że każda osoba niezgadzająca się z ich postępowaniem ma powalone w głowie...

 

Co do tego filmu ze SM i sprzedawcą truskawek, ciężko mi zrozumieć co się dzieje w tym kraju. Zamiast łapać przestępców, pedofilów i złodziei, łapie się sprzedawców truskawek, bo stoją za blisko metra - i w dodatku konfiskuje się ich towar. Zrozumiałbym, jeżeli funkcjonariusze SM by powiedzieli że ma przestawić swój stragan gdzie indziej z takiego i takiego powodu, ale oni konfiskują towar (i to w dodatku truskawki, które gniją po ~4 godzinach) i dokonują rękoczynów na zwykłym obywatelu.

Moim zdaniem sprzedawca powinien oskarżyć tych funkcjonariuszy SM o przemoc fizyczną, złamanie praw człowieka, zniszczenie własności fizycznej (zgnicie truskawek) i domagać się odszkodowania za poniesione straty. Straż miejska ani Policja nie ma prawa używać przemocy, chyba że podejrzany bądź sprawca jest agresywny i zagraża życiu innych ludzi. Jestem pewien, że sprzedawca wygrałby sprawę sądową, i otrzymał solidne odszkodowanie.

 

Osobiście mam w dupie politykę tego kraju, całą bandę komuchów stojących na czele i brak troszczenia się o potrzeby każdego obywatela, i w przyszłości prawdopodobnie wyjadę gdzieś, gdzie chociaż będę mógł zaznać choć odrobiny sprawiedliwości.

 

Co do powodzi - Tusk obiecał odszkodowania dla rodzin poszkodowanych, a ja słyszę w radiu że trzeba organizować zbiórki pieniędzy - przepraszam, ale czy to ja obiecywałem kasę, czy politycy?

Edytowane przez Quake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując co się w tym kraju dzieje napawa smutkiem, człowiek, człowiekowi katem, szkoda słów... chamstwo i prostactwo.

 

Quake jeżeli chcesz w przyszłości wyjeżdzać polecam Anglie inne lepsze życie, ludzie uprzejmi z policją idzie się dogadać, raz troszke pobłądziłem pod wpływem alkoholu, spotkałem akurat na patrolu policje, podwiezli mnie pod sam dom, to jest dopiero kultura.

Edytowane przez Marko89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumiak9 - W tym filmiku co podałeś nie wiadomo o co chodzi, może chodziło o coś co mogło zdenerwować tą panią, i miała powód by się domagać swoich racji, więc mówienie "niepoczytalna umysłowo" jak pani która kręciła drugi filmik jest po prostu obraźliwe, bo pewnie dla kamerzystki straż miejska zawsze ma rację, i uważa że każda osoba niezgadzająca się z ich postępowaniem ma powalone w głowie...

Typowy "yntelygentyny" elektoriat PO. Co tu dużo pisać.

 

 

Co do powodzi - Tusk obiecał odszkodowania dla rodzin poszkodowanych, a ja słyszę w radiu że trzeba organizować zbiórki pieniędzy - przepraszam, ale czy to ja obiecywałem kasę, czy politycy?

 

 

 

 

Tego pana osądzi historia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia go nie osądzi, historia o nim zapomni, zresztą jak o wielu złodziejach i oszustach, powracjac do termatu historii, gdzie jest ten honor i waleczność Polaka za czasów II wojny światowej, teraz juz tego nie ma, ulegamy każdemu USA, Rosji... cóż prędko tego nie zmienimy. jeżeli już mówimy o historii zobaczcie ten film http://www.dailymotion.pl/video/x6fmzw_sabaton-40-1-polskie-napisy-nowa-we_music Polscy żołnierze klasa sama w sobie.

Edytowane przez Marko89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności