Skocz do zawartości

Cowon W2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeszcze w ubiegłym roku ".ksy" coś tam wspomniał o nowym... przenośnym komputerze. W2 można już gdzie niegdzie dostać a na forum ani widu ani słychu. Zatem albo forumowa wyszukiwarka jest na prawdę dziadowska albo kompletnie nikogo nie obchodzi nowy cowon, co jak dla mnie jest co najmniej dziwne gdyż np. ipodem video interesują się wszyscy a przecież w2 jest dużo bardziej rozbudowany. Tak więc ja zrzuciłem na siebie tą odpowiedzialność

Powiem to co już jest jasne...

Cowon W2 jest duży i waży 450g... ph34r.gif

Procesor Intel Atom 1.33 GHz pracuje z systemem Windows 7 Starter Edition na ekranie o rozdzielczości max. 1024 na 600 o wielkości 4.8' (TFT LCD).

4 porty USB: USB Device, USB1 , USB2 i mini USB

Wyposażony jest on również w komunikację WiFi , Lan i 3G

Można go kupić w pojemnościach: 60 i 80 GB...

... za kwotę 2599zł lub 2999zł w zależności od tej właśnie pojemności.

 

Dodatkowo powiem że może on ze spokojem posłużyć za laptopa (za co go wszyscy będziecie krytykować tak jak w przypadku Q5)

oczywiście można na nim:

-słuchać muzyki (mnóstwo ustawień eq, zważywszy na procesor ponoć nie zrobi rewolucji w tym zakresie)

-oglądać filmy (bez żadnej konwersacji samych filmów i napisów)

-oglądać zdjęcia

-oglądać TV (DVB i DMB)

-słuchać radia

-grać w gry

-pisać na forum mp3 store...

bla bla bla...

 

Może ktoś się w końcu trochę zainteresuje ?! Nie wieże że nie jest godny uwagi w najmniejszym nawet stopniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie sprawy

 

Q5W + windows 7 = W2? super - Q5W był z windows ce zbyt hermetyczny i nic (z 3 wyjątkami) nie dało się na nim zainstalować

 

ALE

 

w tej cenie fan mobilności wybiorą iPhone'a/iPoda Touch, a fani wydajności wezmą netbooka za połowę ceny

 

toto miało by powodzenie w czasach Q5W kiedy alternatyw nie było, ale nie dziś... może dlatego jest tak o nim cicho :)

 

no i 4 cale przy pół kilo wagi nie zachwyca... ciekawe ile to w praktyce działa i jak bardzo się grzeje (Q5W grzał się nadspodziewanie mocno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam zainteresował. Patrze na niego tak jak na możliwość korzystania z komputera zawsze i wszędzie bo przecież możliwościami nie jest już tak odległy klasycznemu laptopowi. Według mnie zalet jest bardzo wiele i może konkurować po trochu zarówno z iphonem jak i z notebookami. Nie sądzisz że może być ich jak gdyby alternatywą właśnie ?

Ja uważam że może... i jest, bo co za sens było by go produkować ? To jest tak przemyślana polityka że strat to on chyba nie przyniesie a skoro tak to należało by się chociaż zastanowić nad istotą tej sprawy. Do kogo jest ten produkt adresowany i dla czego a nie od razu że na pewno jest urządzeniem bezsensownym.

Tak jak mówię - sprzęt, który ma takie możliwości (jak np. korzystanie z internetu, łączenie się z większością sprzętu, łatwe ale za razem w dobrej jakości możliwości oglądanie filmów i słuchania muzyki, oglądanie TV itd.), nie jest bezużyteczny. Powiem więcej, gdyby nie był tak drogi (co do ceny to zgadzam się że przesadzili), kupił bym go...

 

P.S. mógł byś się chociaż pofatygować żeby zrobić o nim recenzje, tak jak w przypadku Q5 wtedy mógł byś stwierdzić czy da się nim ogrzać w zimę. Ja mam A2 i grzeje się dość mocno ale wcale mi to nie przeszkadza. :)

 

 

 

Czemu wszyscy robią się anty kołonowscy ??!! ;p

Edytowane przez godfather666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest alternatywą, ale zbyt drogą... czyli nie jest alternatywą

 

chyba że ktoś chce wydać 2x więcej na W2 niż na netbooka, na którym może zrobić 2x więcej a tu zobaczy tyle co na iPodzie...

 

> co za sens było by go produkować

 

a kto powiedział że za tym stoi sens wyfilozofowany przez lata ciężkiej pracy światowej klasy myślicieli? :) widocznie ktoś uznał że gdzieś może wstrzelić się w jakąś niszę, szału z tego nie będzie...

 

> mógł byś się chociaż pofatygować żeby zrobić o nim recenzje

 

w sensie skąd mam go wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha :D

No tak... z tą ceną masz rację. Trochę go to dyskredytuje, niestety. Myślę że sam zamysł jest jak najbardziej dobry a jeśli wykonanie jest lepsze niż w Q5 to chciało by się powiedzieć że sukces bity... no właśnie, tylko gdyby nie ta cena. Ja tak myślę trochę do przodu bo wiadomo że nikt nie weźmie go za takie pieniądze ale przykładowo Q5 można teraz kupić za 800zł. Czy to dużo ? Ja myślę że jak najbardziej mało. Wiadomo do czasu aż stanieje W2 dużo się zmieni ale i tak chyba będzie bardzo kuszący... Czekam!

 

w sensie skąd mam go wziąć?

 

Nie mam pojęcia (tutaj też myślę trochę przyszłościowo) ale masz zrobić! :D

 

Aha... co do tej polityki to się nie zgodzę. Produkcja takiego kombajnu z pewnością jest kosmicznie droga więc nie wydaje mi się że ludzie w cowon-a zrobili go na hura i że mają odgórnie narzucony plan marketingu i samego sensu tej że produkcji...

Edytowane przez godfather666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy wiesz... sam pomysł z komputerem tej wielkości jest tak ogólnie niezły bo ktoś może oczekiwać że będzie to bardziej użyteczne niż iPad (urządzenie do konsumpcji danych/informacji, nie do ich tworzenia) i nie powoduje uzależnienia od innego komputera i iTunes (ba, sam jest komputerem i pozwala na obsługę innych odtwarzaczy - jak ja kiedyś "na wyjeździe" pakowałem z Q5W muzykę na inny odtwarzacz :) )

 

ALE

 

to jest nisza, nie licząc obaw typu (tak jak rok temu się stało) spalony laptop = brak iTunes = iUrządzenia praktycznie nie mają prawa działać wolał bym w tej samej cenie iPada niż W2 - ja osobiście nie widzę dla W2 zastosowania, jest zbyt skomplikowany jak na rzeczy których bym wymagał (PDF-y, www, poczta, gry)

 

ktoś inny może oczekiwać że zadziałają mu nie gry z iPhone'a (bo ich nie ma, ja mam ich setki) tylko jakieś programy których używa na komputerze... i dobrze, jeśli woli ślepić w 4-calowy wyświetlacz (Q5W miał 5 cali 800 na coś i już piksele były małe) zamiast pracować wygodnie na netbooku to jego sprawa :) W2 i tak do kieszeni nie wejdzie, jest cięższy niż PSP (a o PSP mówi się wprost że "nie jest zbyt portable") poza tym Q5W faktycznie nie nadawał się do muzyki a jedynie do filmów i PDF-ów (miał problemy z łączeniem się z WiFi a przeglądanie sieci w jakiejś zabytkowej "półmobilnej" wersji internet explorera to był masochizm), nawet mimo tego że dało się zainstalować na nim emulator konsol i podłączyć przez usb pada do gry (sic!) to wciąż był to bajer a nie coś, czego używa się na codzień - wolałem grać na iPhone'ie albo kupić konsolkę (ale tu skończyło się tylko na planach)

 

jedyne czego można by oczekiwać to odtwarzanie plików MKV z napisami = (wreszcie) idealny odtwarzacz dla fanów anime... ale jakoś nie sądzę żeby to potrafił :)

 

chyba że - z uwagi na system, procesor, pamięć etc. uda się na nim uruchomić mplayer classic albo vlc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, na pewno masz dużo racji ale, że się tak brzydko wyrażę, coś mi od Ciebie za bardzo appel śmierdzi :P Tak jak by produkty tej marki nie miały wad i na każdym polu biły cowona na głowę, również tym że są uboższe. Wiesz jeśli barak np. ultra nowoczesnej przeglądarki jest wadą niebotyczną to czym jest gubienie zasięgu ?

Poza tym iphone pochodzi bardziej od telefonów i jest ich mega ewolucyjną wersją zaś cowon chce cały czas zrobić: niezwykle kreatywny, mobilny, super nowoczesny, przenośny komputer. Taka jest właśnie ta różnica. Pytanie tylko czy cowon-owi się udało ty mówisz że to się po prostu nie może udać a ja mówię że... nie wiem :) . Myślę że żeby to ocenić trzeba go przetestować i jeśli w (minimum) bardzo dużym stopniu spełnia swoją powinność jako takie właśnie urządzenie to jest to odpowiedź.

Wszystko co psuje ofertę cowon-a to cena, która jest adekwatna do tego produktu przy założeniu że wspomnianym komputerem (udanym) on jest bo jeśli kosztował by ok. 1600-1800 zł to według mnie dylematu by nie było

 

P.S. Cowona nie kocham ale apple nie nawidze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie jestem fanbojem - przecież napisałem wprost że jeśli coś się stanie i padnie komputer/itunes to ze sprzętem apple jesteśmy w d... do tego na sprzęcie apple nie da się niczego tworzyć, jedynie czytać/przeglądać

 

po prostu doceniam pewne zalety, które sprzęt apple posiada, ale widzę też inny sprzęt jak np. netbooki które dziś są naprawdę tanie i - do pewnego stopnia, dla pewnych osób - są realną (i tańszą) alternatywą laptopa...

 

poza tym mówiąc "ultranowoczesny przenośny komputer" weź pod uwagę, że nie masz do końca racji - załóżmy że ktoś się już skusił i kupił, nagle wraca z pretensjami "a klawiatura gdzie? chciałem pisać sobie to czy tamto w pociągu, a nie dość że mam mikroskopijny ekran to muszę nosić kobylastą klawiaturę USB, poszli mi z takim sprzętem"

 

sam się zastanów do czego wykorzystał byś taki "mikroskopijny a panoramiczny ekran"... do gier? wszystkie stare gry, które miały by szansę na tym pójść, po pierwsze polegają na klikaniu w pojedynczy piksel (przygodówki, strategie), wymagają klawiatury (prawie cała reszta) albo klawiatury i myszki (strzelanki)... a po drugie wyświetlają się w pełnym 1024x768, a nie jakiejś śmiesznej panoramie 1024x600 O_o

 

sam się zastanów czy TY widzisz jedno zastosowanie, do którego chciałbyś taki sprzęt wykorzystać...? nie mów że np. pisanie pracy magisterskiej i robienie arkusza z zawartością jakiegoś magazynu... jedyne do czego się nadaje to zabawa: oglądanie filmów na wyjeździe, czytanie stron www dla frajdy, ewentualnie czytanie PDF-ów... na dłuższą metę (np. kiedy musisz to robić) od przeglądania stron www na tak małych wyświetlaczach szlag człowieka trafia - przerabiałem to rok temu kiedy laptop mi padł a musiałem pewne rzeczy zrobić, filmy na tak małym wyświetlaczu da się oglądać tylko przy jedzeniu (kiedy odtwarzacz leży tuż nad talerzem) a PDF-y czyta się na tym tylko z braku lepszej alternatywy

 

... po prostu wciążnie widzę powodu, dla którego ktokolwiek wybrał by W2 zamiast małego (8-10 cali) netbooka za pół tej ceny... po to żeby cieszyć się "ultranowoczesnością i prawie-do-kieszeni-schowalnością"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-oglądać filmy (bez żadnej konwersacji samych filmów i napisów)

 

 

 

omg :(

 

No taki sprzęt jest nieopłacalny. Nawet za połowę tej ceny, produkt głównie dla entuzjastów. Na rynku jest więcej urządzeń bardziej wstrzeliwujących się w konkretne wymagania klienta za mniejsze pieniądze. Nie mniej taka hybryda mi się podoba :)

Edytowane przez Starfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN. Nie chce się powtarzać ale cóż... tak masz dużo racji, i jak zwykle... ale... myślę że zbyt to upraszczasz ja np. na cowonie A2 (4 cale irozdzielczość 480x272) na prawdę oglądam filmy i powiem że jest dla mnie bardzo przyjemne. Był bym rad gdybym mógł dodatkowo w czasie podróży wyjąć coś podobnego (np. W2) z małej bocznej przegródki plecaka i napisać posta na mp3store forum albo oglądnąć film w max. jego rozdzielczości itd. To nie prawda że jest za mały żeby to zrobić z tym się nie zgodzę.

 

Ciekawe dla czego A2 jest/był bardzo chwalony w recenzjach i różnych wypowiedziach, natomiast W2 z góry musi pójść pod młotek. Przecież to jest taki A2 tylko z wieloma dodatkowymi funkcjami... po prostu ewoluował.

 

Wspomniałeś o klawiaturze... przecież gdy kupujesz każdy inny komputer to klawiatury nie ma lub jest wliczona w cenę więc nie wiem dla czego tu miało być inaczej. Przecież nie dadzą wszystkich akcesoriów, które do komputera/Cowona można podłączyć.

 

Oczywiście takie przyjemności nie za takie pieniądze. Klawiatura również powinna być w pudełku tak samo jak wszystkie akcesoria które można za do niego podłączyć bo przy tej cenie jest to wręcz obowiązek producenta. Moja zdanie jest takie... jest to baaardzoe ciekawy produkt a nawet warty zakupu ale tylko i wyłącznie przy cenie zmniejszonej o połowę... i nie zgadzam się z tym że jego parametry są za niskie do jego funkcji... Jednak do porozumienia chyba nigdy nie dojdziemy. Ale jeśli wpadnie Ci coś w oko o nim; jakieś informacje to pisz, ja chętnie przeczytam.

 

Co do apple to bynajmniej nie oskarżam Cię o platoniczną miłość do jakiejś marki sprzętu ale chyba zgodzisz się że u wielu amatorów i nie amatorów playerów Cowon coraz częściej idzie w odstawkę i to bardzo często nie słusznie na rzecz jakiegoś z ipod-ów. Dla mnie to jest trochę nie sprawiedliwe....

Edytowane przez godfather666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez całe zeszłe wakacje oglądałem "na wyjeździe" na irydi boosterze (ktoś pamięta co to? :3 ) ze 4 sezony z archiwum x... i w zasadzie było super :)

 

poza tym taka rozdzielczość to bajer - tak jak mówisz 480 x cośtam (panorama) w zupełności wystarcza do komfortowego oglądania filmów

 

a klawiatura? w każdym moim laptopie i w każdym netbooku jaki widziałem była w standardzie... iPod/iPad to nie komputer do pisania (konsumpca nie tworzenie), więc nie ma fizycznej i jest to zupełnie ok :)

 

 

i jeszcze tak na koniec A2/A3 a Q5W/W2

 

wiesz jaka jest różnica między nimi?

 

A2 dawał fantastyczne (jak na swoje czasy możliwości), pozwalał na wykorzystanie ich w pełni ale nie mamił jak Q5W jakimiś niesamowitościami (typu: bo to windows, zainstalujesz wszystko co znajdziesz... o ile znajdziesz) więc zgadzam się że A2 to sprzęt wyjątkowy

 

zaś Q5W dawał złudne - wybaczcie wyrażenie, ale wydło mi się najlepsze - "wrażenie ******stości", podczas gdy praktyka okazywała się dość różna...

 

zgadzam się z tym że sprzęt tego rodzaju (A2/A3/Q5W/W2) jest fajny, ale to jest sprzęt niszowy, nie coś co ktoś rozważy zamiast netbooka/laptopa

 

i tak naprawdę wszystko się o tą niszowośc rozbija - jak to ksy zawsze mówił - "ile sztuk się sprzeda w Polsce? dziesięć?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Masz słuszną rację co do tego że to sprzęt "niszowy". Wśród moich znajomych z producentów tego typu sprzętu zna się jedynie apple. Jak przyniosłem A2 do szkoły to zbiegli się jak muchy do gó...wna... :)

 

Cieszę się iż, mimo że krytykujesz to o czym tu dyskutujemy, to jednak widzisz dużo dobrych cech powyższego. Rzeczywiście na pewno W2 takie posiada, tak samo z resztą jak i wady (też uważam że przestrzeń włoku ekranu powinna być zarezerwowana w całości na niego właśnie).

 

Mi w każdym bądź razie odpowiada taki kombajn i pragnę go "podotykać" , sprawdzić, może kiedyś kupić... ale jak na razie pozostaje mi poczytać to co znajdę w sieci. Tak więc jeśli na coś natrafisz to zaraz wrzucaj. :)

 

P.S. A2 to rzeczywiście bardzo fajny PMP, jestem z niego baardzo zadowolony. Jednak u mojego popsuł się trochę dżojstik gdyż nie czuć już zupełnie przeskoku w dół (oczywiście działa, lecz tego nie czuć). Wiesz może jak i gdzie można by to naprawić ? i za ile ? :P

Edytowane przez godfather666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności