Skocz do zawartości

Iriver N15


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapraszam na recenzję odtwarzacza mp3 Iriver N15.

Sprzętu użyczył MP3Store.

 

Chanel N15

Na dobry początek:

Polecam oglądać w 480p

 

Po całej zabawie z "flakonem" okazuje się, że słuchawki są przymocowane na stałe do górnej części odtwarzacza. Prawdopodobnie jest to model IPE300 - opisany tutaj. Sam N15 prezentuje się bardzo dobrze, prosty, solidny, czarno-srebrny monolit. Będzie pasował do każdej sukienki.

To maleństwo jest też dosyć funkcjonalne, parę suchych faktów: (MP3, WMA, APE, FLAC , OGG , WAV), system IESE, USB 2.0, 90 dB. Ekran pokazuje wystarczającą ilość informacji do bezproblemowej obsługi. Odtwarzacz posiada radio - duży plus oraz dyktafon, coś dla zazdrośnic. Iriver'ka nosimy na szyj, na spacerki z chłopakiem ok, ale jogging nie jest nie wskazany. Producent podaje, że posłuchamy na nim muzyki do pięciu godzin. Mi osobiście, po pierwszym ładowaniu trzymał sporo dłużej, do ośmiu godzin. Stan baterii jest widoczny tylko podczas odtwarzania muzyki. Pewną bolączką dla przyszłego użytkownika będzie, każdorazowe rozłączanie czarnej i srebrnej części odtwarza, by go podładować lub wgrać dane. Jest to niewygodne i nie wróży dobrze trwałości urządzenia.

 

n14.jpg

 

Mariah Carey N15

Iriver N15 to przyjemny odtwarzacz. Pozostanie taki jeśli nie zaczniemy zagłębiać się w aspekty dźwiękowe. Przed wszystkim, dobre słuchawki to duża zaleta N15, ale sam odtwarzacz niestety za dużo dodaje od siebie, ale po kolei. W lekkiej muzyce otrzymamy ładne czyste damskie wokale, lekko ocieplone, podbity bas bez niskiego zejścia. Całe średnie pasmo wydaje się też być podkolorowane i jednocześnie przysłonięte, delikatnie, dolnymi rejestrami. Do popularniej muzyki np. coś na modłę puszczanej w RMF REFREN, to się sprawdza. Czar pryska zaraz po spojrzeniu na sprawę męskim okiem. Tak jak napisałem N15 za dużo podbarwia ciepłe sfery dźwiękowe i w ogóle ich nie wypełnia. Bas staje się pusty, a średnie są schowane. Brzmieniu brakuje ikry, emocji i kopa. Separacja i kontrola znika po wstrzyknięciu w N15 testosteronu. Muzyka rockowa i cięższe pochodne, obnażają boleśnie braki Iriver'a. Gdyby pozwolono samym słuchawką grać, było by zdecydowanie lepiej. Jedynie, na poziomie akceptowalnym, pozostają wysokie i wokal. Scena też nie powala, to typowe granie do i w głowie. Sytuacji nie oprawia też wyraźnie słyszalny szum po włączeniu N15.

 

iriver-n20-mariah-carey-2.jpg

 

Diore N15

W sumie jest to, w mojej ocenie, odtwarzacz "dla niej". Ciekawy, ładny i estetyczny, grający prezent z przyzwoitą jakością dźwięku. Już same reklamy i marketing pokazuje do kogo jest skierowany Iriver N15. To elegancki i ekskluzywny sposób na noszenie muzyki przy sobie. Niestety, jak zawsze taka "modelka" troszkę kosztuje.

 

n15-a.jpg

PDF - Iriver_N15.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak źle nie oceniałbym N15. Ja raczej patrzyłbym przez pryzmat tego do kogo jest skierowany ten playerek - zdecydowanie do kobiet. N15 moim zdaniem ma bardzo dobrą ogólną prezentacje dźwięku - nie wchodzac w szczegóły bo tu okazuje się ze nadrabia właśnie tym co autor nazwał "dodaje od siebie" - brzmi barziej funowo.  Osoba szukająca dobrze grającego, ładnie wygladajacego i wygodnego (vide wisior) playera napewno powinna zwrócic uwagę na N15. Mam pytanie dlaczego nie nadaje się do biegania? Wystarczy wisior pod bluzkę i jest ok -sprawdziłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam z Wcicherskim. Na prezent dla płci pięknej- myślę że będzie idealny- no chyba że jest znawcą audio :D Sam player jednak mnie jakoś nie przypadł z wyglądu do gustu. Recenzja fajna, przemyślana i dobrze że są i takie playery recenzowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, długo zastanawiałam się czy poczekać na dostępność tego odtwarzacza w Polsce czy kupić od razu E2.

Chyba podjęłam słuszną decyzję. rolleyes.gif

 

 

Wiem, że to z innej beczki, ale czekam jeszcze na recenzje Sony NWZ A-845. Mam nadzieję, że ktoś się niedługo pokusi.

Edytowane przez tyana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności