Skocz do zawartości

Behringer MS40 lub Microlab Solo6c


mosquito

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie zaznacze ze topic mial isc do dzialu co kupic, ale ze mam jakies problemy z zaladowaniem tego dzialu postanowilem umiescic go tutaj, jesli wybitnie tu nie pasuje to niech jakis mod przeniesie go do co kupic (ale wtedy bede mial problem z zobaczeniem odpowiedzi :P )

 

A teraz do rzeczy. od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wyborem glosnikow. Szukam czegos niezbyt duzego, do pokoju ok 20m2. glosniki podpinane beda do roznego zrodla dzwieku, od lapka, przez mp3 (iriver t10), po zewnetrzny odtwarzacz CD. Glownie zalezy mi na sluchaniu muzyki (wlasciwie wszystko, metal, rock, blues, jazz, czasem cos elektronicznego), wiadomo dodatkowo filmy itp, ale priorytetem jest muzyka. Szukam czegoś w przedziale cenowym do 500zł No i wybór padł na kolumny jak w temacie, microlabami zachwycaja sie wszyscy juz od dosc dlugiego czasu na roznych forach, o behringerach pisza troche mniej, jednak wydaja sie warte uwagi, martwi mnie tylko glosnosc. O ile 100W w microlabach spokojnie wystarczy o tyle boje sie ze behringery moga byc za ciche (nie jestem przygłuchawy ale boje sie ze na domowke moga byc za slabe, pozatym wolalbym glosniki z zapasem mocy). Ciezko gdzies znalezc porownanie tych dwoch par glosnikow do siebie. Poza tym gdzies spotkalem sie z opinia ze behringery sa dobre w bliskim sluchaniu, tak do 1m, natomiast jak sie sprawa ma gdy glosniki beda w jednym krancu pokoju a ja w drugim, czy bedzie jakas zasadnicza roznica w dzwieku? Czy warto w nie zainwestowac? Jaka jest roznica w brzmieniu microlabow a behringerow? Czy moze w tym przedziale cenowym jest cos lepszego do wziecia pod uwage? (nie ukrywam ze bardziej sklaniam sie w strone behringerow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest dosyć zasadnicza biorąc pod uwagę że jedne to są głośniki aktywne a drugie to monitory bliskiego pola. Behringery nie służą do nagłaśniania pomieszczeń, a do ustawienia przed sobą i słuchania ich siedząc w bliskiej odległości. Jeśli tak jak piszesz głośniki będą w jednej części pokoju a Ty w drugiej to dylemat znika i weź microlaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności