Skocz do zawartości

jaki natępny w serii?


Rekomendowane odpowiedzi

Czas szukać powolutku następnego odtwarzacza. Obecny przekroczył 18 miesięcy. Zanim skończy 2 lata, powinien mieć następcę, a on zostanie sprzedany.

Były: T10, T60, teraz clix2 red line.

 

Wymagania:

dźwięk co najmniej taki jak w clix2

pamięć, pamięć, pamięć (może obsługiwane karty, ale niekoniecznie) - co najmniej 8GB

do słuchania audiobooków (a wszyscy wiedzą naturalnie jakie one są zawrotnej jakości)

obsługa .ogg

obsługa .txt lub .pdf (gdybym nie mogła czegoś złapać przy słuchaniu książki)

mieści się w kieszeni

dodatkowo:

w miarę duży wyświetlacz

Nie do filmów, ale w razie potrzeby używam do przeczytania książki, jeśli czegoś nie łapię. Na maleńkim wielkości znaczka pocztowego czytanie nawet jednego zdania jest bezsensowne.

Dodatkowe funkcje owszem, byłyby miłe, ale nie muszą być koniecznie.

 

Obsługa .ogg i rozmiary wykluczają ipod touch. I kilka innych, spinna chyba też.

Wiem, że wymagania dziwne, ale dla mnie takie rzeczy są istotne.

Byłoby dobrze gdyby do niego pasowały mx760, ostatnio niestety kupiłam, albo mx400.

Czy jest choćby jeden model pasujący do przyjętych założeń?

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie musi być z pośród produktów iRivera to polecam nationite s:flo2. Możesz kupić wersję 2GB (aktualnie kosztuje chyba 119$) i do tego kartę pamięci. Dźwięk na prawdę bezkompromisowy, to już najwyższa półka wśród odtwarzaczy przenośnych. Z tego co wiem (bo za krótko go posiadałem) ma trochę niedopracowany firmware, ale brzmienie rekompensuje wszystko. Minusem jest to, że trzeba czekać prawie trzy miesiące, bo chyba nie nadążają z produkcją i jest preorder.

 

ps. tylko raczej nie obsługuje .txt i .pdf

 

ps2. jednak obsługuje .txt, ale .pdf chyba już nie

http://mp4nation.net/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=1_36_58&products_id=377

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, odtwarzanie plików tekstowych w dowolnym formacie nie jest wymogiem koniecznym, raczej udogodnieniem przy słuchaniu książek, jak zaznaczyłam. Najbardziej zależałoby mi na tym, żeby jakość i dźwięk następnego był zbliżony lub lepszy niż u obecnego. Jeśli to naprawdę dobry sprzęt (i dogadamy się ze sobą, to jeszcze ważniejsze), to brak takiego drobiazgu go wcale nie dyskwalifikuje.

Oczywiście produkt iriver też nie jest wymagany. Po prostu do tej pory miałam takie i byłam nawet zadowolona, pomimo niewielkich problemów, zwłaszcza na początku. I przyzwyczaiłam się do ich menu itd.

Dziękuję za podpowiedz.

M.

Edytowane przez migotka21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że chcesz grajka również do słuchania audiobooków. Z Iriverów zostaje P7, ale jest za duży. Potem mamy Cowony, a one by się świetnie do tego nadawały. I być może jeszcze Samsung spełnił by tą funkcję. Nie wiem jednak czy jakikolwiek ich odtwarzacz ma możliwość robienia zakładek w plikach audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak kupić jeszcze raz clixa2? Przeglądałam cowony i irivery, podobno jakość nie jest najlepsza i jadą na opinii po kilku starych i kultowych modelach.

Ten nationite mnie trochę wystraszył. Dotykowy i wielkością zbliżony do Toucha zdaje się.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuze nie dogania jakością dźwięku U10. Polecił bym H10 20GB na RB, ale gabarytami też odpada.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cowon s9 od razu zdecydowanie odpada? Trafiłam na recenzje zakończone konkluzją 'mocna klasa średnia, lepiej brzmi od d2' i tak sobie myślę, że może do audiobooków taki by mniej więcej wystarczył, ale w życiu nie miałam do czynienia z nim, ani z d2/d2+ i nie wiem. Cowona d2 raz w życiu trzymałam w łapie (bez słuchania) i nic więcej, s9 nawet tyle nie.

M.

Edytowane przez migotka21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowony są chłodniejsze niż Irivery, może ci brzmienie nie przypasować. Najlepiej idź jutro do MP3store na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowony są chłodniejsze niż Irivery, może ci brzmienie nie przypasować.

Problem: mam upchnięte 75-90% audiobooków, reszta muzyka w zależności od nastroju. Odtwarzacz 'chłodny' czy nie - właściwie nie ma różnicy. Nie kiedy wszyscy wiemy jakiej zawrotnej jakości są niektóre książki. Jeśli cokolwiek słychać, to już jest sukces.

No dobrze. To inaczej. Odtwarzacz pasujący do książek i do A.L.Webbera 'Phantom Of The Opera'. Może tak uda się coś dopasować. Nieważne co jeszcze mam w pamięci grajka, jakaś wersja POTO musi być. Od pierwszego odtwarzacza i to się raczej nie zmieni.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do audiobooków to w zasadzie i no name mógłby być

Teoretycznie tak, ale jak nałoży się na siebie jakość audiobooka i jakość no name, wyjdzie coś cudownego. I jeszcze kupowanie jednego odtwarzacza na tydzień, bo tak też może być. Tak, można też trafić na egzemplarz, który wytrzyma całe pół roku, ale jak nie? To już lepiej zaszaleć i nabyć coś przyzwoitego, żeby od razu można było używać do ulubionej muzyki i może raz na jakiś czas do oglądania odcinka serialu czy innych. Nie ciągle, ale np. w wypadku podróży.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@migotka21: A jakiego używasz telefonu?

Pytam, bo może warto przemyślec all-in-one?

Np. Hd2- jakość audio nie powala, ale da się słuchać, do audiobooków wystarczy, filmy odtwarza bez konwersji jakie chcesz z napisami (tcpmp).

Sprawdza się też dobrze jako przeglądarka netu, komiksów(cbr,cbz), ebooków (mobipocket), i pdfów (adobe reader).

Ma sprawnego klienta gg (i nie tylko) z historią (palringo).

Właściwie, to nie znalazłem jeszcze takiej rzeczy, której by mi ten tel. nie zrobił :)

Edytowane przez ov_Darkness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam SE C902 i nie wiem czy uda mi się przestawić przy przejściu na Hd2. Próbowałam kilka razy podprowadzić nokię (6300) mamy i jednak miałam problemy z menu i obsługą. Ona z moim też, w końcu zostałyśmy przy swoich bez wymieniania się.

No to mój aż tak wszechstronny nie jest. I bateria trzyma cały 1 dzień, co może doprowadzić do rozpaczy.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Ja mam C510 i robię na nim naprawdę dużo rzeczy i akku trzyma spokojnie trzy dni. :) Ale nie ważne.

Najlepszy był by grajek z funkcją dedykowaną dla audiobook.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że przy testach C902 i C905 wyskakuje zawsze ten sam problem. Można mówić o wyjątkowym szczęściu jeśli telefon ładuje się co 2 dni.

Grajek z funkcją dedykowaną? No to wracam do początku. Na pewno apple tak mają, ale które jeszcze? Mam jednak tego Toucha? Tylko on wygodnie w kieszeni się nie zmieści. A może jeden dobrej jakości do muzyki i nano czy podobne paskudztwo tylko do książek?

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności