Skocz do zawartości

Przejściówka jack 3,5mm ( 3 -> 2 pierścienie izolujące )


Weronika89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam iRivera e10. Zakupiłam do niego słuchawki AKG K370. Jednak nie chcą one współpracować z odtwarzaczem ze względu na odmienny układ pierścieni. Orygnalne słuchawki mają dwa pierścienie. Natomist AKG posiadają trzy ze względu na dołączony mikrofon. W związku z czym mam kilka pytań.

 

1.Czy mam szansę gdziekolwiek znaleźć przejściówkę jack 3,5mm z trzech na dwa pierścienie która sprawi, że mój iRiver będzie współpracował z nowozakupionymi słuchawkami? Jeśli tak, prosiłabym o ewentualne wskaznie ich.

2.Czy jest szansa by wraz z tą przejściówką mikrofon nadal działał?

3.Czy przy jej użyciu automatycznie przestaje obowiązywać gwarancja na słuchawki?

4.Czy przez użycie przejściówki dźwięk może stracić na jakości w odczuwalnym stopniu (przy jakim meteriale najmniej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Owszem, można znaleźć ale nie wiem gdzie. W ostateczności możesz przerobić przejściówkę dołączoną do zestawu: wtyk micro-jack 2,5mm zamienić na zwykłego mini jacka. W razie czego służę lutownicą.

 

2. Nie ma takiej możliwości. Trzeci pierścień odpowiada za przewód od mikrofonu. Jeżeli go wyeliminujesz automatycznie stracisz możliwość korzystania z 'majka'. Poza tym iRiver nie posiada w swoim gnieździe trzeciego styku na mikrofon - takie rzeczy to tylko w iPodzie (chyba).

 

3. Nie, skoro nie zmieniasz konstrukcji mechanicznej słuchawek to gwarancja pozostaje nienaruszona.

 

4. W takich przejściówkach nie ma strat sygnału o ile zadba się o jak najkrótszy przewód. Przejściówka z zestawu (żeński jack 3,5 -> męski 2,5) nie zniekształca sygnału - jest odpowiednio krótka.

 

Pytanko: co to znaczy, że słuchawki nie chcą współpracować? Nie grają czy po prostu mikrofon nie działa? Btw. gratuluję znakomitego zestawu. Sam chciałbym mieć E10 z K370 :D mmm... miodzio.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności