Skocz do zawartości

Problem ze Spiritem


SEVERYN

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam problem – zrobiłem jb spiritem, cos chyba zle poszlo. teraz sie wlacza, pokazuje sie tylko jabluszko i ciagle tak jest. chce wprowadzic go w tryb DFU, wylacza sie ale zaraz sie znowu wlacza, pojawia sie jabluszko i tak w kólko. co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego miałeś softa jak robiłeś jailbreaka. Spirit obsługuje tylko 3.1.2 i 3.1.3. Jeżeli użyłeś do 2.2.1 to może być problem. Musisz trzymając przycisk home podłączyć kabel (przy wyłączonym ipodzie) wtedy w iTunes powinien się pojawić napis że ipod działa w trybie awaryjnym i trzeba będzie przywrócić soft do 3.1.3. Jeżeli nie chcesz płacić musisz ściągnąć softa z tej strony:

http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

I wybrać soft 3.1.3 do twojej generacji. Potem w iTunes trzymając shift (jeśli masz windowsa) kliknąć przywrócić i wybrać plik z softem który ściągnąłeś. Potem już normalnie robić jaila Spiritem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To ja się podepnę żeby nie tworzyć nowego wątku.

Mam poważny problem, bo ipod nie chce się włączyć. To ja opiszę co z nim zrobiłem:

1. Kilkanaście dni temu wgrałem na stabilną (pobraną z itunes) wersję 3.1.3 zrobiłem jb spiritem. Wszystko śmigało przez ok. tydzień bez problemów

2. Wczoraj zapragnołem zrobić formata żeby go oczyścić przed wgraniem większej ilości programów, lecz po pobraniu softa od appla wyskakiwał jakiś ciągle błąd w itunes. Coś że nie można wykonać czy coś... ale wszystko inne wciąż śmigało.

3. Trochę się wkurzyłem i znalazłem w ustawieniach ipoda coś jakby przywróć ustawienia fabryczne i zaznaczyłem że tak i że potwierdzam.

4. Ipod się zrestartnoł pojawiło się jabłko potem pasek ładowania który doszedł do końca, potem drugi pasek, potem samo jabłko z tym takim okrągłym niby paskiem ładowania jak są np. na jutubie, wszystko spoko bo tak jest zawsze

5. Jabłko na ekranie i ten okrągły pasek teraz się zlały i ten stan trwa od godziny 9:00 do teraz.

6. Ipod ma pełną baterię bo ładowałem go wczoraj i nie używałem.

7. Itunes go nie wykrywa, ani komp.

8. DFU też niedziała

9. Reset (off+home) też nie pomaga

 

CO DO K**** NĘDZY ROBIĆ ?!?!?!?!?!?

 

Myślę że problem nie leży w sprzęcie a w sofcie coś z oprogramowaniem, dałbym se rade ale ani itunes nie reaguje ani nawet dfu !!

 

 

 

P.S Po wpięciu do kompa sam się resetuje co 10 min. a to nic nie pomaga.

 

 

 

DUŻY P.S.

Ok, spoko nareszcie po różnych próbach eksperymentowania udało mi się wprowadzić go do stanu dfu :P Nareszcie :)

ALE !!

Itunes się mnie pyta czy na pewno chcę sformatować i UAKTUALNIĆ oprogramowanie :/ Czy to oznacza że chce instalować mi tu 4.0 ?? Czy da się jakoś wgrać jakoś 3.1.3 bez uaktualniania ??

 

 

 

P.S. 3:

No dobra zgodziłem się na to. Chyba itunes chciał mi wgrać starą 3.1.3 i już się zaczołem cieszyć gdy pojawił mi się znów ten sam błąd który opisałem w punkcie 2.

-Po wpięciu ipoda w dfu pojawia się info że itunes wykrył ipoda działającego w trybie awaryjnym więc klikam w przywróc. Akceptuje że chcę formatu i uaktualnienia

-Pojawia się pasek : "rozpakowuje oprgramowanie"

-pojawia się pasek "sprawdzam przywrócenie ipoda w apple"

-Pojawia się to :

1.JPG

 

-kiedy klikam w więcej info odpala mi się strona appla i info że strona nie istnieje.

 

Myślę że reinstal może pomóc, ale nie jestem pewny ma ktoś może instalkę do itunes'a w wersji 9.1.1 i młodszej ? Bo nie chcę tracić jb na ipodzie. Jak zainstaluje najnowszego 9.2 to go stracę.

Edytowane przez vkraftretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ściągnąć firmware najpierw na pc z jakiejkolwiek strony internetowej np. na apple, felixbruns a potem na przycisk przywróć z shiftem w itunes ? Chyba, że nie masz takiej opcji w ogóle

 

Pobrałem 3.1.3 z felixbruns i mam wciąż ten sam błąd.

Ma ktoś instalkę itunes 9.1.1. lub młodszą ??

 

Edit:

Znalazłem instalkę, odinstalowałem itunesa, usunąłem ustawienia, zainstalowałem nowego zrobiłem jak damix kazał, problem ten sam, nic się nie zmieniło :/

Edytowane przez vkraftretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności