Skocz do zawartości

Karta do kompa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

więc chcę kupić sobie jakąś w miarę konkretną kartę wewnętrzną do kompa. Cena do 400 zł max. I tak się zastanawiam... Słaba karta + dac czy dobra karta z wbudowanym dac'em ?! Chociaż w takiej cenie nie za bardzo jest z czym poszaleć jeśli chodzi o dac'i. Karta będzie generować dźwięk tylko i wyłącznie do słuchawek: HD 595, w przyszłości może do Senn. Hd 650. Zależy mi głównie na czystości, analityczności, w miarę dobrego basu (ale to już kwestia op-ampów, więc może sobie poradzę), ale także lubię sobie popykać w jakiegoś cs lub tym podobne zatem dochodzi także kwestia pozycjonowania. Priorytet : 1.muzyka 2.gry 3.Filmy 4.Inne (skype, youtube itp.).

Podejrzewam że zaproponujecie mi jakiegoś xonara, ale ja w ogołe się na nich nie znam ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisz mi może ziomku z mojego rodzinnego miasta , jakiego systemu używasz ? Bo o ile jest to vista czy Windows 7 , to creative juz nie ma tak dużo do powiedzienia jak za czasów windowsa XP. DO nowych OSów jak najbardziej Xonar (D2 lub D2X jako kompromis, bo STX będzie za drogi). Nie wiem jak z Audiotrackiem .. Ja jako transportu używam X-FI titanum (wersja PCI-E z optical outem na pokładzie i jest ok) - pod XP jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisz mi może ziomku z mojego rodzinnego miasta , jakiego systemu używasz ? Bo o ile jest to vista czy Windows 7 , to creative juz nie ma tak dużo do powiedzienia jak za czasów windowsa XP. DO nowych OSów jak najbardziej Xonar (D2 lub D2X jako kompromis, bo STX będzie za drogi). Nie wiem jak z Audiotrackiem .. Ja jako transportu używam X-FI titanum (wersja PCI-E z optical outem na pokładzie i jest ok) - pod XP jest ok...

 

Właśnie nie do końca wiem :P Bo na razie jest XP Sp.3, ale nie długo chyba zmienie tego blaszaka i będzie na pewno 7. Vista w ogóle nie wchodzi w gre :)

Powiedzmy że 7.

 

a masz moze spdif out z plyty glownej?

 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie polować na Audiotrak Prodigy HD2? Tymbardziej, że to wewnętrzne. Tylko niestety nie posiada ona wejścia na mikrofon oraz ma raczej średnie wsparcie w grach. Ale w tej cenie co lepszego?

 

Mocno się zastanawiałem nad tą kartą. Myślałem nad prodigy, jakieś audigy lub xonar.Ta mi się podoba głównie dlatego że daje możliwość manipulacji z opampami i w miarę dobry dac. Ale no właśnie średnia dla gier. Chyba jednak wolę coś bardziej uniwersalnego. Postawię jednak na xonara. Przypomnijcie mi w asusach jaki ma dac wersja d2 i czym różni się d2 od d2x?

Chyba że ktoś ma inny pomysł w tej cenie ?!

Edytowane przez vkraftretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Przypomnijcie mi w asusach jaki ma dac wersja d2 i czym różni się d2 od d2x?

 

D2 to wersja na PCI a D2X to wersja na PCI-E

 

Nie wiem jaka cena audiotracka HD2, ale ja mam zamiar zakupić jako 2 kartę coś co ma dobry wzmak ...

Zawsze można miec tanie x-fi do gier i takiego HD2 do reszty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje możliwość manipulacji z opampami i w miarę dobry dac.

 

HD2 jest na jednej z bardziej cenionych kości AKM AK4396 m.in. za muzykalność, przestrzenność, neutralność i małą ilość zniekształceń.

 

 

D2 i D2X są na na PCM1796 Burr Browna- również jednej lepszych kości.

 

Wadą D2 i D2X jest brak możliwości wymiany wzmacniaczy operacyjnych.

 

Dodam tylko że nigdy nie miałem problemów z HD2 w grach - wszystkie gry z nią współpracują a jakość dźwięku w grach i efektów stereofonicznych jest bardzo dobra....

Chyba że komuś zależy na 5.1 w grach to trzeba sobie inną kartę sprawić.

 

Ostatnio pojawiły się również ciekawe karty ze stajni Auzena:

 

Auzentech Auzen X-Fi Bravura 7.1

 

http://www.auzentech.com/site/products/x-fi_bravura.php

 

oferuje wymianę wzmacniaczy operacyjnych dla wszystkich kanałów, ma porządne wejście na słuchawki i wspiera efekty przestrzenne w grach.

 

można ją nabyć za ok. 530 zł

 

http://cgi.ebay.pl/Auzentech-Auzen-X-Fi-Bravura-7-1-Soundkarte-NEU-/360255140729?cmd=ViewItem&pt=DE_Technik_Computerzubeh%C3%B6r_Multimedia&hash=item53e0e13379

 

 

Jest też starsza Auzen X-Plosion 7.1 Cinema w cenie ok. 300 zł z możliwością wymiany wzmacniaczy dla każdego kanału. Nie oferuje ona niestety 5.1 w grach.

Edytowane przez johnys
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze pomyśleć o Audiotrak Prodigy 7.1 Hifi (gorsza od HD2, ale wielokanałowa, również ma wyjście dedykowane na słuchawki, nie wiem niestety jak wsparcie gier).

Jest jeszcze taki wynalazek: http://www.esi-audio.com/products/prodigyxfinrg/ -> niestety nie wiem co jest warta, ale myślę, że lepsza od jakiegoś Creative'a, a ma chip X-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można miec tanie x-fi do gier i takiego HD2 do reszty ...

 

No słusznie ... można tak zrobić.

 

daje możliwość manipulacji z opampami i w miarę dobry dac.

 

HD2 jest na jednej z bardziej cenionych kości AKM AK4396 m.in. za muzykalność, przestrzenność, neutralność i małą ilość zniekształceń.

 

 

D2 i D2X są na na PCM1796 Burr Browna- również jednej lepszych kości.

 

Wadą D2 i D2X jest brak możliwości wymiany wzmacniaczy operacyjnych.

 

Dodam tylko że nigdy nie miałem problemów z HD2 w grach - wszystkie gry z nią współpracują a jakość dźwięku w grach i efektów stereofonicznych jest bardzo dobra....

Chyba że komuś zależy na 5.1 w grach to trzeba sobie inną kartę sprawić.

 

Ostatnio pojawiły się również ciekawe karty ze stajni Auzena:

 

Auzentech Auzen X-Fi Bravura 7.1

 

http://www.auzentech...-fi_bravura.php

 

oferuje wymianę wzmacniaczy operacyjnych dla wszystkich kanałów, ma porządne wejście na słuchawki i wspiera efekty przestrzenne w grach.

 

można ją nabyć za ok. 530 zł

 

http://cgi.ebay.pl/A...=item53e0e13379

 

 

Jest też starsza Auzen X-Plosion 7.1 Cinema w cenie ok. 300 zł z możliwością wymiany wzmacniaczy dla każdego kanału. Nie oferuje ona niestety 5.1 w grach.

 

Masz ode mnie one respect point za tą odpowiedz :P

Ta bravura naprawdę byłaby idealna dla mnie. Zarąbista :D Już się nawet trochę napaliłem... :)

Ale... muszę ostudzić zapał. Bo 530 PLN mnie ciut odrzuca i jeszcze szip zaa oceanu :/ W ogóle nigdy nie słyszałem o auzen ?! Może przez to że nie interesuję się kartami dźwiękowymi. Mógłby ktoś podrzucić mi jakąś recke lub coś, tej karty ?! I czy ma wzmak i czy dobry ma też dac bo ja tam się nie znam :P Wiem że wujek google nie boli ale wy macie swoje dobre portale na których może macie lepiej opracowane recki. Albo jakichś opis w języku polskim ?

 

 

Można jeszcze pomyśleć o Audiotrak Prodigy 7.1 Hifi (gorsza od HD2, ale wielokanałowa, również ma wyjście dedykowane na słuchawki, nie wiem niestety jak wsparcie gier).

Jest jeszcze taki wynalazek: http://www.esi-audio.../prodigyxfinrg/ -> niestety nie wiem co jest warta, ale myślę, że lepsza od jakiegoś Creative'a, a ma chip X-fi.

 

No... też ciekawe. Ma x-fi i eax ale właśnie jest niezbadana podobnie pewnie jak bravura. Ale jednak chyba postwię na auzena bo też nie wiadomo kiedy będzie w polsce ile będzie kosztować.

 

Jeszcze jedno:

Co to jest Eax ?! Czy to jest coś podobnego do x-fi ?! To jest chipset czy jakieś oprogramowanie ??

Edytowane przez vkraftretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Audiotrak X-fi podobno w firmie soundimport już jest, ale no nie wiadomo co jest wart i pewnie drogo będzie.

EAX to taki system dźwięku przestrzennego do gier wymyślony przez Creative'a. http://pl.wikipedia.org/wiki/Environmental_Audio_Extensions

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podrzucić mi jakąś recke lub coś, tej karty ?! I czy ma wzmak i czy dobry ma też dac

 

Karta posiada wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy który pracuje na kości DAC AKM AK4396 czyli tej samej co w HD2.

 

Producent odseparował elementy odpowiedzialne za wyjście słuchawkowe, co ulepszyło jakość odtwarzanego materiału, wprowadzono też modyfikacje w układzie zasilania karty, więc zakłócenia z zasilacza komputerowego bądź innych komponentów będą w znacznym stopniu niwelowane.

 

Reszta kanałów (oprócz wyjścia słuchawkowego) obsługiwana jest przez znana z kart CREATIVE kość Cirrus Logica CS4382A

 

 

Pełny test (niestety w jerzyku ang.):

 

http://www.guru3d.com/article/auzen-bravura-review/

 

miłej lektury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podrzucić mi jakąś recke lub coś, tej karty ?! I czy ma wzmak i czy dobry ma też dac

 

Karta posiada wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy który pracuje na kości DAC AKM AK4396 czyli tej samej co w HD2.

 

Producent odseparował elementy odpowiedzialne za wyjście słuchawkowe, co ulepszyło jakość odtwarzanego materiału, wprowadzono też modyfikacje w układzie zasilania karty, więc zakłócenia z zasilacza komputerowego bądź innych komponentów będą w znacznym stopniu niwelowane.

 

Reszta kanałów (oprócz wyjścia słuchawkowego) obsługiwana jest przez znana z kart CREATIVE kość Cirrus Logica CS4382A

 

 

Pełny test (niestety w jerzyku ang.):

 

http://www.guru3d.co...bravura-review/

 

miłej lektury ;)

 

Już się jaram... Kolejne 2 miesiące głodówki żeby kupić tą kartę :)

Dzięki wszystkim !

 

 

 

 

 

 

 

Edit : !

 

Jeszcze tak sobie czytałem w necie i dwie rzeczy jeszcze mi zaprzątają myśl :

1. Jest już bravura w Polsce jakby kto pytał.

2. czy jest jakichś odpowiednik tej karty żeby miał identyczne funkcje tylko żeby współpracował z EAX 5.0 ?!

Edytowane przez vkraftretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakichś odpowiednik tej karty żeby miał identyczne funkcje tylko żeby współpracował z EAX 5.0 ?!

 

Auzen X-Fi Prelude 7.1?

 

Moim zdaniem różnica między EAX 4.0 a EAX 5.0 jest tylko na papierze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności