Skocz do zawartości

Transmiter Fm + Zasilanie Do H120


RaVmiBicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jaki transmiter Fm kupilibyscie na Allegro? Jakosc przesylanego dzwieku jest raczej podobna we wszystkich modelach. Czeka mnie jednak dluga podroz autem i zalezy mi zeby transmiter mial mozliwosc dodatkowo zasilania player'ka. Dostepne sa transmitery z zasilaniem USB. Mozna jakos dokupic do tego przejsciowke, czy trzeba zrobic mala konwersje player'ka zeby pobieral moc z USB? I czy takie zrodlo zasilaniajest bezpieczne dla mojego player'ka?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zeby transmiter mial mozliwosc dodatkowo zasilania player'ka

 

za dużo wymagasz ;) po pierwsze nie spotkałem się jeszcze z transmiterem który ma tak mocną baterię żeby jeszcze był w stanie i playerka obsłużyć... oczywiście nie da się jednym kabelkiem podłączyć dźwięku i zasilać odtwarzacza (chyba że "dock connectorem" - iPod, H10, Karma)

 

gdyby nawet teoretycznie zasilany był z gniazdka zapalniczki... to i tak mógłby wymagać np. innego napięcia niż odtwarzacz (= odtwarzacz się pali)

 

pozatym nie każdy player może być ładowany i jednocześnie grać (z tych co mają wbudowany akumulatorek), albo najnormalniej w świecie nie mogą być ładowane w czasie gry (wszystkie na wymienne baterie ;] )

 

... jaki właściwie masz odtwarzacz? nie masz przypadkiem w radiu gniazdka "line-in"?

 

 

> Mozna jakos dokupic do tego przejsciowke

 

transformatorki gniazdko zapalniczki -> odtwarzacz są, tylko kosztują swoje i trzeba "trochę" poszukać żeby dobrać taki o właściwych parametrach

 

 

> zrobic mala konwersje player'ka zeby pobieral moc z USB

 

Jak wyżej - jak ma wbudowany akumulatorek to bardzo często da się ładować przez USB, jak nie... cóż... to wtedy wymaga to kombinowania i znajomości podstawowych zasad elektroniki/elektryki/elektrotechniki żeby wiedzieć co z czym kiedy i jak można podłączyć zamiast baterii ;)

 

 

> czy takie zrodlo zasilaniajest bezpieczne dla mojego player'ka

 

zakładając że masz odtwarzacz typu H100, H300, Karma który może być ładowany przez zasilacz (nawet nie przez USB, po prostu przez zasilacz z koncentryczną wtyczką), to jest to proste i bezpieczne - o ile masz stabilizowany transformator napięcia i nie pomylisz polaryzacji wtyczki - podłączasz i (ładując) gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wyczerpujaca odpowiedz, za ktora bardzo serdecznie dziekuje;)

 

Niestety nie mam line in w odtwarzaczu w samochodzie, ale moze sobie takie w takim razei sprawie.. Inna sprawa ze playerek chcialem zeby nie tylko gral u mnie.. Czesto bujam sie z kolegami;) Poszukam najwyzej jakiegos ladowania do playerka z zapalnicy, bo przerabiac na zasilanie przez USB raczej sie boje.. Zawsze moge na zmiane ladowac player i transmiter z gniazda zapalniczki;)

 

Dziekuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

w ten właśnie sposób załatwiłem swojego H120...

 

w pośpiechu podłączyłem mu zapalniczkowy zasilacz z transmitera fm czyli 12v

wcześniej nie zauważyłem, że taka sama końcówka...

 

teraz h120 nie włącza się w ogóle, jedyne co działa to zielona lampka przy podłączeniu ODPOWIEDNIEGO zasilacza

 

bardzo chciałbym go naprawić, ale nie bardzo wiem jak i gdzie

 

być może kupię na eBay'u jakiś w inny sposób popsuty egzemplarz i spróbuję wymienić części

 

a może ktoś z was ma do odsprzedania H1xx ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności