Skocz do zawartości

iPad


seula

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o nowym gadżecie od Apple? Może ktoś już ma? Mnie bardzo interesuje, czy jakość dźwięku będzie taka sama jak w itouchu/iphonie. Dużo by wskazywało na to że tak, a to by była dobra wiadomość. Poza tym, oprócz tego że trzeba dosyć sporo za to zapłacić, to wygląda na to że jest to bardzo fajnie urządzenie- wprawdzie nie zastąpi w 100% laptopa, ale pewno niektóre funkcje (przeglądanie internetu, niektóre aplikacje, maile, gry?) będzie się na nim wykonywać dużo wygodniej.

ipad.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Radical

Powiem szczerze że dla mnie IPad to lipa z samego założenia. Zrobili dużego iphona/ipoda i do czego to ma niby służyć? I tak potrzebny jest pc albo mac dla samej synchronizacji danych.... Ani to przenośne, gry na tak dużym ekranie wyglądają kiepsko (z tych co widziałem). Cenowo w USA całkiem ok ale w Polsce to absolutne nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Target iPada upatruję wśród osób dojrzałych, nie mających styczności z komputerem dotychczas lub po prostu ludzi nie będących za pan brat z nowymi technologiami oraz u ludzi lubiących gadżety. Pierwsza grupa dostrzeże jego wspaniały ekran dotykowy - łatwiej kliknąć palcem na ikonkę niż skierować na nią kursor myszy, poza tym posiada wszystko to, czego osoby niewymagające potrzebują. Dla geeków to wiadomo, coś nowego w kolekcji.

 

Zaki - a co stoi na przeszkodzie by komunikować się z iPadem za pomocą klawiatury? Choć sam nie widzę takiego sensu - od tego są właśnie laptopy/netbooki. iPad nie ma ich zastąpić.

 

Sam jestem wielkim fanem tego urządzonka (a raczej Urządzenia), jeśli fundusze w przyszłości pozwolą chętnie bym się w niego zaopatrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaki - a co stoi na przeszkodzie by komunikować się z iPadem za pomocą klawiatury? Choć sam nie widzę takiego sensu

 

np. własnie to co napisałeś.. a 2, to to że to cholernie niewygodne by było..

 

Zgadzam sie z Radicalem.. po prostu większy touch.. a to że trzeba i tak sie komunikowac z komputerem.. śmiech na sali..

 

to tak jakby chodzić z touchem wielkości tacy.. i co jak pograsz w gry? wiesz jak będziesz wygladał machając czymś wielkości sporej książki? xD

 

jakie to ma funkcje poza tymi które daje touch? bo0 z tego co widze nie jest bardziej komputerem przenośnym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radical

Hmm... ja myślę, że tablety typu ipad są przyszłością i kiedyś masa ludzi będzie z nich korzystać w pracy, szkole itd.. oczywiście wtedy będą bardziej dostępne cenowo...

 

Oczywiście się zgadzam tylko że tablety pc które są w tej chwili to są zwykłe pc z ekranem dotykowym i nie posiadają takich ograniczeń jak ipad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę nad jego zakupem, ale byłem ciekawy czy tor audio będzie taki jak w iphonie (czyli chyba dobry). Czym się różni od toucha- na pewno zastosowaniem. ipad to tablet internetowy, na którym bardzo komfortowo będziemy surfowawać po necie, słuchać jednocześnie muzyki itd. No i ebooki- wprawdzie ibookstore nie będzie dostępny w Polsce, ale zawsze można coś samemu ściągnąć. Na pewno nie zastąpi komputera, ale w zasadzie nigdy nie miał tego robić- Steve Jobs na prezentacji ipada pokazywał że to ma być urządzenie które zajmuje nową niszę sprzętu elektronicznego- coś pomiędzy smartphonem a netbookiem. I zgadzam się że do takich urządzeń należy przyszłość. Ciekawe jaka cena będzie w Polsce- zakładam że przynajmniej 2300 za najtańszą wersję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz? Juz masz ciekawy pomysł:) Innowacyjność jest w dzisiejszym świecie bezcenna:)

Yyy, przecież lapy z dotykowymi, obracanymi ekranami (właśnie "tabety") są już na rynku od jakichś 10 lat, a jakoś nigdy się nie przyjęły. ;)

 

Co do iPada, on nie ma zastępować komputera, ma być tym, czym właściwie jest - większym Touchem. Urządzeniem do internetu, książek, social networkingu, muzyki, a PRZEDE WSZYSTKIM tym co zaoferują developerzy. iPad daje developerom znacznie większe możliwości, niż iPhone/Touch, wystarczy już spojrzeć jakie powstają aplikacje, w niecały miesiąc od premiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta do książek zwłaszcza- lepszy już czytnik jakiś, przynajmniej oczy nie bolą tak... Tak jeycam- jednak w cenie ipada jest wiele fajnych rzeczy ;)

Osobiście do książek wolałbym właśnie iPada niż np. Kindle - przynajmniej można czytać po ciemku. :P A cena amerykańska jest moim skromnym zdaniem akceptowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radical

Ta do książek zwłaszcza- lepszy już czytnik jakiś, przynajmniej oczy nie bolą tak... Tak jeycam- jednak w cenie ipada jest wiele fajnych rzeczy ;)

Osobiście do książek wolałbym właśnie iPada niż np. Kindle - przynajmniej można czytać po ciemku. :P A cena amerykańska jest moim skromnym zdaniem akceptowalna.

 

Ale przecież w ebook readerach o to chodzi że nie mają podświetlenia i przez to wzrok Ci się nie męczy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie e-papier to wyjątkowo niepotrzebny wynalazek. Sam przeczytałem na komputerze/telefonie tysiące stron, żadnego zmęczenia nie odczuwam, a przynajmniej można, tak jak pisałem, czytać po ciemku, jadąc np. w samochodzie. PixelQi (czy jakoś tak ;)) to natomiast inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie. Na iPadzie można zainstalować Windows 98 i wszystko śmiga :D

 

Tylko że nawet pendriva nie podepniesz bo sterowników braknie :D

to nie będziesz podpinał :]

Ale za to masz pełnego multitaska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bezsensowna zabawka spod znaku japka. Brak wielozadaniowości w tak dużym urządzeniu to raczej mało śmieszny żart. Brak USB, "Micro-SIM card tray (Wi-Fi + 3G model only)"... no bez jaj... Dla mnie całkowicie bezużyteczne i bezwartościowe guano...

 

 

 

 

Zgadzam się natomiast z drugiej strony, że tego typu urządzenia mają wielką przyszłość przed sobą. Idealnym dla mnie urządzeniem jest Sahara :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHOT, Windows 7, wyłączając kilka nikomu niepotrzebnych aplikacji, jest całkowicie nieprzystosowany do obsługi dotykiem na jakimkolwiek ekranie, nie wspominając o tak małym. Nigdy nie zdecydowałbym się na takie urządzenie, właśnie z tego powodu. Trzeba zapomnieć o cyferkach, systemach i pomyśleć sobie do czego jest komu sprzęt tego typu potrzebny, jakie zadania ma wykonywać. Nie oszukujmy się, urządzeniem do pracy, póki same systemy operacyjne znacznie nie ewoluują (do całkowitej pracy w chmurach i obsłudze a'la Raport Mniejszości), tablety nie będą, bo wprowadzanie danych do komputera opiera się cały czas głównie na klawiaturze i myszce. Urządzenie multimedialne? Co na takim tablecie zrobisz, uruchomisz Media Player Classica i Foobara? Z ich interfejsem, w który trzeba będzie wcelować palcem? :) Internet? Osobiście wolałbym do tego celu właśnie iPada z mobilnym Safari niż coś z pełnoprawnym Firefoxem/Operą. E-booki? Najlepiej coś z PixelQi, ale na to jeszcze co najmniej rok musimy poczekać. Jakieś inne propozycje, co do zastosowań takiego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności