Skocz do zawartości

PC Audio vs. mini-wieża


beowulf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od pewnego czasu borykam się z dość sporym dylematem. Postanowiłem, że pora wymienić "nagłośnienie" w moim pokoju (czy też "pokoiku").

Skłaniałem się ku mini-wieży: Denon D-M37, Yamaha PianoCraft E730 itp. Problemem jest jednak naprawdę niewielka przestrzeń - pokój ma 3,2x2,7m, rozstaw głośników to jakieś 130cm.

 

Kiedy zacząłem rozglądać się za dobrą kartą dźwiękową sam zacząłem ciut "szatkować" swoje plany.

Sprawa wygląda bowiem tak:

Nie oczekuję powalającego dźwięku (nie ten zasób finansowy, nie ten rozmiar i rozkład pomieszczenia). Lubię sobie też czasami posłuchać muzyki przez słuchawki.

 

W związku z tym zacząłem się zastanawiać, czy zamiast wieży nie postawić bardziej na rozwiązania pokroju dobrej karty dźwiękowej + monitorów aktywnych (czy wręcz czegoś w rodzaju Alesis M1 Active 320 USB, z wbudowaną kartą USB).

 

I tutaj pojawia się moje pytanie - co uważacie za najrozsądniejsze rozwiązanie w okolicach 1500zł:

 

- mini wieżę - Denon D-M37, Yamaha PianoCrat E730 (wychodzi najdrożej, bo do tego wypada dokupić kartę dźwiękową)

- dobrą kartę dźwiękową (Xonar ST) + dobre monitory aktywne + porządne słuchawki (przykładowo AKG K 242 HD)

- rozwiązanie typu Alesis M1 Active 320 USB

 

Słucham głównie metalu (dużo progresywnego brzmienia) i rocka. Dużo "wycieczek" w stylu Pink Floyd, Antimatter, Dead Can Dance czy Lunatic Soul. Aczkolwiek nie mam ograniczeń.

Jako źródła - głównie pliki FLAC - ale także sporo płyt CD (głównym zamysłem kupna wieży było właśnie efektywniejsze odtworzenie płyt CD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki zestaw:

 

karta dźwiękowa Asus ST - ok. 600 zł

słuchawki AKG 242 HD - ok 500 zł

microlaby solo 7c - 550 zł

 

= 1650 zł

 

tu masz reckę:

 

http://forum.mp3stor...icrolab-solo7c/

 

 

Możesz zwiększyć budżet albo kupić tańsze słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skromnym zdaniem 1500zł na dobre monitory aktywne, dobre słuchawki i napę do tego to lekki paradoks ;)

Dlaczego ?

Wspomniane Alesis to koszt 450 PLN. Pomyłka to SOLO 7 do tak małego pokokju ...

@maciejunio -> zdjesz sobie sprawę z wymiarów Solo 7 i do jakiego pokoju są dedykowane ?

 

Chyba nie. Są zdecydowanie za duże do podnych tu parametrów

 

 

Alesisy będą OK a za 450 PLN mozna je nabyc tu:

<< Alesis M1 >>

@beowulf -> napisz PM do @fallow-a. On ma Alesisy (zapewne wyższy model) ale może słuchał też M1 lub może doradzić "złoty środek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok do 1500 można złożyć coś sensownego.

Swojego czasu sam interesowałem się kwestią dość dobrych monitorów i z tego co czytałem, polecano mi to te znośne zaczynają sie z ceną ok 1k zł. Choć nie słuchałem alessis, które polecasz i mogą zagrać fajnie.

Za porównywalne pieniądze można kupić solo 6c, które będą do tak małego pokoiku lepszym wyjściem od 7c.

 

A zestawk słuchawki i karta z całą pewnością da się kupić do kwoty 1kzł, np e-mu 0404 + hd380pro, czy uDAC + hd380pro lub CAL!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki zestaw:

 

karta dźwiękowa Asus ST - ok. 600 zł

słuchawki AKG 242 HD - ok 500 zł

microlaby solo 7c - 550 zł

 

= 1650 zł

 

tu masz reckę:

 

http://forum.mp3stor...icrolab-solo7c/

Myślałem też o Microlabach - ale 7c są zbyt duże - prędzej pasowałyby mi 6c.

Ale na recenzję i tak zerknę.

 

Tak skromnym zdaniem 1500zł na dobre monitory aktywne, dobre słuchawki i napę do tego to lekki paradoks ;)

Dlaczego ?

Wspomniane Alesis to koszt 450 PLN. Pomyłka to SOLO 7 do tak małego pokokju ...

@maciejunio -> zdjesz sobie sprawę z wymiarów Solo 7 i do jakiego pokoju są dedykowane ?

 

Chyba nie. Są zdecydowanie za duże do podnych tu parametrów

 

 

Alesisy będą OK a za 450 PLN mozna je nabyc tu:

<< Alesis M1 >>

@beowulf -> napisz PM do @fallow-a. On ma Alesisy (zapewne wyższy model) ale może słuchał też M1 lub może doradzić "złoty środek"

Alesisy kusiły mnie już od dawna, tak więc nie omieszkam napisać.

 

Ok do 1500 można złożyć coś sensownego.

Swojego czasu sam interesowałem się kwestią dość dobrych monitorów i z tego co czytałem, polecano mi to te znośne zaczynają sie z ceną ok 1k zł. Choć nie słuchałem alessis, które polecasz i mogą zagrać fajnie.

Za porównywalne pieniądze można kupić solo 6c, które będą do tak małego pokoiku lepszym wyjściem od 7c.

 

A zestawk słuchawki i karta z całą pewnością da się kupić do kwoty 1kzł, np e-mu 0404 + hd380pro, czy uDAC + hd380pro lub CAL!.

Nie stać mnie, żeby wydać min. 1k zł na same monitory - Alessisy 320 kosztują sporo poniżej 1000zł, a większe 520 ok. 900zł

 

Jeżeli chodzi o słuchawki - CAL jakoś mnie nie kuszą, nad Sennheiserami się zastanawiam, ale najbliższe mi są AKG.

Co do "napędu" - uDAC, jak i cały NuFroce, mnie urzeka (ciągnie mnie w stronę HDP, ale to już nie ta klasa cenowa). Ale nie mam teraz dobrego źródła (integra), a chciałbym porządnie napędzić i słuchawki i kolumny - stąd pomysł ST.

E-Mu mnie jakoś nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności