Skocz do zawartości

NuForce Icon HDP


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Azahiel, tylko ze mi bardziej zalezy na zestawie ktory bedzie gral na kolumnach-glosnikach. Na sluchawkach slucham nie za wiele i posiadam Sennheisery hd380pro. Zamierzam zakupic nowa karte dzwiekowa np. Asus Xonar ST lub dobrego zewnetrznego Dac-a do ktorego podepne wzmacniacz + kolumny podstawkowe lub monitory aktywne np. Yamaha msp5.

Stad rozwazam zakup dac-a Nuforce Icon lub Audio GD NFB-11...albo karty Asus Xonar ST. I nie moge sie zdecydowac miedzy jednym a drugim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Xonar ST, a za zaoszczędzoną kasę dołóż do wzmaka i kolumn i kup bilet na koncert czy jakąś płyte...

To naprawdę przyzwoite źródło i jeśli nie jesteś maniakalnym audiofilem, który szuka dziury w całym to docenisz poziom na jakim gra. A tą "dziurą" przeważnie bywa za mało audiofilskie opakowanie i zbyt niska cena :) No i ogólnie PC audio uznawane jest za niedostatecznie wykwintne :) Traktuj to z przymrużeniem oka i polegaj na własnych uszach. Gdyby Xonar Ci się nie spodobał to zawsze możesz go łatwo sprzedać, a na taki DAC od AUDIO-GD może być już trudniej znaleźć kupca.

Co do monitorów aktywnych to polecam najpierw odsłuch, bo one specyficznie grają (ostro i analitycznie), chociaż są wyjątki. Lepszy był by chyba wzmak + monitory pasywne, albo głośniki aktywne 2.0 NIEstudyjne jak np. Audioengine 5.

Sprawa się komplikuje, jeżeli masz badziewny zasilacz w PC, bo Xonar czerpie prąd prosto z niego.

Edytowane przez aml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aml, wielkie dzieki za podpowiedz. I raczej tak zrobie jak piszesz. Nie powiem zebym nie mial zaciecia audiofilskiego, ale kieruje sie ponadto rozumem, no i mam drugie takze dosyc kosztowne hobby:) Poza tym w salonie stoi zestaw audio, i w sumie to mam na czym posluchac muzyki na wyzszym poziomie niz normalny. Ale poniewaz w pokoju na gorze gdzie stoi komputer spedzam coraz wiecej czasu, to chcialem chociaz o namiastke tego co moge posluchac na dole:)

Na poczatku myslalem o zestawie Dac Nuforce + wzmacniacz Cambridge Azur 550C + monitory Dali Ikon 2...Lecz stwierdzilem ze bez sensu jest, w moim przypadku, wydawac prawie 5tys. na zestaw pod komputer-wolalbym dolozyc to do puli na nowe kolumny AudioPhysic:) Tak wiec budzet na ten cel to ok. 2500tys.

Wiec skoro za karte Asusa wydam 650zl. to zostaje prawie 2tys. na glosniki. Masz racje piszac o monitorach studyjnych-takze sie ich obawiam, bo nawet jak dobrze brzmia w salonie muzycznym, to juz w domu niekoniecznie. Zaproponowane przez Ciebie Audioengine A5 to fajne rozwiazanie, tylko malo ich na polskim rynku...Sluchales tych glosnikow? Slucham glownie rocka progresywnego, metalu oraz muzyki klasycznej i bluesa. Tak wiec od zestawu grajacego oczekuje przede wszystkim ladnie rozbudowanej, szerokiej sceny, przejrzystosci i szczegolowosci. Bas krotki i szybki, energiczny...nie cierpie rozlazlych niskich tonow-chyba ze taki byl zamiar muzyka-to co innego:) I oczywiscie doskonale zdaje sobie sprawe ze zestaw nr2 nie zagra nawet w polowie tak jak zestaw nr1., ale przynajmniej niech gra poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóź, ja na HDP nie mogę narzekać. O Xonarze się nie wypowiem, ale prawdę mówiąc myślałem o nim i jeśli miałbym zwykłego blaszaka, chyba bym się zdecydował. HDP jest znacznie bardziej uniwersalny - podłączy się i każde źródło cyfrowe i analogowe (w tym wypadku HDP robi za wzmacniacz słuchawkowy i pre-amp). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeycam, tak, napewno zewnetrzny Dac w dodatku z wbudowanym wzmacniaczem sluchawkowym jest praktyczniejszy. Ale w moim przypadku, zestaw nr.2 raczej nie bedzie rozbudowywany. Glowny odsluch na kolumnach-monitorach, pozniej dopiero sluchawki. Poza tym jesli zaczne wiecej sluchac na sluchawkach to zakupie porzadny wzmacniacz sluchawkowy ktory podlacze do zestwu blaszanego w salonie. Tak wiec, po terazniejszych przemysleniach stwierdzilem ze w sasadzie Dac zewnetrzny jest mi zbedny. Karta pokroju Xonara St w zupelnosci mi wystarczy. Lepiej bedzie przeznaczyc 800zł, ktore wydalbym na dobrego Dac-a, na zakup lepszych glosnikow. Tak mi sie wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności