Skocz do zawartości

Koniec Z Kasetami Adapterami?


M@ro

Rekomendowane odpowiedzi

no sprzydaloby sie :) bo ja moje radio wlacza przez wjazd na dziure (uderzenie - wlaczenie :D i czasami nawet mi 2 glosniki graja na raz (prawie stereo ze tak powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada bardzo elegancko, zasilanie z zapalniczki tez bardzo wazne, dekoder mp3 mi nie potrzebny ale moze sie skusze... NIc nie ma o parametrwch akustycznych (tylko te 70dB) ale skoro FM to pewnie dokladnie takie pasmo. I wystarczy.

Mam juz Line-X, ale wiecej w domu uzywam niz w samochodzie :D A tak bym sobie trzymal takie cos na stale w samochodzie...

Moze istnieje wersja bez dekodera mp3? I z nizsza wtedy cena? A ktoz znalazl namiary na oryginalnego producenta tego urzadzonka? Sa tam jakies lepsze opisy techniczne?

 

ps. ten allegrowicz sprzedaje tez swinki i tygryski bez dekodera mp3 ale niestety na baterie, no i wygladaja te zwierzaki okropnie <_< ...

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=225550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotce jest kabel jack-jack, znaczy musi bezpośrednio do radia - o ile masz na panelu wejście, jeśli nie to rozkręcamy ;P

He, he, a o falach radiowych to wy nie slyszeli? :D

Transmitter wysyla fale radiowe, radio odbiera fale radiowe - dziala :)

A kabel jack-jack jest do podlaczania zewnetrznego playera do transmitera...

 

Chyba se zafunduje, tylko jak sie rozejrzalem, to jest towaru troche na rynku. Rozne ksztalty, kolory, zakresy fal, zasiegi do 40m (to chyba dla wielkich truckow, zeby z tylu przyczepy byl tez dobry odbior :D, albo od razu dla kolesia w drugim samochodzie co jedzie za nami!! ) dekodowanie mp3 i WMA... Ceny od 29 do 139zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupilem sobie to cudo-transmitter, w innej aukcji (MABITEL), nieco taniej - 94.90, ale dokladnie to samo - TFM7 USB.

Pierwsze wrazenia po porannej jezdzie (40 minut):

+ bezproblemowe uruchomienie

+ start plikow mp3 z pendrive'a po 1 sekundzie od wcisniecia play

+ zaskakujaco dobra jakosc (wlasciwie zero szumow) dzwieku bez stosowania nawet anteny (czyli kabla polaczeniowego jack-jack ktory robi za zewnetrzna antene)

+ zaskakujaco wysoki poziom dzwieku (volume) - nie trzeba zmieniac glosnosci w radiu w stosunkku do normalnych stacji FM

+ czarny kolor doskonale wpisuje sie w wystroj samochodu i transmitter wyglada jak dodatkowa dzwignia, np. do przelaczania napedu na 4 kola :lol:

 

- alez lekkie to cudo, choc wyglada bardzo solidnie, mogloby wazyc ciut wiecej, to jednak wszystko plastiki

- bardzo lekko i plytko weszlo w gniazdo zapalniczki, troche sie obawiam czy na wyboistej drodze nie wypadnie

- przy odtwarzaniu dlugiego pliku mp3-VBR po okolo 15 minutach przeskoczyl SAM do nastepnego kawalka, musze to jeszcze sprawdzic... :unsure:

- firma daje gwarancje, na pismie, pieczatka itp. na 1 miesiac

 

Szczegolowe testy jeszcze przede mna, w szczegolnosci z wykorzystaniem zewnetrznego zrodla dzwieku (ifp, imp), ale jako player z pendrive'a zdal egzamin na 5! (no ten vbr nie wiadomo czy to przypadek...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testow ciag dalszy:

+ podlaczony kabelkiem (jack-audio) ifp-995, przy ustawionym volume 24-25 gra rownie dobrze i na tym samym poziomie glosnosci co pliki uruchamiane z pen-drive'a - czyli porzadna jakosc FM

+ nie trzeba wyciagac pendrive'a zeby sluchac z zewntrznego zrodla podlaczonego kabelkiem, ale zeby sluchac z pendrive'a nalezy wylaczyc kabelek audio (przynajmniej odlaczyc zewnetrzny odtwarzacz), bo poziom glosnosci plikow mp3 jest wtedy zbyt maly

!+ po zastopowaniu odtwarzania z pendrive'a ponowne 'play' uruchamia odtwarzanie dokladnie od miejsca zatrzymania

!+ po zastopowaniu odtwarzania z pendrive'a i wyjeciu pendrive'a lub wylaczeniu transmitera (poprzez wyjecie z gniazda zapalniczli) po ponownym uruchomieniu zaczyna odtwarzanie od poczatku ostatnio odtwarzanego pliku mp3

 

- zdarzylo mi sie, ze pewien pendrive nie chcial grac - po 'play' migal-szukal przez minute i nic. po przegraniu ponownym ale w nieco innym ukladzie plikow mp3 - ruszyl. przy nastepnym zestawie - znowu nie ruszyl - na razie nie wiem o co chodzi... z drugim pendrivem nie miale klopotow, ale moze to kwestia przypadku/szczescia, testy trwaja :)

musze pomolestowac dystrybutora - moze cos wiedza na ten temat?

 

+- kolejnosc odtwarzania chyba bazuje na fizycznej kolejnosci zapisow w FAT pendrive'a, ale testowanie tego zagadnienia jest trudne, nie mam komputera w samochodzie :) przyklad: mam 10 plikow w pendrive, kasuje jeden i wgrywam jeden nowy - ten nowy nie musi byc ostatni na liscie, jakby wpisywal sie w wolne miejsce w FAT i moze to byc zarowno 2 jak 7 w liscie odtwarzania... testy utrudnia dodatkowo fakt zapamietywania przez transmiter ostatnio odtwarzanego pliku!

+- "glosnosc" transmitera mozna zmienic tylko dla trybu 'pendrive' (gdy np. przesterowane nagranie w mp3),

+- warto doswiadczalnie wybrac najlepsza z dostepnych 7 czestotliwosci transmisji, na pewnych wydawaloby sie wolnych czestotliwosciach (u mnie na 2-ch) slychac swierszcza, na pozostalych jest ok, to moze byc indywidulana sprawa kazdego radia samochodowego no i zakresow uzywanych przez lokalne stacje FM

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molestowanie dystrybutora nie przynioslo rezultatow - nie maja zadnych dodatkowych instrukcji, strony internetowej producenta nie ma, w ogole producent to wielka tajemnica :) Wiedza dystrybutora opiera sie na bardzo ogolnych testach wlasnych, z ktorych zreszta wyciagaj mylne wnioski. No ale sprzedali tego setki i wszyscy sa happy.

A wiec nie dowiem sie oficjalnie:

? jakie pliki mp3 sa obslugiwane (zakres bitrate, cbr/vbr, rozmiar, czestotliwosc probkowania)

? jaki system plikow pendrive'a jest obslugiwany (FAT16, FAT32)

? w jakiej kolejnosci odtwarzane sa pliki (alfabetyczne - to sprawdzone - nie prawda!, fizyczna kolejnowsc zapisow w FAT), katalogi...

? dlaczego z tego jednego ww. pendrive'a nie chce mi player odtwarzac

 

Dystrybutor zapewnia jednak bezplatny zwrot urzadzenia (tylko nie wiem co z kosztami przesylki) i proponuje to SAM w sytuacji, gdy nie potrafi odpowiedziec na moje pytania/problemy. Oczywiscie nie zamierzam zwracac playera - spelnia wszystkie podstawowe wymogi i oczekiwania.

Kontakt z dystrybutorem wzorowy: GG i mailem - natychmiastowo.

 

Uzupelnienie testow:

+ po kilku dniach stwierdzam, ze jednak nie wyskoczyl ani razu z gniazda zapalniczki, mimo ze wpadalem w jakies dolki i troche zatrzeslo - trzyma sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Pentagram - Vanquish FM RT

vanquish_rt.jpg

 

 

"Bogata funkcjonalność, atrakcyjny wygląd oraz znakomita jakość dźwięku to podstawowe cechy odtwarzacza PENTAGRAM Vanquish FM RT.

 

PENTAGRAM Vanquish FM RT to pierwszy na rynku osobisty odtwarzacz mp3 z wbudowanym transmiterem fal radiowych! Transmiter pozwala nadawać sygnał na częstotliwościach od 88MHz do 90MHz z regulacją co 0.1MHz. Ustaw częstotliwość w odbiorniku radiowym i słuchaj swojej ulubionej muzyki gdziekolwiek zachcesz!*

 

Urządzenie wyposażone jest także w doskonałe radio FM oraz funkcjonalny dyktafon.

 

*ze względu na brak odpowiednich regulacji prawnych, funkcja transmisji FM jest domyślnie wyłączona na terytorium UE. Przebywając na terenie krajów, w których korzystanie z tej funkcji jest możliwe, możną ją uaktywnić instalując oprogramowanie urządzenia dołączone na płycie CD."

 

 

 

czy ktos miał to "cudo" w ręce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno natrafiłem na to w necie, ale osobiście sie z tym jeszcze nie spotkałem, ja wole słuchać muzyki z playera, nie lubie kasetowych adapterów, chociaż jeden w domu mam , jest to adapter panasonica , kupiłem go kilka lat temu chyba za 40 zł :blink: , teraz takie cudo mozna dorwać za 5zł na allegro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno natrafiłem na to w necie, ale osobiście sie z tym jeszcze nie spotkałem, ja wole słuchać muzyki z playera, nie lubie kasetowych adapterów, chociaż jeden w domu mam , jest to adapter panasonica , kupiłem go kilka lat temu chyba za 40 zł :blink: , teraz takie cudo mozna dorwać za 5zł na allegro,

 

Ja bym nie polecał jeździć autem ze słuchawkami na głowie, to nie jest bezpieczne!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno natrafiłem na to w necie, ale osobiście sie z tym jeszcze nie spotkałem, ja wole słuchać muzyki z playera, nie lubie kasetowych adapterów, chociaż jeden w domu mam , jest to adapter panasonica , kupiłem go kilka lat temu chyba za 40 zł :blink: , teraz takie cudo mozna dorwać za 5zł na allegro,

 

Ja bym nie polecał jeździć autem ze słuchawkami na głowie, to nie jest bezpieczne!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:

 

Co wiecej z tego co sie orientuje mozna za to dostac niemaly mandat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności