Skocz do zawartości

Zepsuta bateria w A10


OczyKobry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrobiłem sobie mały test coś jak "ksy" a mianowicie: podłączyłem A10 przez ładowarkę sieciową na 12 godzin test zacząłem o 17:00 a ładowanie skończyło się 10 minut przed 17-nastą. Ustawienia w playerku były takie: głośność 20, EQ: Rock z SRS, w SRS: Turbobass na 60Hz Definition na 50 i TurBass na max czyli 127 reszta bez zmian. Słucham głownie techno więc pliki miały różna długość od 2 minut do 9 minut jakość od 128 bit do 320bit. Playerek jak wcześniej mówiłem włączony został o 17:00 wczorajszego dnia czyli we wtorek a padł dzisiaj o 12:44 czyli w środę. Czyli grał nie całe 20 godzin, i tu moje pytanie czy jest sens fatygować do komputronika żeby wysłali go na serwis a oni odpiszą coś w stylu " nie uzasadniona usterka" itp. ? Czekam na wasze odp. a głownie "ksy" ktory tam pracował.

 

 

 

 

PS. aha FW to 1.003.020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność odtwarzacza to jedno. Żywotność baterii jest totalnie od nas nie zależna i po około 500 ładowań już jest wyczuwalny spadek wydajności*.

 

Więc sam odtwarzacz to pewnie i z 6 lat możesz mieć. Ale baterii tak czy inaczej wymienić będziesz musiał.

 

 

 

*np. nowy tabel HP będzie miał na 1000 ładowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy ja rozumiem może bebechy oprócz baterii są w stanie działać 6 lat ale to nie jest "Manta Multimedia" żeby robić powiedzmy "syf" z każdego swojego produktu. I mi tu nie chodzi o programowanie, które do "A10" i tak jest kompletnie z****ne tylko jak coś się robi porządnie to nie robi się coś w stylu "od*******ić" na ostatnią metę czyli baterie. Bo jestem pewny, że dopiero na końcu wybieraliście baterię, która powinna wytrzymać tyle i tyle (nowa) nie mówię o 60h bo to zwykła bajka (nawte po odesłaniu do symbolicznej "*" ale z wiekiem czasu a 1.5 roku nie jest tak długo wydajność baterii spada tak dużo, że można ja za uwarzyć gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z deka zastanów się o czym piszesz. Bo nie wiem czy gwiazdkowanie wpisów podbudowuje Twoje ego, czy ocenę Twojego kota/psa...

 

Wiem natomiast, że nie pracuje już w VEDIA S.A. i to nie ja Ci muszę tłumaczyć, że warto wiedzieć o czymś coś, zanim się o tym powie.

 

Ale przecież Ty się lepiej znasz na tym "syfie, który się od*******a" =) choć nie wiem gdzie widać spadek w teście na 1,5 rocznym playerze grającym 44h? To mnie zastanawia...

 

 

 

EDIT: A! Baterię wybiera się w pierwszej kolejności w zasadzie przed rozpoczęciem projektowania obudowy - aby określić GENIUSZU grubość obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma "piernik do wiatraka" trzeba było wziąć nawet trochę większą baterie lub lepszą a niż żeby trzymała się optymalnie z czasem to raz. A dwa to, że wybierałem akurat A10 tylko dla tego że miała trzymać długo bateria po naładowaniu oraz miała nie tracić swoich właściwości z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie własciwosci akumulatorka nie zmeinly sie wcale w ciagu roku uzytkowania.Obecnie jest tak samo kiepsko , jak było na poczatku: 12-14 godzin. Serwis orzekł,,ze wszystko jest ok. Nie wiem jak oni to sprawdzaja. W opisie na dokumencie z serwisu bylo napisane :"akumulator sprawny , zuzycie energii 2% w ciagu godziny". Raz udalo mi sie uzyskac taki wynik dla plikow mp3 128.Ale tylko raz i to wyrywkowo, bo w tescie na ciagłe odtwarzanie nigdy nie przekroczyłem 20 godzin grania. Tez wybralem Vedie ze wzgledu na dlugosc grania na jednym ładowaniu. Po kolejnych doswiadczenaich z odtarzaczem i serwisem mam to juz w dupie ( A10 zepsula sie i dopiero dwukrotna wysylka do serwisu spowodowała skuteczna naprawe) . Pozostaje tylko zlosc , iz dałem sie tak podprowadzic Panu Ksy :), bo glownie jego entuzjastyczne zapowiedzi sklonily mnie do zakupu. W sumie przecietna zabawka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie tracić swoich właściwości z czasem." --> lol. Ty tak serio? Akumulator który się nie zużywa? Gdzie było napisane, że się nie będzie zużywać? Hehehe :)

 

"co ma "piernik do wiatraka" trzeba było wziąć nawet trochę większą baterie lub lepszą a niż żeby trzymała się optymalnie z czasem to raz." --> Moje testy pracy akumulatora podałem gdzieś tam w linku dla odtwarzacza który ma 1,5 roku. 44 godziny grania. Więc nic większego być nie musi. I dlatego też idź pokrzycz na kogoś innego. Bo nie pozwalałem na to wcześniej i tym bardziej nie będę pozwalać teraz tym bardziej skoro merytoryka nie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh "gadaj z dupą a cie ****" widzę nie kumasz, że produkt Vedia A10 jest syfem pod każdym względem prawie. No ale niestety 250 zł poszło w błoto :( I tak wiem mój problem bo dowiedziałem się o tym forum po zakupie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh jadę po całości bo nawet zegarek jest zepsuty bo za szybko czas odlicza np. po tygodniu mam już 5 minut do przodu. A w domu mam kilka zegarków (komputer telefon "magnetowid i dekoder - które pobierają czas z telewizji") więc?

 

Aha Ksy co do twojego linku to prawda !!! Viedia A10 to prawie jak odtwarzacz MP3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na mnie robia i mnie bardzo bawia. bo dzieki takim wpisom wyleczylem sie z checi kupna jakiegokolwiek grajka vedii. i szczerze mowiac lubie czytac takie negatywne opinie, zeby potwierdzic, iz moja decyzja byla sluszna. Vedia ma duze ambicje, ale jak widac nie zawsze idzie to w parze z rzeczywistoscia. wieczny burdel w kolejnych wersjach fw to najwieksza bolaczka Vedii. Byc moze za jakis czas uda sie zrobic cos dobrze od poczatku do konca, poki jednak co tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@laaval - Wierze, że VEDIA upora się zarówno z aktualizacjami do A10 / B6 jak i nie popełni wielu błędów przy nowych produktach. Ja ze swojej strony cieszę się o tym, że założenia, które tworzyłem i stawiałem przed produktami się podobały i podobają. Żałuje jednak, że nie miałem wpływu na produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności