Skocz do zawartości

Audio z laptopa


Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowany jestem kupnem jakiejś zewnętrznej karty dźwiękowej do mojego MSI i jakiś słuchawek.

Aktualnie słucham tylko z realteka który siedzi w lapku i Aero5.1 i te szumy mnie zabijają.

Słucham głownie gitar rock/metal ale i trochę elektroniki i symfonicznej.

 

Budżet powiedzmy w okolicach 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecę NuForce uDac'a. Pomimo, że sięga połowy kwoty założonej przez Ciebie jako maksimum, to bez problemu mierzy się z 3 razy droższym(mówię o nowym) beresfordem (i z tego co dane mi było usłyszeć, gra lepiej). Poza tym, jest przenośny, bo nie potrzebuje zewnętrznego zasilania (zasilany jest przez kabel usb), więc do laptopa jak znalazł. Jeśli chodzi o większe DACe, to wybór masz spory, ale większość musisz sprowadzać, bo w Polsce raczej ich nie dostaniesz: Zero DAC, Beresford (ten dostępny w Polsce), Aune... Więcej wypowiedzą się bardziej "osłuchani" użytkownicy, bo ja w tym segmencie dopiero raczkuję :)

 

Pozdro, rytek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i tak najważniejsze są słuchawki - tu słychać najwięcej różnic - dlatego na nie warto wydać najwięcej....

 

Polecam BEYERDYNAMIC DT 990 PRO na pewno będziesz zadowolony. W muzyce gitarowej te słuchawki sprawdzają się rewelacyjnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Beyerdynamiców to się zgodzę (chociaż słuchałem DT880 Pro, nie 990tek), ale do nich obowiązkowo potrzebna jest lampa, albo bardzo analogowy DAC, bo góra będzie strasznie kłuć w uszy i zero przyjemności... Na lampowym wzmacniaczu brzmi to o niebo lepiej i bardzo relaksująco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DT 990 PRO to z lampą grają rewelacyjne, ale nawet na zintegrowanym Realteku HD audio i na byle jakiej karcie dźwiękowej od Creative testowałem i zagrały całkiem nieźle i nic w uszy nie kuło a słuchanie muzyki rockowo metalowej było wielką przyjemnością w przeciwieństwie do wszelkich słuchawek firmy Sennheiser...

 

Co innego model DT 990 bez pro - tu się zgodzę - bez odpowiedniego wzmaka lub ciemnego źródła będzie kłuć w uszy w górnych rejestrach.

 

Modele DT880 Pro i DT880 bez pro mają moim zdaniem nieco za mało basu do gitarowej muzy....

 

Myślę że DT 990 PRO + Dr DAC NANO który ma wbudowane łagodnie grające AD8397 byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności