Skocz do zawartości

Kable do domowego audio


bylyuser

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zainwestować troszkę w swoje domowe audio. Pomyślałem, że to dobra okazja, żeby poćwiczyć trochę lutowanie, więc postanowiłem zakupić wszystko w jednym sklepie :D

Potrzebuje zatem:

-2 x 2m kabli głosnikowych - tutaj myślałem o monster XpHP albo jakimś Klotzu [tylko teraz pytanie- czy końcówki jakoś cynować, zakładać banany, czy widełki?

-1,5 m kabla jack - chinch

-1 m kabla chinch - chin - w obydwu widziałbym wtyki neutrika, tylko problemem pozostaje dla mnie kabel, jakieś sugestie? Za wszelakie będę cholernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat, do IC RCA polecam kabel KLOTZ AC110, rewelacja! Do IC Jacek RCA polecam Ci MY206 też Klotz :) Na kable głośnikowe, hm nie wiem czy jest sens dokładać sporo do klotza jak w dobrej cenie masz PROCABa który na prawde jest bardzo dobrej jakosci, wątpie żę ktoś słyszy miedzy nimi różnice, 2.5mm2 jest tak dobrym przewodnikiem że cięzko uwzględniać straty na takich odcinkach jak podałeś. CO do wtyków, Jacki neutrika są biedne te małe więc polecam Ci hicona albo ultralink, nie mówiąc o viablue, jezeli chodzi o wtyki duże to neutrik chyba przoduje w kategoriach jakosc cena ale małe jacki ich są do bani wg mnie a miałem z nimi sporo doczynienia. Wtyki RCA, ja korzystam z neutrików i chińczyków, ale do swojego audio mam neutrik+cordial RCAkable, sis ma chińczyki bo klasa max low end :) jej styka ;) Od siebie moge polecic jeszcze droższe nakamichi ale nie wiem czy jak poskładasz do kupy czy cena wyjdzie akceptowalna, licz się z kosztami ponad 200zł spokojnie za wszsytko. Pamiętaj o czyszczeniu grota lutownicy szczotką drucianą oraz używaniu cyny z kalafonią lub tez cyny i osobno kalafoni ;) ułatwia prace ;) Nie mówie o cynie ze srebrem bo szkoda kasy chyba jednak :) chociaz... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na ceny produktów ultralinka to robi mi się przykro. Wszelkie koszta jakich potrzebuje do dobrego okablowania się to jakieś 180 zeta plus przesyłka. Chyba póki co wymienie głośnikowe na te monstery i musze koniecznie kupić kabel USB A-B jakiś lepszy. Po drugiej wypłacie pomyślę nad resztą okablowania, bo marzy mi się coś dobrego a jakoś nigdy nie mam motywacji, żeby to zrobić :D Niemniej jednak kable głośnikowe idą na pierwszy ogień- stosuje jakieś voicecrafty, które juz dawno zrobiły się zielone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się musiał przejechać do MM. Jak nie- to zamówie. Może nie tego bandridge'a, bo to przerost formy nad treścią, ale muszę mieć coś lepszego niż zwykły drukarkowy, bo na nim słyszę jak mi zamrażarka pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja planuje kupić zwykłego Belkina. Widziałem na rms parę fajnych kabli, ale z doświadczenia kolegi :D wiem, że taki powinien wystarczyć. Zatanawiam się, czy nie dołożyć paru zeta do LindyMój link właśnie. Chociaż ostatnio wyprułem się na regenerację H320 i kuleję finansowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Belkina to ja chciałęm tego ładniejszego :D A co do LINDY, no własnie nie wiem sam co o nim myśleć, wszystkie te kable wyglądają jak te z tesco za 5zł... Ja chyba zdecyduje się na TEN kabelek, potrzeba mi 1m wiec akurat :) Cena też wydaje się dośc logiczna płacąc za firme, a co mnie interesuje to pełne ekranowanie i pozłacane końcówki. Miałem robić kabel DIY ale kurka niemam gdzie kupić końcówek typu A i B... Kabel pewnie też użył bym wtedy lepszej klasy, myslalem zeby zmiescic się w kosztach do 30zł za kabel lub jeszcze mniej :) Ale chyba niema sensu i kupie to co mówiłem ;) Mat jak bedziesz kupował to napisz do mnie :D Wiesz przekręt przekręt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z caraudio mam doswiadczenie ze klotzy to poprostu gowno, jezeli chodzi o kable... i to straszne gowno.

Lata swietlne lepsze są: EagleCable. To są tanie a świetne kable. Mam kumpla w Poznaniu, bylego mistrza i obecnego mistrza Polski w systemach caraudio w klasie expert(20k pln+++) i uzywa IC eagle cable mc70(koszt około 200zł za 1m) a glosnikowe eaglecable skyline na mid/woofery i silverline na tweetery i jest ******scie. Testowal tez Monster xln i pro oraz furutecha i goertz'a tego srebrnego(srebrny przewodnik) i niewiele sie zmienialo, praktycznie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, jasne.

zebyś jeszcze usłyszał różnice w samochodzie. poddaję to w wątpliwość ;]]

 

w przypadku głośników mówimy o sporo większych prądach, niż w słuchawkach, więc i kabelki powinny być lepsze.

ja jako IC uzywałem http://www.kabelek.pl/p,pl,472,kabel+glosnikowy+bespeco+bflex+150+o+przekroju+2x+1-5+mm2.html +

http://www.kabelek.pl/p,pl,671,wtyk+rca+zlocony+prolink+premium+model+trc+019.html

 

na dt880 z nadem 512 są absolutnie przezroczyste w porównaniu do klotza la grange.

 

w sumie to w IC odrzucam ekran, który w moim wypadku niczego nie filtruje (w okolicy nie ma niczego audio fe), a tylko bez sensu zwiększa pojemność.

 

natomiast co do wtyków własnie bym sie zastanowił. powinny one lepiej przewodzić niż kawałek nierównego kabla wetknięty w wyjście/wejście.

 

 

a w przypadku kabli USB, to naprawde nie wiem po co ekran.. i złocone styki, lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie slyszales dobrze wygluszonego samochodu z odpowiednio zrobionymi komorami w drzwiach, slupkach i przy tym z conajmniej dobrym sprzetem....

 

i nie mowie o gownach w stylu gosci z golfa 3/bmw e36 czy w stylu pimp my ride gdzie laduje sie kilka tysiecy dolarow w komplene szjasy ktore tworza jedynie cisnienie akustyczne zeby dach falowal a laskom skakaly cycki...

 

Z resztą...-> http://www.alerosound.eu/alerosound/alero/album/index.html

sam zobacz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie caraudio nie bede sie wypowiadał.

jak dla mnie to ogólnie pomyłka. w samochodzie się jeździ. szumi wtedy i ogólnie na prowadzeniu sie skupic trzeba.

 

i poproszę o jeden plus złotych styków w kablu usb. czemu miedź niby gorsza ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinacz, może nie tyle wpływ mają wtyki, a same kable. Bądź na następnym meet'cie (termin nieznany jeszcze ;)) to posłuchasz, jaka jest różnica pomiędzy całkiem grubym kablem z pozłacanymi wtyczkami dołączanym do uDACa, a takim niebieskim Belkinem ;) Nie wierzyłem, że wymiana kabla może cokolwiek dać, póki go nie zmieniłem ;)

 

Pozdro, rytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kablem usb z kompa do takiego udaca przesyłane są zera i jedynki. jest potem jakaś kontrola poprawności?

 

nie sądziłem, że mówicie o takich wynalazkach, tylko raczej o "normalnym" uzyciu usb ;]

w takim wypadku ten nieszczęsny kabelek zachowuje sie chyba bardziej jak interkonekt pc<->udac, niż usb;]

 

jak tak, to spoko ;pp

 

 

swoją drogą, jak wysoko dźwiękowo stoją takie zabawki?

ma to jakikolwiek start do stacjonarnych cdków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i poproszę o jeden plus złotych styków w kablu usb. czemu miedź niby gorsza ;]

 

Może nie złote, ale podłącz drukarkę HP LJ 1020 na zwykłym, standardowym kablu USB 1,8m.

Życzę powodzenia.

 

 

Nie znaleziono urządzenia, wystąpił błąd podczas instalacji, podłącz urządzenie, twoje urządzenie nie obsługuje... itp, itd

To typowe komunikaty.

To samo zrób na dysku USB, najlepiej 3,5" bez zewnętrznego zasilacza.

 

A potem weź kabelek w ekranie z ferrytami, nawet 5m i nawet z przedłużką ;-)

 

Do USB polecam m.in. Belkin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności