Skocz do zawartości

PX100 vs PX 100-II vs Koss Porta Pro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Staję przed dokonaniem zakupu otwartych słuchawek w segmencie ~150 PLN. Moim kandydatami są PX 100, Koss Porta Pro oraz PX 100-II. Dwie pierwsze pary miałem okazję przesłuchać i w bezpośrednim starciu zdecydowanie bardziej do gustu przypadła mi prezentacja Kossów. Niestety nie miałem okazji przetestować PX 100-II. Tu pojawia się moje zasadnicze pytanie, jak one wypadną na tle tamtej dwójki? Zaznaczam, że PX 100 z Sansa Clip+ tworzyły zdecydowanie (o dziwo!) bardzo "mulący" zestaw (wszystko grało jakby za ściany - bardzo basowo i ciemno, średnica bardzo mało wyraźna, zlana i schowana, metaliczna góra). Podsumowując, nie zachwyciły mnie. Produkt Kossa wypadł zdecydowanie lepiej choć jest określany jako ciepły, raczej niepasujący do ciepłych grajków jakim jest Clip, który moim zdaniem bardziej zasługuje na miano "ocieplonego", niż zdecydowanie "ciepłego". Porty pokazały pazur, bas był może nie do końca trzymany w ryzach, ale jakościowo zdecydowanie lepszy, a i góra, i średnica wypadły lepiej. Jak w tym odnalazłyby się PX 100-II?

 

Czekam na wasze opinie ;)

 

Pozdrawiam.

 

//wszystko pisane po kontakcie z jasnymi i względnie analitycznymi Shurami SRH 240 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porty są bardziej ocieplone na dole, ale też mają lepiej wypełniony (bardziej podbity) górny środek. Jaki to ma wpływ na całokształt sam bardzo dobrze wiesz. Stąd się właśnie biorą różne - sprzeczne ze sobą opinie o mułowatości jednej pary nad drugą ;). Dużo do powiedzenia ma też swoją drogą sposób nagrania - jedne zabrzmią lepiej na jednej parze, inne na drugiej.

BTW KSC 75 u dołu są jak Porty - tzn ocieplone, ale też mają lepiej wypełnioną dolną górę, tzn. grają istotnie lepiej od Portów - przestrzenniej i mniej mulisto.

PX 100 II nie słuchałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję, PX 100-II w porównaniu do PX 100, to tak jakby w piekarniku z temp. 120 stopni (PX 100) podkręcić na 200 ;] Nawet z neutralnymi źródłami grają b. ciepło. Średnica i góra jakościowo troszkę lepsze, bardziej dosadne i wyraźne, jednak to wszystko przysłonięte mało kontrolowanym, mocnym basem ;/ Może jakość pozostałych pasm jest lepsza, ale ten bas zdecydowanie dyskwalifikuje te słuchawki dla mojej osoby ;)

Może z dobrze dobranym odtwarzaczem (jakiś iPod, coś zimnego) zgrałoby się dość dobrze ;]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem PortaPro i stara wersję PX100. Porty według mnie we wszystkim przegrywają z PX100 (szczególnie z nową wersją, która gra lepiej niż stara - więcej wysokich tonów i jeszcze twardszy bas), które muszą jednak trochę pograć, żeby pokazać swoje możliwości. Z iPod'em Touch 2gen grają naprawde świetnie. Szczególnie bas - przyjemny, dynamiczny, ale twardy i baaardzo nisko schodzący. I na pewno są wygodniejsze. Porty trochę mi ściskały głowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałeś napisanie tego posta? Przecież masz sprzęt, który idealnie zgrywa się z tymi słuchawkami. Jak zaznaczyłem wrażenia były bazowane na współpracy z Clipem+. Poza tym dużo w tym wszystkim subiektywizmu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie PX 100 na ibood.pl bo masz dobrą cenę a jak ci się nie spodoba to je sprzedasz bez dużej straty prawdopodobnie.

Ja tam mam KPP i marne PX200 (zamulony za duży bas) i wiele innych i ...najlepiej mi się słucha na DENON AH-D2000 :)

Detaliczność-precyzja dźwięku DENONA rozwala wszystko :) A bas też mają konkretny oj mają :) Polecam tylko, że droższe są troszkę ale warte ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie PX 100 na ibood.pl bo masz dobrą cenę a jak ci się nie spodoba to je sprzedasz bez dużej straty prawdopodobnie.

Ja tam mam KPP i marne PX200 (zamulony za duży bas) i wiele innych i ...najlepiej mi się słucha na DENON AH-D2000 :)

Detaliczność-precyzja dźwięku DENONA rozwala wszystko :) A bas też mają konkretny oj mają :) Polecam tylko, że droższe są troszkę ale warte ceny.

Z tą ofertą na iBood spóźniłeś się co najmniej 23 minuty ;)

 

PX200 za duży bas ?? Ja tam w ogóle basu nie słyszę. Sama średnica.

 

Porównaniem Denonów ze słuchawkami przenośnymi to mnie rozwaliłeś :lol: Nie ma to jak przyrównywać przenośne słuchawki za stówę z hakiem z domowymi nausznikami za przeszło 10x tyle ;)

 

Tak czy inaczej IMO nie warto dopłacać za gorszy dźwięk (PX100 vs PX100-II)...

W kwestii porównania PX100 i PortaPro polecam przejść się do pobliskiego MediaMarkt/Saturn itp i ocenić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności