Skocz do zawartości

VEDIA eReader K1


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to zebranie w jednym miejscu tego co już jest wiadomo. Cena i czas pracy mam nadzieje, że przyjemnie zaskoczy. Mamy generalnie nadzieję, że obecność serii K na rynku będzie czymś in plus :) Ale co tu jakieś historyki pisać, do konkretów!

 

VEDIA eReader K1 nie jest to jeszcze nasza własna konstrukcja jest to produkt OEM pewnego Chińskiego centrum R&D. W Chinach wyłączność na ten produkt ma firma Teclast.

 

 

Opis czytnika VEDIA eReader K1

 

VEDIA eRedaer K1 jest odpowiedzią na dynamiczne rozwijający się rynek książek elektronicznych. Coraz częściej tradycyjne, drukowane książki zastępowane są ich odpowiednikami w formie tak zwanych eBooków. Dzięki naszemu czytnikowi możesz mieć przy sobie 20 albo i więcej książek a będą one zajmować zawsze tak samo mało miejsca i ważyć tak samo niewiele – bo zaledwie 152 gramów.

 

Czytelny wyświetlacz w technologii e-papieru (e-ink) pobiera bardzo mało energii dzięki czemu można na nim przeczytać nawet kilka książek na jednym ładowaniu. Materiały na zajęcia? Dokumenty na spotkanie? Lektury do szkoły? Wszystko to możesz mieć przy sobie.

 

Czytając ulubioną książkę, może się także relaksować przy muzyce. Wszystko dzięki temu, że eRedaer obsługuje także pliki MP3, WMA Ogg czy FLAC. W prosty sposób poradzi sobie także z prezentacją zdjęć i schematów dzięki zastosowaniu 4 odcieni szarości.

 

Technologia G-sensora pozwala dowolnie obracać czytnikiem, a czytany tekst dostosuje się do aktualnego położenia wyświetlacza. Dzięki czytnikowi kart SDHC można przechowywać bardzo wiele książek jednocześnie – 2GB pamięci stałej, oraz aż 32GB na karcie.

 

Koniec z martwieniem się komu pożyczyło się daną książkę. Twoje ulubione tytuły będą zawsze w jednym miejscu!

 

Skrócona specyfikacja VEDIA eReader K1

  • E-ink: 6” (PVI)
  • Rozdzielczość: 800x600
  • Ilość kolorów: 4 odcienie szarości
  • DOC: Tak (z polskimi znakami)
  • PDF: Tak
  • TXT: Tak
  • ePub: Tak
  • HTML: Tak
  • FB2: Tak
  • Ilość kanałów: Stereo (L+R)
  • Pasmo przenoszenia: 20Hz ~ 20KHz
  • Moc wyjściowa: 40mW (20mW + 20mW dla 16Ohm)
  • S/N ratio: >92 dB
  • Typy plików: MP3, WMA, WAV, FLAC, APE, Ogg Vorbis
  • ID3 Tagi: Tak
  • Wspomaganie: MS PlayFX
  • Equalizery: 6 pre definiowanych
  • Typy plików: JPEG, BMP, GIF
  • Flash: 2GB
  • Czytnik kart: SDHC (do 32GB)
  • Wymiary: 160 x 116 x 10 mm (Wysokość x Szerokość x Grubość)
  • Waga: 152 gramy
  • Głośnik: Tak
  • Akcelerometr (G-Sensor): Tak
  • USB: USB 2.0 High Speed
  • Wyjście słuchawkowe: 3,5 mm

 

  • Czytnik VEDIA eReader K1
  • Kabel USB
  • Ładowarka USB
  • Usztywniane etui
  • Ściereczka
  • Instrukcja (w czytniku)

 

Materiały zewnętrzna o VEDIA eReader K1

 

ps. Tak, tak. Będą testy. Reformuje system wysyłek i organizacji testów, aby było to sprawne. K1 się już na to załapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azahiel - Czasu pracy i ceny nie podajemy specjalnie :) Będzie to taki "zaskocznik" ;) Ale liczę, że będzie OK.

 

A co do studia, to jest to zbyt pro fotograf aby się tak bawić. Parce Macka np. dla Hardosa można zobaczyć na jego stronie: http://szajewski.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna sprawa. Zestaw akcesoriów K1:

 

  • Czytnik VEDIA eReader K1
  • Kabel USB
  • Ładowarka USB
  • Usztywniane etui
  • Ściereczka
  • Instrukcja (w czytniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azahiel - Bogaty zestaw jest pewną tradycją w VEDIA.

To VTec wprowadził coś takiego jako pierwszy w Polsce. I jak tylko koszty pozwalają staramy się to "kultywować".

 

@Khron - To jak serowniki do CD na CD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo winrar spakowany w .rar :P

 

ogólnie przyjemnie się to urządzonko prezentuje. joy nawet nie wystaje tak bardzo. trzymam kciuki za sukces rynkowy, popularyzacja tego typu urządzen moze pociągnie za sobą obniżki cen :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hesus666 - Specjalnie dla Ciebie go spiłowałem :P Ale jako ciekawostkę powiem że będziemy powoli odchodzić od joyów w kolejnych własnych produktach. Mimo, że nie ma z nimi żadnych problemów w A10, B6, a i K1 wykorzystuje prawie te same, to "zaszłości historyczne rodu joyów" sprawiają, że jest dużo marudzenia (czego jesteś zresztą przykładem ;) ).

 

@Siekiera - Hmmm... wydaje mi się, że Wi-Fi nie jest brakiem K1. Może nim być brak opcji wyszukiwania słowa w tekście. Tak wiem, że większość eCzytników tego nie oferuje szczególnie na tej półce cenowej. Ale wydaje mi się, że to miało by większy sens niżeli Wi-Fi. Moduł bezprzewodowej sieci jest fajny np. do dostępu do Wikipedi czy innych słowników. Ale i cena urządzenia była by dużo wyższa.

 

 

 

Ogólnie K1 będzie hmmm.. testem jak ten rynek wygląda w Polsce. Zainteresowanie jest bardzo duże, ale i wbrew pozorom konkurencja jest duża. W zasadzie głównym czynnikiem podkreślanym przez potencjalnych klientów jest cena i czas pracy + eink. Czyli ma być na einku i długo przez to działać a do tego być tani. Później wymieniane jest jeszcze co by był otwarty - czyli obsługiwał wiele formatów plików. Taki właśnie ma być VEDIA eReader K1.

 

Jednak nie oszukujmy się, że już sama cena pociąga za sobą ograniczenia. Niestety ciągle ten rynek to jak rynek playerów z 7 lat temu. Nie da się mieć wszystkiego i tanio jak np. w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat "o testach", więc mój wpis jest ostatnim w tym temacie. Następne będą kasowane.

 

Co do samego "usprawiedliwiania" chodzi o przygotowanie odpowiedniej liczby sztuk, i systemu, który przypomina mi o tym, kto za długo trzyma, kto nie zrobił testu ect. Do tego jest jeszcze sprawa przesyłania danych do logistyki czy dana przesyłka ma być wysłana pocztą czy kurierem (kwestia kosztów) itp. To nie jest takie proste jak się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Mialem troche do czynienia z czytnikami tak wiec moje pytanie wychodzi jak by z doswiadczenia :)

Jakie formaty sa obslugiwane? Ile wilekosci czcionek? Jak z formatami DRM ?

Jak z obsluga polskich pliterek ? Moje zdanie jest takie ze wszystkie bajery typu wifi itd nie sa potrzebne kto mial do czynienia z epapierem wie ze mam

racje. Odswierzanie jest dosc powolne i mozna zapomniec o komfortowym przegladaniu neta :) Co prawda fajnie to wyglada na papierze bo ma wifi :)

Co do czasu pracy na baterii mnie chyba raczej nie zaskoczy :) moj czytnik pracuje okolo miesiaca na jednym ladowaniu a sporo czytam.

Batka jest potrzebna tylko do uruchomienia i przewracania kartek :) gneralnie czekamy na konkrety w kwestii softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności