Skocz do zawartości

Iriver - Plany Na Rok 2004 (nowe Produkty)


kudp

Rekomendowane odpowiedzi

13 new models including digital camera and divx player.

 

(1) iFP-700,800,900,1000,1100

* Ogg

* Secured WMA

* USB 2.0

* iFP900 & UP = 260k color lcd

* ifp1000 & up = digital camera included model.

* memory upto 1gb

 

(2) iHP-300

* TFT LCD

* 20/40 gb

 

(3) iMP-450,700,900

* Battery time upto 100 hours

* 13.7mm

 

(4) iMP - 1000,1100/ PMC-100, PMP-100

* Portable Media Center.

* DivX, Xvid, MPEG4

* Games

* Picture Viewer

* Windows OS(Media2go) and iRiver made Linux Based OS

* TV Out

* 5hours of movie play time

* 20gb and 40gb available.

 

Źródło: http://www.iriver.com/community/discussion..._name=&p_group=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

User forum. Czyli raczej chęci użytkowników i wątpie by z planami irivera miało coś wspolnego.

(4) iMP - 1000,1100/ PMC-100, PMP-100

* Portable Media Center.

* DivX, Xvid, MPEG4

* Games

* Picture Viewer

* Windows OS(Media2go) and iRiver made Linux Based OS

* TV Out

* 5hours of movie play time

* 20gb and 40gb available.

To wygląda raczej jak opis palmtopu albo czegoś bardziej złożonego. By odtwarzacz divx trzeba dosć mocnego procesora więc byłby pewnie problem z prądożernością. Choć 'iRiver made Linux Based OS' brzmi bardzo przyjemnie :)
(3) iMP-450,700,900

* Battery time upto 100 hours

* 13.7mm

Grubosć jaknajbardziej realna - imp-550 ma taką - ale czas pracy baterii ... fajnie by było ale nie wierze.
(2) iHP-300

* 20/40 gb

ihp-120 ma 20GB dysk i jeszcze to ludzią mało ...

* ifp1000 & up = digital camera included model.

Ta i możę zintegrowana pralkoszuszarka?

 

 

Ja bym w przyszłych produktach iriver chętnie widziałbym więcej pamięci na firmware i możliwość pisania własnych programów dla nich. Przełacznik do szukania firmware - by przy normalnym uruchamianiu nie próbował szukać firmware na płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cicho bo uwierzę :), jak będą oni wprowadzali te nowe odtwarzacze w takim tempie w jakim idą postępy w nowych firmware to zobaczymy te modele w 2600 roku a i ta data jeszcze jest optymistyczna. Prędzej doczekamy się korórki z dobrym odtwarzaczem mp3 niż takiego riverka jak piszą. Dużą większość opcji już posiadają telefony komórkowe, wystarczy wyposażyć je w dorej klasy odtwarzacz i nikt nawet nie pomyśli o odtwarzaczu mp3 samym w sobie (plus te kilka bajerów).

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszej irytacji chłopaki.

Po prostu nie zdążyli na czas i tyle...

Musicie to wybaczyć...

 

Mnie osobiście denerwuje to, że nie mówią nic o postępie prac. Ogłaszają tylko wydanie nowego software.

Dla mnie firma Iriver zawsze będzie super !!

To już jest fanatyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mnie degustuje tylko to, że jak po kilku miesiącach pojawi się nowy firmware to nowa wersja oprogramowania bogatsza jest o jakiś duperel, który nie jest do niczego przydatny. Istnieje forum gdzie ludzie wypisują co by chcieli zobaczyć w nowym firmware a to są jedynie pobożne życzenia. Można praktycznie powiedzieć, że postępów w firware nie ma absolutnie żadnych, jedynie numerek w wersji oprogramowania się zmienia :). A propos czasu nie nadążają za każdym razem i są to zwykle dość duże opóźnienia. Chciałbym aby zmienili coś więcej w nowej wersji oprogramowania, na ogg mnie kompletnie nie zależy (lepiej jak by nie wyposażyli playerów w ten format) bo mam tylko jedego ogg a z mp3 jestem bardzo zadowolony i mnie to wystarczy, ale wiem że są osoby które tego chcą więc niech nim już będzie :D.

Dla mnie firma Iriver zawsze będzie super !!

Nawet wtedy gdy się wypną na klijentów i zamkną biznes?. Racja to już ślepy fanatyzm.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda raczej jak opis palmtopu albo czegoś bardziej złożonego. By odtwarzacz divx trzeba dosć mocnego procesora więc byłby pewnie problem z prądożernością. Choć 'iRiver made Linux Based OS' brzmi bardzo przyjemnie

 

Jeżeli nie wierzycie w takie zapowiedzi to spoko, ale ja wierzę.

Może słyszeliście coś o odtwarzaczu Thomson Lyra ??

Jeżeli nie, to zapraszam:

 

http://www.thomson.pl/images/teu/lyra_rang...n_301497_25.htm

 

A co do dysków twardych, to Creative zrobił odtwarzacz mp3 z wbudowanym 60 GB dyskiem twardym :)

 

Powstało właśnie MuVo z 4 GB pamięci flash :D

 

Ps. A co do tego mojego fanatyzmu, to chodzi mi o to, że kupiłem playera i jest super. Miałem już w rękach wiele innych i nie dorastają do pięt mojemu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może słyszeliście coś o odtwarzaczu Thomson Lyra ??

Jeżeli nie, to zapraszam:

http://www.thomson.pl/images/teu/lyra_rang...n_301497_25.htm

straszny flash.. A sam odtawrzacz cienki bo ogg nie działa w nim. A co do filmów dziła w nim tylko mpeg4 ale i tak jestem pod wrażeniem.

A co do dysków twardych, to Creative zrobił odtwarzacz mp3 z wbudowanym 60 GB dyskiem twardym

Ehh ja w swoim komputerze mam w sumie 100GB.

Powstało właśnie MuVo z 4 GB pamięci flash

O i to jest fajne. To już w miare wystarczająca pojemność. Gdyby jeszcze podłaczyc się do tego dało karty pamięci to by była pełnia szcżescia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak. Jedna niepokojąca rzecz, że przy zadnych nie napisali, że odtwarza ogg, ale moze to tylko zwykłe przeoczenie.

Co do iFP: maxylamlnie 1GB pamięci - to wciąz za mało.

Imp-450 wygląda dość tłusto - szkoda, że grubości nie podali. Baterie na 50h mozę dlatego mu sie utyło.

Imp-900 grubość imp-550 ale wysokość większa dużo. Baterie 100h maja wytrzymać.

Patrząc na te dwa modele dochodze do wniosku, że to roztyłem imp-400 i imp-550 z pojemniejszymi akomulatorami. IMHO lepszym rozwiązaniem byłoby zwiększanie rozmiarów boxa na baterie niż samego urządzenia. Gdyby można było (do)łado(wy)wać akomulatory w iriverze za pomocą tych z boxu to by było idealnie. Chyba techncznie jest to możliwe?

IFP-900 i iHP-300: Mają kolorowe wyświetlacze ale nic nie napisali by mogły odtwarzacz filmy czy zdjecia. Więc po co kolory? By zrobić kolorowe menu?

Aha iHP-300 ma wypisaną możliwość oggtawarzania, zaczynam się niepokoić o ogg w imp.

iMP-700: myślałem ze takich jaj już nie produkują. Wielkie nieporęczne i słabe baterie.

pmp-100: wygląda ciekawie, odtwarza avi i na takim 3,5 calowym wyświetlaczu chyba da sie już coś zobaczyć.

Dziwne jest, ze robią 2 linie produktów ihp i pmp. Przecież oba maja dyski kolorowy wyświeltacz. Wiec logiczne by było oferować jak największy wyświetlacz a dookoła niego poupychane przyciski.

iMp-1000: divx i video-out. Nieźle. Tylko czemu ten wyświetlacz taki mały. Normalnie wyświeltacze mają przekontną 4 (szerokość) na 3 (wysokość). Czy nie lepiej tu wykroić możliwie duży prostokąt o takich proporcjach a nad i pod nim umieścić przyciski? Szkoda też, że nic nie wspomnieli o bateriach.

 

I jeszcze jedno: Flashowe playery robią coraz mniejsze (ifp-1100 bym nie kupił bo zaraz by mi sie gdzieś zapodział :) ) ale zupełnie nie myślą zwiększać pamięć. Czy oni myślą analigicznie jak bill gates pare lat temu (640KB wystarczy każdemu) i myślą, że 1GB, każdemu wystarczy? A moze chodzi o to by kupić kilka i zrobić sobie z nich naszyjnik? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imp-450 wygląda dość tłusto

 

Tez wlasnie to zauwazyłem jak wczoraj przegladalem te zdjecia. Ale myślałem, ze to jakies złudzenie optyczne. W koncu od jakiegoś czasu iRiver dązy do zmiejszenia swoich urządzen.

IMP-700 szok powinni wycofac te playery albo coś z nimi zrobic. Złe rozplanowanie przycisków na playerze.

 

Do pmp-100 powinni dodać rysik i bedziemy mieli dość fajnego palmtopa :)

 

Czemu nic nie pisze o ogg i DVD w IMPkach. Myślałem, że nowe modele będą sie dość mocno wyrózniały na tle obecnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suuuper !!

Wszystkie modele są super !!

Ale niestety mają jedną wielką wadę - cenę :D

Wszystkie produkty Iriver (szczególnie te najnowsze) są dla ludzi z nieprzeciętnie grubym portfelem :(

Mimo to, jestem zadowolony ze swojego sprzętu i jeżeli będę go wymieniał to tylko na ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z firmy iRiver i pragnę poinformaować, że nasza firma nie ma żadnych planów i wszystkich swoich klijentów ma w dupsku.

 

Pozdrawiam

Jak na człeka ze wschodu świetnie władasz polskim językiem :) Widze, że nawet obsługa polskich znaków działa na twoim kompie. A teraz daj se spokój.

Również pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos czasu nie nadążają za każdym razem i są to zwykle dość duże opóźnienia.

Zgadzam sie z prawie calym Twoim postem, ale osobiscie wolalbym, zeby iRiver zafiksowal wiecej bugow niz wypuscil software wczesniej. Choc z drugiej strony, nie rozumiem, dlaczego bugfiksow do poprzedniej wersji nie chca wypuscic zaraz po ich zgloszeniu tylko czekaja z tym az uda im sie zaimplementowac ogg :).

 

Mnie najbardziej wkurza bug obecny w wersji 1.20 i 1.40 IMP 550: Ustawienie sortowania piosenek (wglab, wszerz oraz fizyczne) czesto jest zapominane (automatycznie przestawia sie na wszerz), czyli wykorzystywanie innego sortowania niz wszerz w zasadzie mija sie z celem. Mnie akurat wydaje sie, ze sortowanie wszerz jest najgorsze. Zastanawia mnie czy w ogole powinni wobec tego informowac, ze mozna sobie wybrac sortowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. A co do tego mojego fanatyzmu, to chodzi mi o to, że kupiłem playera i jest super. Miałem już w rękach wiele innych i nie dorastają do pięt mojemu :(

Moze firma iRiver zrobila blad, ze zrobila upgradeowalny soft :) Mam odtwarzacz imp 550 i jest (jak to sie tutaj mowi) zajefajny. A ludzie narzekaja przede wszystkim, ze obsluguje za duzo formatow (bo ogg jest nikomu niepotrzebny :D, nie ma nowych fontow, wygaszacza ekranu, ma za malo gierek... Oczywiscie sam mam wiele do zarzucenia nowym softom, a caly ten post nalezy czytac z przymruzeniem oka, ale nie nalezy zapominac, ze iRiver to przede wszystkim dobry sprzet i (badz co badz) dobre oprogramowanie.

 

Moze i szkoda, ze wypuscili dzisiaj player IHP 40 gigowy, bo zamiast pracowac nad oprogramowaniem dla imp 550 pracowali nad oprogramowaniem dla niego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wtrace tylko swoje skromne zdanie na temat Ogg Vorbis. Odkad iFP-3xx obsluguje Ogg, nie mialem w nim ani jednej "empetrojki", z prostej przyczyny - Ogg brzmi o niebo lepiej, dzwiek jest bardziej naturalny, mniej znieksztalcony, glebszy, ma lepsza separacje pomiedzy kanalami, wieksze pasmo przzenoszenia, lepsza obsluge VBR, poza tym jest darmowy - no nic tylko "palce lizac". zdaje sobie sprawe ze nie kazdy uslyszy te roznice, ale nie przekreslajmy czegos tylko dlatego ze dla nas nie jest to lepsze. W/g mnie, obsluga Ogg to najlepsza rzecz jaka spotkala moj odtwarzacz :)

 

Jesli Wasz odtwarzacz juz obsluguje Ogg, goraco polecam sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności